Muška odbojkaška reprezentacija Srbije odbranila je titulu prvaka sveta u kadetskoj konkurenciji pošto je u Baija Blanki (Argentina), u finalnoj utakmici savladala Španiju sa 3:2 (25:23, 25:19, 28:30, 14:25, 15:11).

Posle 115 minuta fantastične igre oba rivala, pune preokreta, najbolji srpski odbojkaši su odbranili titulu planetarnog šampiona i upotpunili ovogodišnju kolekciju najsjajnijim trofejima, pošto su u aprilu osvojili i titulu namenjenu najboljoj reprezentaciji "starog kontinenta".

Malo ko je očekivao dramu u dvorani Osvaldo Kasanova posle dominacije srpskih odbojkaša u prva dva seta. Činilo se, čak, da će reprezentacija Srbije do titule doći u najkraćem mogućem roku, pošto je u trećem setu imala i meč loptu.

Na žalost, kada ona nije iskorišćena sve se okrenulo protiv srpskih kadeta. Španci su dobili taj i naredni set i izjednačili rezultat na 2:2.

Psihološka prednost u tim trenucima bila je, apsolutno, na strani španskih odbojkaša koji su, čini se, sa prevelikim optimizmom ušli u odlučujući set.

Izabranici selektora Milana Đuričića, međutim, tek tada su iskazali svoj karakter. Ne osvrćući se na dešavanja u prethodna dva seta zaigrali su maksimalno angažovano i vrlo brzo poveli sa 9:4. Poslednji trzaj Španci su učinili smanjenjem vođstva suparnika na 9:7, a onda je usledila fenomenalna serija od 6:2 i reprezentacija Srbije je odbranila titulu svetskog prvaka osvojenu pre dve godine u Jezolu.

Pored titule namenjene najboljoj reprezentaciji šampionata, srpskim odbojkašima pripao je i trofej namenjen najboljem igraču (MVP). On je dodeljen kapitenu našeg nacionalnog tima Urošu Kovačeviću.

Utakmiica je odigrana u dvorani Osvaldo Kasanova pred oko 3.500 gledalaca, a sudili su Argentinac Gonsalo Kasamikela i Amin Ibrahim Al Traifi iz Saudijske Arabije.
SRBIJA: Kovačević (28), Medić (20), Ilinčić, Brđović (7), Č. Stanković, Katić (18), Okolić (9), Popović, M. Stanković (2), Pantić, Žarković (1) i Blagojević (2).
ŠPANIJA: Montero, Trinidad (5), Ramires, Kabrera, De Dijego, Munjos (2), Vihil (5), Viljena (48), Osorio, Fomes (11), Barios i Gonsales (11).