Srbija i Portugal odigrali su u sredu pred punom Marakanom nerešeno 1:1 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Portugalci su u petom minutu poveli preko Tijaga Mendeša, dok je izjednačenje Srbiji doneo Boško Janković u 38. minutu.
U prvom poluvremenu igralo se znatno angažovanije, dok su u nastavku igre igrači oba tima tek sporadično ugrožavali protivnike.
Na samom početku meča srpski reprezentativci doživeli su šok - Tijago je sa skoro 30 metara uputio loptu prema golu i ona je preletela našeg golmana Stojkovića koji je izašao sa gol linije. Posle toga, "orlovi" su uspeli da konsoliduju svoje redove i organizuju napade ka golu Portugalaca, ali i gosti su u tom periodu imali svoje šanse.
Najzad, u 38. minutu, kapiten Stanković je odlično centrirao iz kornera, a Janković bio najspretniji i poslao loptu pod prečku.
Posle ovog kola, u našoj grupi prvo mesto zauzima Poljska sa 16 bodova, sa jednim mečom više od tri ekipe koje imaju po 11 bodova - Portugala, Srbije i Finske. "Orlove" sada očekuje niz teških mečeva u kojima treba da izbori plasman na Evropsko prvenstvo - dve utakmice sa Finskom i gostovanja u Belgiji i Portugalu.