"Orlovi" su ubedljivi i bez glavnih poluga tima. Nemanja Bjelica, Bogdan Bogdanović i Miroslav Raduljica, uz nedovoljno oporavljenog Vladimira Lučića, samo su posmatrali drugi trijumf Srbije na pripremama u Kini.

Posle Italije izabranici Aleksandra Đorđevića savladali su i Novi Zeland - 88:78.

Najefikasniji u srpskom timu, koji je u jednom trenutku imao i plus 20, bili su Milutinov sa 19 i marjanović sa poena.

13:34 - PRVA ČETVRTINA

Srbija meč počinje s petorkom Jović, Gudurić, Simonović, Jokić, Marjanović. Đorđević na ovom meču neće računati na Vladimira Lučića i Nemanju Bjelicu.

Nisu "orlovi" najbolje otvorili duel, u prva tri minuta igre postigli su samo dva poena, što su Novozelanđani iskoristili da povedu 7:2. "Probudili" su se izabranici Aleksandra Đorđevića, Marjanović i Jokić su pokrenuli, a Jović s pet vezanih poena (jedna trojka) doneo je prvu prednost Srbiji na meču - 10:9, 5. minut.

U drugoj polovini prve deonice Đorđević je odlučio da proba petorku sa tri visoka igrača i dva plejmejkera. Na parketu su Jović, Micić, Birčević, Jokić i Marjanović, koji lakim poenima iz reketa održava "orlove" na plus dva - 14:12, 7. minut. Nije dugo trajao Đorđevićev "eksperiment", u poslednja dva minuta prve deonice na terenu će umesto Marjanovića biti Gudurić, dok je, zasad odlični Jović (devet poena), mesto ustupio Simonoviću.

Malo su "orlovi" ubrzli igru u završnici prvih deset minuta i to im je odmah donelo rezultat. U poslednjih 70 sekundi uvodne denoice, posle dva ubačena penala (od tri) Birčevića, ulaze sa šest poena viška - 20:14. Dva ubačena bacanja Gudurića i trojka Birčevića doneli su "orlovima" devet poena više na kraju prve četvrtine - 25:16.

13:54 - DRUGA ČETVRTINA

S četiri vezana poena Nikole Milutinova Srbija je stekla dvocifreni plus na otvaranju druge četvrtine, ali propustima u odbrani "orlovi" nisu uspeli da zadrže stečeni kapital, pa je Đorđević posle samo dva minuta igre u nastavku meča zatražio tajm aut.

Minut odmora je dao rezultata. Milutinov dominira u uvodnim minutima drugog kvartala, sjajnim zakcavanjem uz faul podigao je prednost Srbije na 31:20, 13. minut. Dodatno bacanje nije iskoristio. Pokušavaju Novozelanđani da uhvate rezultatski priključak, s čečtiri vezana poena prišli su na minus sedam, ali Marjanović zakucavanjem i Simonović poenima u kontranapadu posle presečene lopte, vrćaju "orlovima" dvocifreni plus na polovini druge četvrtine - 35:24, 15. minut.

Dominira Boban Marjanović u drugoj polovini druge deonice, s četiri vezana poena postao je prvi košarkaš s dvocifrenim poenterskim učinkom (12). Poenima Gudurića iz prodora i trojkom Simonovića Srbija na isteku 17. minuta dolazi do, u dosadašnjem toku meča, najvećih 44:28. Pripretili su Novozelanđani posle tajm auta koje je zatražio njihov selektor, s dve trojke su prišli na minus 11, ali su Simonović ubačenim šutem van linije 6.75, pa Jokić poenima uz faul i ubačenim dodatnim bacanjem odbili taj nalet rivala - 50:36.

Poenima Jovića iz prodora u poslednjoj sekundi prvog poluvremena "orlovi" na veliki odmor odlaze s dvocifrenim plusom - 53:42.

14:31 - TREĆA ČETVRTINA

Tri minuta je prošlo u trećoj četvrtini, a reprezentativci Novog Zelanda nisu uspeli da postignu prve poene u nastavku meča. Na drugoj strani, Boban Marjanović s četiri uzastopna poena (17 ukupno u dosadašnjem toku meča) i Gudurić lakim polaganjem u kontranapadu, podižu prednost "orlova" na plus 17 - 59:42.

Novozelanđani prve poene u nastavku meča postižu posle više od četiri minuta igre i to s linije penala posle tehničke greške dosuđene Marku Guduriću, koji je zbog toga dobio žestoku kritiku od selektora Aleksandra Đorđevića. Na polovini treće četvrtine Srbija vodi - 60:44.

Imali su Novozelanđani veliku priliku da uhvate rezultatski priključak, ali je Smit Milner od pet uzastopnih slobodnih bacanja pogodio samo jedno pri rezultatu 62:47 (27. minut), pa su Milutinov i Micić u završnici preposlednjeg kvartala doneli Srbiji, dosad najvećih, plus 18 pred poslednji dvominutni odmor - 68:50.

14:51 - ČETVRTA ČETVRTINA

Poenima Jokića na početku završnog kvartala Srbija odlazi na plus 20 - 70:50. na trojku Novozelanđana, trojkom odgovara Micić, koji je prethodno promašio dva uzastopna šuta (jedan za tri i jedan s poludistance) - 73:53, 33. minut. Na mini seriju rivala 5:0, trojkom, posle tajm auta Đorđevića, odgovara Gudurić - 76:58, 36. minut.

Ubrzali su Novozelanđani igru u napadu i serijom 8:0 na, za njih, najbolji način materijalizovali nekoliko promašenih napada "orlova - 76:66, 36. minut. Slično kao na prethodnom meču protiv Italije, kada je rival pretio da ugrozi vođstvo, Jović je ubacio trojku i usmerio srpske reprezentativce ka mirnoj završnici meča. Milutinov je polovično uspešan s linije penala - 80:66, 37. minut.

Đorđević je meč protiv Novog Zelanda odigrao sa osam igrača, pošto pored Bjelice i Lučića, u igru nisu ulazili Bogdanović i Raduljica. Na kraju 88:78.