Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od Real Madrida sa 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26) u utakmici sedmog kola Evrolige.

Zvezda je upisala peti poraz u Evroligi, dok Real sada ima skor od četiri pobede i tri poraza.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bili su Bili Beron sa 17 i Lorenco Braun sa 14 poena.

U pobedničkom timu najbolji je bio Serhio Ljulj sa 16 poena, Rudi Fernandes je ubacio 11, a Valter Tavares poen manje.

Utakmica pred oko 16.500 gledalaca u Beogradskoj areni počela je u sporom ritmu i neorganizovanoj igri oba tima. Real je ipak preko Tavaresa i Ljulja uspevao da bude u prednosti, a posebno kada su napravili seriju 10:0 i došli do 22:12.

Usledio je tajm-aut Andrije Gavrilovića posle kojeg je Zvezda serijom 5:0, uprkos smušenoj igri u napadu, uspela da uhvati rezultatski priključak. Real je ipak poenima Ljulja uz zvuk sirene na poluvreme otišao s prednošću 33:27.

Za razliku od prvog poluvremena, drugo je počelo mnogo energičnije. Oba tima su bila efikasna u prvim minutima. Za Real je pogađao Kerol, dok je Zvezdu nosio Beron. Sredinom perioda crveno-beli zaigrali su čvršće u odbrani i uspeli da dođu do preokreta i prvog vođstva od 52:49.

Poslednji period, međutim, nije dobro počeo za crveno-bele, pošto više od pet minuta nisu postigli koš, što je gost u potpunosti iskoristio i serijom 12:0 prelomio meč u svoju korist.

Iako je Zvezda uspela da priđe na pet poena zaostatka, poenima Ljulja i Fernandesa, Real je na dva i po minuta pre kraja meča uspeo da dođe do nove dvocifrene prednosti i tako osigura pobedu.

PRVA ČETVRTINA

Zvezda ne koristi prvi napad, Braun promašuje za tri. Dek postiže prve poene za Real Madrid. Gist za Zvezdu, a Tavareš dominira pod oba koša. Lorenco Braun nikako da namesti ruku, promašuje i drugu trojku. Ništa ne može ni Beron da pogodi, ali Zvezdina odbrana radi posao - 2:4. Strašno mučenje u napadu obe ekipe. Kampaco i Dek ni blizu za tri, kao i Simanića za dva.

Ko bi drugi do Ljulj prekida seriju promašaja i to na svoj način dalekometnom trojkom kao kap - 2:7. Zvezda za pet minuta postigla samo dva poena, pa je Gavrilović uzeo prvu minutu odmora. Gist jedini strelac za domaće - 5:7. Promašuju i Madriđani, žestoko se i oni muče u napadu. Braun donosi izjednačenje Zvezdi - 7:7. Ljulj ni blizu ovog puta, a Gist donosi prednost crveno-belima.

Kampaco prolazi kroz odbranu Zvezde za novi egal - 9:9. Ponovo se muče crveno-beli u napadu, Tavareš dominira pod oba koša. Nikako centri srpskog šampiona ne mogu da zaustave - 9:11. Ljulj na kraju prve deonice ide na liniju penala i polovičan - 9:12. Zvezda ne koristi poslednje tri sekunde. Loša napadačka četvrtina na obe strane.

DRUGA ČETVRTINA

Tavarešu baš prija Beograd, odlično je igrao i na fajnal foru kada je Real Madrid podtao šampion Evrope, a i večeras briljira. Faje sa penala postiže prve poene za Zvezdu u drugoj četvrtini - 11:14. Dženkins za tri promašuje, pa posle i za dva. Kampaco se revanšira na drugoj strani, kao i Fernandez. Novi loš napad Zvezde i izgubljena lopta, pa prekršaj Dženkinsa nad Laprovitolom - 11:16.

Ponovo gube loptu domaći, sada Kozer lagano polaže u kontranapadu - 11:18. Tajm -aut Gavrilović. Ništa ne pomaže crveno-belima, Miki beleži svoje prve poene. Nenadić polovičan sa penala. Garuba stiže da se upiše - 12:22. Muk u Štark areni i navijači su se predali a nije još ni poluvreme. Vraća se Lorenco Braun u igru, a sa njim i Zvezda, dvojka Faje, pa trojka Berona - 17:22. Probudili su se i navijači.

Nastavlja se serija Zvezde i Kuzmić beleži poene. Ipak, trojka Laprovitole smiruje domaće, a onda i Miki - 19:27. Dobrić siguran za crveno-bele, a Miki i Braun polovični sa penala. Dalekometna bomba Fernandeza - 22:31. Gist oba puta neprecizan sa penala. Real ne koristi napad, a Lorenco Braun opet kao brz voz - 24:31. Fernandez promašuje trojku, a Beron na asistenciju Brauna smanjuje zaostatak domaćih - 27:31. I onda Ljulj u svom stilu za kraj - 27:33.

TREĆA ČETVRTINA

Kampaco ubacuje brza četiri poena na početku treće deonice. Beron na drugoj strani ubacuje trojku, pa dvojku - 32:37. Kerol i Tejlor su sada na terenu, Laso je skroz promešao karte. Nezadrživ je Beron u drugom poluvremenu, ali treba još neko da se priključi Biliju - 34:39. Kerol željan košarke zatrpava koš domaćih, a Dobrić pogađa za tri - 37:41.

Tavareš opet prvo poeni, pa blokada. Rendolf je upisao svoje prve poene, ali i trojka Simanića - 40:45. Posle odličnih uvodnih minuta napadački sa obe strane, opet mali zastoj pre TV tajm-auta. Simanić se ozbiljno raspucao, nova trojka - 43:45. Real ponovo ne koristi napada, pa Lorenco Braun sa dva penala donosi novi egal - 45:45. Opet taj Tavareš - 45:47. Beron ponovo u prodoru, Rendolf pravi blokadu, ali sudije vide silaznu putanju - 47:47.

Lorenco Braun igra odlično, a sa njim i Zvezda mnogo bolje u nastavku. Preokret crveno-belih, trojka Fjaea - 52:49. Crveno-beli u trećoj četvrtini postigli 25 poena, a za celo prvo poluvreme 25. Pred poslednju deonicu domaći imaju zalihu kakvu takvu.

ČETVRTA ČETVRTINA

Zvezda ne koristi prvi napad, a Fernandez kažnjava sa novom trojkom - 52:52. Opet se Zvezda muči u napadu, a Real to koristi i pravi seriju 6:0 na startu poslednje deonice. Posle ko zna kog skoka Kozer pogađa za tri - 52:55. Crveno-beli četiri minuta bez koša, pogađa Ljulj trojku i Real opet ima lepu prednost - 52:58.

Koliko se muči Zvezda. I dalje traje serija Reala, Fernandez opet pogađa za tri. Rudi večeras iks faktor Madriđana. Beron sa penala prekida seriju Španaca, pa monstrouzno zakucavanje Brauna. Ljulj oba puta precizan sa penala - 56:63 Kuzmić sa dva bacanja vraća Zvezdu, ali Ljulj odbija napad domaćih - 58:65. Trojka Fernandeza za kraj - 58:68.

Lorenco Braun sa penala popravlja svoju statistiku, ali Tavareš odgovara - 60:69. Nova trojka Kozera za dvocifrenu prednost Reala. Crveno-beli nisu u stanju ni da ublaže poraz. Ljulj stavlja tačku - 60:75.