Фудбалери Тотенхема победили су данас на свом терену у Лондону Хадерсфилд са 4:0, у утакмици 34. кола Премијер лиге и преузели треће место на табели.

Тотенхем је повео у 24. минуту голом Виктора Вањаме, а после њега три гола постигао је Лукас, у 27, 87. и трећем минуту надокнаде времена.

У екипи није било повређених Харија Кејна и Деле Алија.

Лондонски клуб је после друге узастопне победе, укупно 22. у првенству, трећи на табели са 67 бодова и има бод више од Челсија на четвртом месту. Арсенал је пети са 63 бода, али је одиграо утакмицу мање од Тотенхема и Челсија.

Хадерсфилд, који је раније испао из лиге, је последњи са 14 бодова.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ДУГА ПАУЗА: Кејн тек од јула

Фудбалери Саутемптона и Барнлија остварили су важне победе у борби за опстанак у Премијер лиги.

Саутемптон је са 3:1 победио Вулверхемптон, док је Барнли резултатом 2:0 био бољи од Кардифа.

Такође, Борнмут је са 5:0 победио Брајтон.

Кардиф је на 18. месту које води у другу лигу са 28 бодова.

Брајтон има пет бодова више, Саутемптон осам, а изнад су Њукасл са 38, Барнли и Кристал Палас са 39 и Борнмут са 41.

Фулам је са 2:0 победио Евертон у утакмици без резултатског значаја.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Мане најбољи фудбалер Премијер лиге у марту

Фудбалери Манчестер јунајтеда победили су Вест Хем са 2:1.

Оба гола је из пенала дао Пол Погба, док је стрелац за Вест Хем био Фелипе Андерсон.

Јунајтед је пети са 64 бода, док Вест Хем има 42 и заузима 11. место на табели енглеског првенства.