Ništa od čuda! Fudbaleri Srbije se posle grupne faze vraćaju iz Rusije. Brazilci su u Moskvi slavili - 2:0 (1:0).

"Karioke" su do prednosti stigle u 36. minutu. Kutinjo je poslao odličnu loptu, a Paulinjo matirao istrčalog Stojkovića i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Krstajićevi izabranici su od 60. minuta krenuli u napad, ređale su se šanse, najbolju je propustio Mitrović, a prema nepisanom fudbalskom pravilu je usledila kazna. Nejmar je izveo korner, Veljković zakasnio da "zatvori" Silvu, a ovaj bio najviši u skoku za 2:0.

U nastavku je Brazil imao još par prilika, Stojković je uspeo da interveniše i da spreči još ubedljiviji poraz.

Srbija tako završava takmičenje sa tri boda na trećoj poziciji. Dalje idu Brazil sa prve i Švajcarska sa druge pozicije.

19:25 - SASTAVI TIMOVA

SRBIJA: Stojković - Rukavina, Veljković, Milenković, Kolarov - Matić, Milinković-Savić - Tadić, Ljajić, Kostić - Mitrović.

BRAZIL: Alison - Danilo, Tijago Silva, Miranda, Marselo - Kazemiro - Kutinjo, Paulinjo - Vilijan, Nejmar, Žezus.

20:11 - PRVO POLUVREME

Meč u Moskvi je počeo. Prvi pokušaj je imao Kutinjo, ali je njegov saigrač bio u ofsajdu kada ga je lopta pogodila. Velika šansa za Brazil, Nejmar je izašao pred Stojkovića, da bi posle velikog zakašnjenja linijski sudija podigao zastavicu za ofsajd.

Par maestralnih poteza Tadića u stilu Brazilaca, odbrana uspeva da interveniše i da spreči šansu. Tadić umesto šuta potom pokušava centaršut, a sudija posle prekida upozorava Mitrovića.

Tite u problemu, Marselo se povredio i mora da napusti teren. Menja ga Felipe Luis.

Srbija ide napred, uspeli su da se izbore za korner, ali ne i da opasnije zaprete u 15. minutu meča. Miranda je udario Mitrovića prilikom ispucavanja, posle malo hramljanja je pokazao da je sve u redu i da može da nastavi.

Srbija u prvih 20 minuta ne srlja, igra strpljivo, a Matićev odlčan potez je naišao na aplauz sa tribina. Nejmar i Žesus odlično kombinuju, fudbaler PSŽ-a pronalazi prostor, Stojković odlično reaguje.

Posle duela sa Kolarovim Vilijan ostaje na travi, pa ustaje i signalizira da može da nastavi. Veljković pravi veliku grešku i kasni kod ofsajd zamke. Žesus se srećom isuviše dugo nameštao, pa je Milenković imao dovoljno vremena da uskoči i ispravi grešku sunarodnika.

Ljajić kasni sa startom i dobija žuti karton, a Nejmar se potrudio da prilikom pada bude dodatno teatralan. Posle toga šansa za Srbiju, Mitrović pokušava "makazicama", preko gola.
BRAZIL VODI OD 36. MINUTA - Odličan pas Kutinja, Paulinjo odlično istrčava i lobuje istrčalog Stojkovića.

Prilika za Srbiju posle kornera, Tadić šutira daleko preko gola. "Orlovi" traže šansu iz prekida i pokušavaju da iskoriste prednost u visini. Za sada ne uspevaju.

Poluvreme, Brazilci imaju gol prednosti posle prvih 45 minuta.

21:30 - DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme. Promena u sastavima timova nema. Vilijan uspeva da pronađe prostor za centaršut pored Kolarova, Milenković odlično reaguje.

Ljajić šalje loptu u peterac, Miranda dobro interveniše. Korner Kolarova nije dobro izveden. Usledila je brza kontra, Stojković zaustavlja šut Nejmara.

Rukavina centrira daleko od Mitrovića. Rasprava srpskog napadača i beka o toj situaciji.

Velika šansa za Srbiju. Rukavina centrira, Alison boksuje pravo na Mitrovića koji šutira glavom i pogađa Silvu.

Još dva odlična napada "orlova", pritisak pred golom Brazila, pokušaji Mitrovića i Sergeja, lopta se nije zatresla. Alison se žali na povredu, posle konsultacije sa lekarima nastavlja meč.

Idealan centaršut Rukavine, Mitrović skače i šutira pravo u Alisona u 65. minutu. Tite pravi promenu. Paulinjo izlazi, ulazi Fernandinjo.

BRAZIL IZ KORNERA DUPLIRA PREDNOST - SILVA! Nejmar izvodi korner, Miranda i Mitrović padaju, a Veljković kasni da zatvori Silvu koji odlično šutira glavom za 2:0.

Posle primljenog gola su srpski igrači prepustili posed rivalu. Brazilci za sada ne deluju zainteresovano za napad. Dve promene pravi Krstajić, ušli su Živković i Radonjić umesto Ljajića i Kostića.

Stojković uspeva da odbrani odličnu šansu u kojoj se našao Nejmar. Mitrović se svađa sa saigračima traži od njih da krenu napred i bar da pokušaju da napadnu.

Poslednja promena u 89. minutu, umesto Mitrovića ulazi Luka Jović. Živković pokušava sa veće udaljenosti, šalje loptu pored gola.

Stojković u nadoknadi sprečava novi gol Brazilaca.