Još jedan korak do titule. Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona savladao Roberta Bautistu-Aguta - 6:2, 4:6, 6:3, 6:2.

U meču prepunom oscilacija, srpski teniser je uspeo da podigne nivo igre kada je to bilo najpotrebnije i da slomi otpor upornog Španca.

Za pehar na londonskoj travi boriće se u nedelju protiv boljeg iz derbija - Rodžer Federer-Rafael Nadal

14:13 - PRVI SET

1:0 Novak je izgubio prvi poen na meču, ali je potom bez većih problema osvojio uvodni gem prvog polufinalnog vimbldonskog duela.

2:0 BREJK! Novak već na startu oduzima servis rivalu, uz samo jedan izgubljen poen i dve vezane neiznuđene greške Španca.

3:0 Potvrdio je Novak brejk. Iako je Bautista Agut pripretio (15:30, 40:40), Novak je uspeo da iskontroliše gem i sačuva servis.

3:1 Pretio je Novak, dva puta dolazio do izjednačenja, ali je Španac uspeo da sačuva servis i osvoji prvi gem na meču.

4:1 Uz dva izgubljena poena, prvi as servisom na meču, Novak osvaja peti gem prvog seta.

4:2 Ponovo je Novak bio blizu brejk lopte (40:40), ali je Bautista Agut uspeo da se odbrani i drugu gem loptu pretvori u poen kojim je ostao na brejku zaostatka.

5:2 Prvi put na meču, uz dva as servisa, Novak osvaja gem bez izgubljenog poena. Španac će u narednom servirati za ostanak u setu.

6:2 BREJK! Novak brejkom završava prvi set posle 36 minuta igre. Španac je sam sebi presudio neiznuđenom greškom na brejk lopti.

14:51 - DRUGI SET

1:0 Novak bez izgubljenog poena otvara drugi set.

1:1 Prvi put na meču Bautista Agut dolazi do izjedančenja u gemovima, a prvi put je uspeo i da osvoji gem s nulom.

1:2 BREJK Nastavio je Bautista da podiže nivo igre. Prvi put na meču je oduzeo Novaku servis, uz jedan izgubljen poen, i prvi put dolazi do vođstva.

1:3 As servisom, uz jedan izgubljen poen, Španac potvrđuje brejk.

PREKID! U momentu dok se Novak spremao za početni servis u petom gemu drugog seta meč je prekinut na nekoliko minuta jer je nekome iz publike na tribinama pozlilo.

2:3 Meč je brzo nastavljen, a Novak je uspeo da sačuva servis, iako je Španac imao dve vezane brejk lopte.

2:4 Posle prvog seta, u kojem je Novak konstantno pretio Špancu na njegov servis, Bautista Agut je u nastavku meča znatno podigao taj segment igre i šesti gem drugog seta osvojio bez izgubljenog poena.

3:4 Imao je Novak 40:15 i delovalo je da će lako doći do osvajanja sedmog gema, ali je Bautista Agut uspeo da dva puta poravna rezultat, pre nego što je Đoković četvrtu gem loptu pretvorio u odlučujući poen.

3:5 Počeo je Novak mnogo da greši, što je znatno olakšalo posao Bautisti Agutu da dođe na gem od osvajanja drugog seta.

4:5 Pošto je iskoristio poslednju od tri vezane gem lopte, Novak će u narednom gemu morati da oduzme servis rivalu, kako bi ostao u setu.

4:6 Uradio je Novak sve što je mogao da vrati brejk, ali je Španac u odlučujućem poenu bio i veliki miljenik sreće. Došao je srpski as do 30:30, potom je Bautista Agut servis vinerom stigao do set lopte, koju je iskoristio uz obilatu pomoć vrha mreže.

15:45 - TREĆI SET

1:0 Uz dva izgubljena poena Novak osvaja prvi servis gem u trećem setu.

1:1 U jednom od najdužih gemova u dosadašnjem toku meča i posle velikog nadmudrivanja, Bautista Agut je uspeo, uz dva izgubljena poena, da poravna rezultat.

2:1 Novak servira as u najboljem mogućem trenutku i, još jednom uz dva izgubljena poena, održava minimalnu prednost.

2:2 As servisom, uz jedan izgubljen poen, Bautista dolazi do izjednačenja u trećem setu.

3:2 Ponovo je Novak posle 40:15 morao da igra na razliku, ali je novim as servisom uspeo da odbije nalet Španca.

4:2 BREJK! Konačno Novakova igra liči na onu iz prvog seta i odmah je to dalo rezultat. S dva smeča na mreži Đoković je, najpre došao do brejk prilike, a potom i poena za vođstvo od dva gema prednosti.

5:2 Novak dolazi nadomak osvajanja drugog seta, pošto je prethodno spasao dve vezane brejk lopte. Kada je bilo najvažnije, srpski as je pokazao zbog čega je najbolji teniser sveta u ovom trenutku potvrdivši brejk iz prošlog gema posle velike borbe.

5:3 Bez izgubljenog poena Bautista Agut je produžio treći set barem za još jedan gem.

6:3 Posle velike borbe Novak osvaja treći set, iskoristivši drugu, od tri vezane set lopte.

16:59 - ČETVRTI SET

0:1 - Tri brejk lopte je imao Novak, tri šanse da set započne oduzimanjem servisa rivala, ali ih nije iskoristio. Španac je dobio prvi gem.

1:1 - Novak uz malo oscilacija osvaja gem na svoj servis.

2:1 - BREJK! Ono što nije uspeo na startu seta, jeste nešto kasnije. Đoković je, uz sve muke sa proklizavanjima, uspeo da oduzme servis Robertu i poveo.

3:1 - Potvrdio je Đoković napravljeni brejk i uvećao prednost u četvrtom setu.

4:1 - DUPLI BREJK! Još jednom Đoković oduzima servis Bautisti-Agutu i tako se dodatno približio pobedi.

5:1 - Đoković sa nulom osvaja gem na svoj servis. Još jedan korak ga deli do finala.

5:2 - Španac se ne predaje. Osvaja sedmi gem i ostaje u setu.

6:2 - KRAJ! Đoković je, posle pete iskorišćene meč lopte, završio posao i prošao u šesto finale na Vimbldonu.