Фудбалери Црне Горе победили су вечерас у Подгорици Литванију са 2:0, у утакмици другог кола Лиге Ц, у Лиги нација.

Домаћи су повели голом Стефана Савића у 34. минуту из једанаестерца, а два минута касније коначан резултат поставио је Марко Јанковић.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: МИТРОВИЋ УЗАЛУД ПОГАЂАО: Румунија казнила грешке Србије

Црна Гора је у Групи четири прва са четири бода, колико има и Србија, која је у Београду одиграла нерешено 2:2 са Румунијом. Румунија има два бода, а последња је Литванија без бодова.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Кирикеш на дужој паузи због повреде колена

У Лиги Ц у групи један, селекција Шкотске је на Хемпден парку у Глазгову победила Албанију са 2:0 головима Стивена Нејсмита у 47. и 68. минуту.

Обе екипе имају по три бода, с тим што је Албанија одиграла две утакмице. Израел је без бодова после једног меча.

Актуелни европски шампион Португал пбедио је Италију са 1:0, у елитној Лиги А. Једини гол постигао је Андре Силва у 48. минуту.

Португалски репрезентативац Пепе вечерас у Лисабону одиграо је 100. утакмицу за државни тим.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Али пропушта меч против Швајцарске

Португал, који је играо без Кристијана Роналда, је први на табели са три бода из једне утакмице, Пољска има бод, колико има и Италија, али из два меча.

У Лиги Б у Стокхолму Турска је после преокрета победила Шведску са 3:2.

У Лиги Д, Андора и Казахстан одиграли су нерешено 1:1, док је истим резултатом завршен дуел Малте и Азербејџана.

Селекција тзв. Косова је на стадиону "Фадиљ Вокри" победила Фарска Острва са 2:0 и прва је на табели Групе три са четири бода. Овом утакмицом је и званично отворен за међународне утакмице стадион који носи име легендарног Фадиља Вокрија.

Њему у част сви играчи репрезентације тзв. Косова су на терен изашли у опреми са бројем 9 на леђима, док је у 9. минуту утакмице стадион пожутео од броја девет који су у рукама имали скоро сви навијачи Приштине, док се истовремено на источној трибини појавила велика слика Фадиља Вокрија.

Фарска Острва имају три бода, Азербејџан два, а Малта један бод.