Фудбалска репрезентација Украјине победила је вечерас у Лавову Луксембург са 1:0, у Групи Б у квалификацијама за Европско првенство 2020. године.

Једини гол постигао је Роман Јаремчук у шестом минуту.

Украјина је прва на табели, из четири утакмице има 10 бодова, а другопласирани Луксембург из четири меча има четири бода.

Србија, која је вечерас победила Литванију са 4:1, заузима треће место са четири бода али из три утакмице, а Поругал из два меча има два бода на четвртом месту. Последња је Литванија са једним бодом из три утакмице.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "ОРЛОВИ" УБЕДЉИВИ: Србија лако са Литванијом

У Групи А Чешка је на свом терену победила Црну Гору са 3:0 и има шест бодова из три утакмице. Енглеска је прва са шест бодова из две утакмице.

У истој групи селекција тзв. Косова је у Софији победила Бугарску са 3:2. Косово има пет бодова из три утакмице, а Бугарска и Црна Гора су у четири утакмице сакупиле по два бода.

У Групи Ф Шпанија је задржала максималан учинак од четири победе, пошто је у Мадриду победила Шведску са 3:0. Голове су постигли Серхио Рамос из пенала у 64. минуту, Алваро Мората из пенала у 84. минуту и Микел Ојарзабал у 87.

Шпанија има свих 12 бодова, а Шведска има седам на другом месту. Румунија је трећа са такође седам бодова, победом на гостовању против Малте од 4:0. Норвешка је победила као гост Фарска Острва са 2:0 и заузима четврто место на табели са пет бодова. Малта је претпоследња са три бода, а Фарска Острва су без бодова.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Саутгејт: Полуфинала нису довољна за Енглеску

Репрезентација Ирске је у Групи Д победила на свом терену Гибралтар аутоголом Џозефа Чиполина у 29. минуту и поготком Робија Брејдија у трећем минуту надокнаде времена. Ирци су први на табели са 10 бодова из четири утакмице, док Данска заузима друго место са пет бодова из три меча, после победе на домаћем терену против Грузије од 5:1.

У тој групи Швајцарска има четири бода из два меча, Грузија је четврта са три бода из четири меча, а Гибралтар је без бодова после три утакмице.

У Групи Г Пољска је задржала максималан учинак победом од 4:0 против Израела у Варшави. Голове су постигли Кшиштоф Пјонтек у 35. минуту, Роберт Левандовски из пенала у 56, Камил Гросицки у 59. и Дамјан Кадзиор у 84. минуту.

Пољска има свих 12 бодова, а Израел заузима друго место са седам. Аустрија је трећа са шест бодова, победом против Северне Македоније од 4:1. Словенија је победила Летонију са 5:0 и четврта је на табели са пет бодова.

Северна Македонија је четврта на табели са четири бода, а Летонија је без бодова у Групи Г.