ТРИ кола пре краја лигашког дела регионалног такмичења, кошаркаши Црвене звезде и математички су осигурали прво место и предност домаћег терена у плеј-офу. Апсолутну доминацију у досадашњем току АБА лиге нагласили су убедљивом победом против Морнара у Бару (90:57), 18. у 19 одиграних мечева на Јадрану.

Проблем са расветом на почетку утакмице у дворани “Тополица” није засметао црвено-белима. У полумраку су играли савршено и после четири минута без промашаја (3-3 за два, 2-2 за три) водили 15:2. Барани нису успели да искораче из потпуног мрака ни када су прорадили главни рефлектори. Једноставно, мотивисано и прецизно издање тима тренера Томића разоружало је екипу Морнара, иначе скромног нападачког арсенала.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Морнар-Црвена звезда 57:90

Звезда је у првом полувремену шутерску артиљерију домаћина свела на само три тројке из 15 покушаја, потпуно надскакала ривала (24-10) и тиме своје промашаје ван линије 6,75 углавном враћала у обруч другим нападима (шут за два поена 82.4 одсто). До одласка на одмор избрисана је дилема о победнику, а предност је у завршници треће четвртине нарасла на 40 поена разлике (40:80).

Црвено-бели су у Бару играли без капитена Лазића, који се још опоравља од повреде мишића, такође и без Човића и Перпероглуа, који се током меча са Уникахом пожалио на болове у леђима. На реду је учешће на завршном турниру Купа Кораћа у Нишу (14 – 17. фебруар), а наредни меч у АБА лиге одиграће 2. марта против Партизана пред својим навијачима.

МОРНАР - Ц. ЗВЕЗДА 57:90

ДВОРАНА “Тополица”. Гледалаца: Судије: Хордов, Радојковић, Терлевић.

МОРНАР: Најт 10, Мићовић 15, Мијовић 2, Мугоша, Дреновац, Павић 4, Вујошевић 2, Волер 9, Сане, Врањеш 11, Ребић, Луковић 4.

Ц. ЗВЕЗДА: Регланд 6 (7 ас), Раданов, Кешељ 9, Давидовац 5, Ненадић 2, Фаје 3, Берон 14, Добрић 13, Ристић 11, Симанић 9, Цирбес 8, Оџо 10.

По четвртинама: 14:25, 12:25, 19:30, 12:10