У СПОРТУ, посебно у кошарци, ништа није немогуће. Ипак, гледајући прве две финалне утакмице АБА лиге, реалност је да Црвена звезда незадрживо граби ка четвртој регионалној титули. У другом мечу пред својим навијачима, била је још немилосрднија него у првом и дословно прегазила већ заљуљану веру Будућности у одбрану шампионског прстена – 107:69!

Српски тим сада путује у Подгорицу са огромних 2:0 и још већим самопоуздањем пред трећи меч у „Морачи“ (среда, 19.00), који би по виђеном лако могао да буде и последњи.

Четири убедљиве победе над финалним ривалом ове сезоне издубиле су канал у психи јадранског шампиона, кроз који су се црвено-бели глатко провлачили од трећег минута меча. Откад је Давидовац тројком постигао прве поене из игре за наш тим, распршила се уводна нервоза и позорница била потпуно спремна за Звездин шоу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ:
КРАЈ: Црвена звезда-Будућност 107:69

Док је Берон био под будним оком одбране Подгоричана, Човић је феноменалном минијатуром још једном усмерио рефлекторе ка себи. „Председников син“, фактографија коришћена у потцењивачком контексту, панично се повлачила пред скоро савршеном игром омаленог Звездиног плејмејкера. У кораку је остављао за собом чуваре, полагао и десном и левом руком, асистирао тако што је најчешће спајао Цирбеса са обручем.

Човић је био само један клин који се дубоко заривао у пољуљану будућност подгоричког тима у овој финалној серији. Перпероглу је у првој утакмици препустио расположенијима од себе да решавају нападачке акције, али када је намирисао своје вече мучио је противника свим кошаркашким оруђима: тројкама, продорима, игром леђима и предивним, полако изумирућим „фејдавеј“ шутевима из окрета.

Када је противник успео да донекле примири разгоропађеног Грка, искорачио је Добрић и на готово идентичан начин рушио теорију да се трофеји купују искључиво новцем. Звезда је минут пре краја перфектног полувремена већ стекла 20 поена предности, шутирајући 15-13 за два и 9-5 за три поена!

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ВЕРУЈЕМО У НАШ НОВИ СИСТЕМ: Кошаркаши Будућности желе први тријумф против Звезде у овој сезони

Последњи трзај гостујућег тима, који је деловао као туристичка група без водича, догодио се почетком треће четвртине. Шутерски квалитет Бела приближио је Подгоричане на 12 разлике, али то је било најближе што су пришли не само у овом дуелу са црвено-белима. Оџо, Берон, Перпероглу, Риверс, Симанић, Ненадић... наставили су да немилосрдно пуне кош ошамућеног ривала до плус 40 у 37. минуту!

Сенку на величанствену победу спустила је повреда Перпероглуа у завршници треће четвртине, када је после погођене тројке остао на паркету држећи се за лист десне ноге. Двораном је у тим тренуцима одјекивало „Стратос“, а по завршетку меча „шампиони“ и тактови „Марша на Дрину“. Финални бој још није готов.

ЛОПОВИ“, ПЉУВАЊЕ ПО КЛУПИ

СУДИЈСКУ тројку Радовић – Јавор – Кољеншић дочекале су салве звиждука у дворани, као увод у скандирање „лопови“. После прошлогодишњег финала плеј-офа АБА лиге, навијачи Звезде означили су прву двојицу као најодговорније за губитак титуле. Клуб са Малог Калемегдана такође.

Расположење се потом трансформисало у еуфорију, када су шест минута пре почетка меча у халу ушетали фудбалери црвено-белих. „Шампиони“, заорило се „Пиониром“. У појединим деловима меча Звездини навијачи прелазили су границу спортског навијања, па је официјелни спикер апеловао да престану са пљувањем док је тренер Будућности Јасмин Репеша брисао сако.

Ц. ЗВЕЗДА - БУДУЋНОСТ 107:69 (26:19, 28:19, 22:16, 31:15)

ХАЛА „Александар Николић“. Гледалаца: 6.397. Судије: Радовић, Јавор, Кољеншић.

Ц. ЗВЕЗДА: Човић 9 (7 ас), Перпероглу 17 (4-4 за два, 4-3 за три), Давидовац 6, Ненадић 5, Лазић, Фаје 8 (6 ск, 4 ас), Берон 10 (3 ас), Добрић 12 (4-4 за два, 1-1 за три), Симанић 6, Риверс 16 (4-3 за два, 4-2 за три), Цирбес 8 (5-4 за два), Оџо 10 (5 ск).

БУДУЋНОСТ: Џексон 2, Кол 9, Шеховић, Е. Кларк 7, Баровић 10, К. Кларк 4, Гордић 11 (6 ас), Битадзе 9, Поповић 2, Бел 10, Николић 5, Вилијамс.