ДВА лица су кошаркаши Партизана показали на премијери пред домаћим навијачима, али на њихову срећу, превагнуло је оно позитивно. Црно-бели су у другом колу Еврокупа у „Штарк арени“ наставили победнички низ и против турског Тофаша – 93:80. Момци из Хумске су у једном тренутку губили и са 14 разлике, али су ношени подршком са трибина преокренули и на крају уписали убедљив тријумф. Са скором 2-0 отпутоваће у Литванију на мегдан Ритасу у наредном колу.

На комплетан амбијент у највећој дворани на Балкану, кошаркаши Партизана нису успели да остану имуни. Трема је учинила своје, руке су се стегле,обручи сузили, па су навијачи у првој четвртини могли да уживају углавном у течној и организованој игри Тофаша. Први је залет ухватио Тарик Филип. Начео је још тврде кошеве противника, а онда се посветио разигравању. Његова додавања су успешно претварали у поене Вилијамс и Вајт, па се турски тим већ у 11.минуту удаљио на раздаљину од „плус 14“.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Партизан-Тофаш 93:80

НАВИЈАЧИ УТИХНУЛИ НА ПОЧЕТКУ У дворани је било око 9.000 домаћих навијача, али песма са трибина није долазила све време. Црно-беле најватреније присталице су током првог полувремена углавном у тишини гледале утакмицу због смрти једног од вођа навијача Горана Кљештана, коме су транспарентом одали почаст.

Само на тренутке су црно-бели демонстрирали репертоар из претходних утакмица, а изузетно је недостајао и енергични Рашон Томас, који је због повреде гледао меч у цивилу. Схватили су искусни Немања Гордић и Новица Величковић да морају да „пробуде“ саиграче, али и гледаоце. Капитен је погодио две битне тројке и тако одржавао свој тим и даље на пристојној удаљености.

Међутим, на сваки добар потез домаћих, гости су преко тандема Вилијамс-Вајт имали прави одговор. Партизан је тек у завршници полувремена везао неколико добрих одбрана, од којих је најгласнијим аплаузом награђена рампа Параховског. Разиграо се Раде Загорац у нападу и довео црно-беле пред паузу на сасвим подношљивих „минус четири“ с обзиром на све што се дешавало на терену.

Са много већом дозом енергије домаћи су истрчали на терен у наставку. Навијачи су све боље „играли“ своју улогу, па је њихова песма давала играчима још већи мотив. Прво је Кори Волден, прошлогодишњи МВП израелског шампионата, погодио тројку. Потом је исто учинио и Јарамаз и тако донео прво вођство Партизану – 54:52. У последњих десет минута екипе закорачиле са подједнаким шансама за победу – 66:66.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Гордић: Узбуђени смо што ћемо напокон играти пред нашим навијачима

Поново је на главну сцену изашао Раде Загорац. Крилни играч црно-белих је погодио два везана пројектила ван линије 6,75 метара. У наредном нападу је расположени Мозли први пут повећао на шест разлике. Све мотивисанији су били Тринкијеријеви момци. Погађали су Волден, Параховски... Капитен Величковић је одиграо добру одбрану, коју је крунисао закуцавањем.

Пет минута пре краја у хали је ужарена атмосфера достигла врхунац, а на семафору је сијало – 83:74. Није се задовољио том разликом Новица, па је наставио да демонстира квалитет који поседује и у позним играчким годинама... Када је донео двоцифрену предност, тренер га је повукао са терена, а навијачи наградили овацијама. Још једна важна победа је архивирана.

ДВОРАНА: „Штарк арена“. Гледалаца: 9.854. Судије: Херенцуело (Шпанија), Замојски (Пољска), Вилиус (Литванија).

ПАРТИЗАН: Волден 12 (7ас), Загорац 26 (5ск), Пејџ, Гордић 12 (4ас), Параховски 6, Јарамаз 8, Милетић, Величковић 15 (7ск, 4ас), Бирчевић 3, Јанковић 2, Пејнерс 3, Мозли 6 (6ск).

ТОФАШ: Мустафа, Дурмаз 5, Аксу, Угурлу 7 (6ас), Ермиш 2 (6ас), Туна, Вајт 16, Сатир, Филип 16 (6ск, 8ас), Ложески 14, Вилијамс 18 (5ск), Јашар 2 (5ск).

По четвртинама: 15:27, 30:22, 21:17, 27:14.