Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala turnira u Sinsinatiju, pošto je danas pobedio Adrijana Manarina.

Đoković je francuskog tenisera pobedio posle preokreta sa 2:1 u setovima (4:6, 6:2, 6:1), posle dva sata i 10 minuta igre.

Protivnik 10. teniseru sveta u narednoj rundi biće pobednik duela u kom će se sastati Miša Zverev i Grigor Dimitrov.

PRVI SET

1:0 Maratonski gem na startu. Đoković lagano dolazi do 40:0, a onda Manarino pravi seriju za izjednačenje, pa i brejk loptu. Zakomplikovao se prvi servis gem, koji Srbin uzima.

1:1 Manarino lakše dolazi do svog prvog gema. Ruku na srce stigao je Đoković do 30:30, ali to je bilo sve.

2:1 Spor početak Đokovića. Opet se Novak mučio na svoj servis, ali i dalje ima prednost na startu meča.

2:2 Francuz još jednom osvaja servis gem i dolazi do novog izjednačenja na startu meča.

3:2 Posle dve spasene brejk lopte Đoković je uspeo da osvoji još jedan težak gem na svoj servis. Manarino na početku meča bolji rival od Srbina.

3:3 I dalje bez brejka u meču Đokovića i Manarina. Francuz još jednom odgovara na Novakov izazov i osvaja servis gem.

3:4 Brejk Manarino. Ponovo je Novak dozvolio rivalu 0:30, pa je morao da se čupa. Došao je Srbin do 30:30, ali i Manarino do nove brejk lopte, koju sada koristi.

3:5 Manarino potvrđuje brejk. Imao je Novak 0:30 na servis Francuza a onda na iznenađujući način stao i izgubio naredna četiri poena.

4:5 Novak ostaje u prvom setu, ali i dalje ima zaostatak brejka i još jednu šansu da spasi prvi set.

4:6 Manarino osvaja prvi set. Đoković je za nijansu zaigrao bolje, ali ipak to nije bilo dovoljno da napravi preokret u prvom setu.

DRUGI SET

1:0 Probudio se Đoković na startu drugog seta. Odličan gem Srbina, koji nagoveštava preokret.

2:0 Brejk Đoković. Dugačak servis gem koji osvaja Srbin. Manarino je malo popustio u igri, a Novak podigao nivo iste i odmah je to rezultiralo boljim rezultatom na semaforu.

2:1 Manarino vraća brejk. Kada se činilo da Đoković igra dobro i da će lagano osvojiti drugi set Francuz oduzima servis Srbinu. A Novak je imao 40:15.

3:1 Novak još jednom uzima servis Francuzu. Đoković osvaja meastralan poen za 15:40. A onda i pravi novi brejk u drugom setu.

4:1 Đoković sada uspeva da potvrdi brejk i napravi ogroman korak ka osvajanju drugog seta.

4:2 Ponovo je Đoković zapretio Francuzu stigao na 30:30, ali to je bilo sve. Manarino ipak osvaja gem.

5:2 Izgleda dosta umorno srpski teniser na terenu, ali i u takvom stanju dolazi do gema na svoj servis. Ne igra ništa posebno Novak u drugom setu, ali je napravio ključan brejk i sada kako-tako održava tu prednost.

6:2 Đoković uzima medicinski tajm-aut, a onda i drugi set. Srbin je izjednačio na 1:1 i igraće se odlučujući treći set.

TREĆI SET

1:0 Manarino je opet namučio Novaka imao i brejk loptu, ali Srbin je odlično servirao zaigrao bolje i došao do prednosti u trećem setu.

2:0 Bravo Novače! Stabilizovao je igru, uz to je Manarino grešio i Đoković dolazi do brejka! Izgubio je deseti igrač sveta samo jedan poen

3:0 Potvrda brejka. Đoković sada ima veliku prednost i šansu da dođe do pobede nad Manarinom.

4:0 Novak pravi novi brejk i ide ka pobedi u drugom kolu Sinsinatija.

5:0 Iscrpljeni Đoković spasava novu brejk loptu i ima veliku prednost.

5:1 Manarino ostaje u meču. Osvojio je konačno jedan gem u trećem setu.

6:1 Konačno je Novak pobeo žilavog Manarina mnogo teže nego što sam rezultat pokazuje.