БИО је Партизану преко потребан добар резултат у четвртфиналу Купа Србије против Напретка у Крушевцу како би се суперлигашке турбуленције колико-толико стишале и црно-бели су успели у томе. Не само да су успели, него су самопоуздање "напумпали" са чак четири лопте у мрежи ривала, који овог пролећа после одласка тројице најбољих играча не личи на себе.

Партизан је убедљивом победом направио још један корак ка одбрани трофеја у такмичењу чијем се пехару радовао у последње три године, а Жарко Лазетић је, за разлику од јесењег "гашења пожара" (реми против Младости), сада успешно обавио посао - 0:4 (0:2).

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Напредак - Партизан 0:4 (ВИДЕО)

СВАЂА НИКОЛИЋА И ЛАЗЕТИЋА НА истеку пола часа игре дошло је до инцидента поред клупе Партизана, када су тешке речи разменили тренер Жарко Лазетић и нападач Немања Николић. Свађа је резултирала експресном заменом, па је у 32. минуту у игру ушао Зоран Тошић. - То су неке интерне ствари које ћемо решавати у свлачионици - кратко је тај "курцшлус" после утакмице прокоментарисао Жарко Лазетић.

Првих пола сата фудбала под Багдалом нису наговештавали да ће Партизан рутински ставити мелем на ране које су им у претходних седам дана нанели фудбалери Радничког и Вождовца. Напредак је у неколико наврата опасно запретио из контранапада, али је продорима са бока недостајала надоградња у виду доброг завршног ударца. Партизан је, са друге стране, кренуо некако резервисано, помало уплашено, а прва права акција у 31. минуту је и трасирала пут гостију ка победи.

Бунтовник Немања Николић је, пре замене због недисциплине, на ивици шеснаестерца "промешао" чак тројицу дефанзиваца Крушевљана, гурнуо лопту ка Закарићу, који је заломио Николу Петровића и ћушнуо лопту у мрежу домаћина. Најлепши моменат утакмице из другог минута надокнаде првог полувремена је снове домаћина о повратку у меч учинио потпуно нереалним. Данило Пантић је сјајно нанишанио из слободног ударца са 22, 23 метра и дуплирао предност свог тима.

- Тешка утакмица у психолошком смислу. Било је доста тензије и погрешних пасова у првих 20 минута игре, а тај први гол нам је значајно олакшао посао - рекао је Жарко Лазетић.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Петрић после Мирковића напустио Партизан

Напредак је имао само једну прилику да врати неизвесност и урадили су "чарапани" све што је било до њих у том 64. минуту, али је судија Зоран Широки проценио да се резервиста Ескић налазио у офсајд позицији на пет метара од Стојковићевог гола, после шута са ивице шеснаестерца који је скренуо у гол. Већ у следећем нападу Шпанац Марк Валијенте је првенцем у Партизановом дресу у потпуности уклонио и последњи грам воље код фудбалера Напретка. До краја је још Рикардо Гомеш успео да погоди мрежу Петровића, док је Горан Закарић уписао можда и највећи промашај у каријери, пошто је са свега пет метара неометан послао лопту високо преко гола Напретка.

- Има много тога што није добро, почевши од терена и неких ствари о којима не могу и не желим да причам, већ ми је лоше од тога. Партизан је победио, честитам им. Тражићу од играча да забораве ово што се десило и да у суботу будемо бољи него данас - истакао је тренер Напретка Милорад Косановић, којег је на крају првог полувремена Широки удаљио са клупе.

СТРЕЛЦИ: Закарић у 31, Пантић у 45+2, Валијенте у 66. и Гомеш у 72. минуту за Партизан. Стадион: "Младост". Гледалаца: 2.500. Судија: Зоран Широки (Смедерево) 6.

НАПРЕДАК: Ни. Петровић 5 - Аксентијевић 5,5 (од 46. Ескић 5,5), Маринковић 5, Остојић 5, Обрадовић 5 - Јовић 5,5, Ивановић 5 (од 46. Стевановић 5) - Ндиаје 5,5, Баха 5, Аливодић 5 - Илић 5 (од 73. Рушевић -).

ПАРТИЗАН: Стојковић - - Шеховић 7, Валијенте 7,5, Павловић 7, Н. Г. Милетић 7 - Шћекић 7, Здјелар 7, Пантић 8(од 76. Смиљанић -), Закарић 7 (од 83. Ђерлек -) - Николић 7 (од 32. Тошић 6,5), Гомеш 7.

Играч утакмице: Данило Пантић (Партизан).