Lakši trening za kraj ligaškog dela regionalnog takmičenja. Crvena zvezda je u dvorani "Aleksandar Nikolić" lako i ubedljivo savladala Megu u okviru 22. kola ABA lige - 100:76.

Pitanje pobednika je rešeno već posle prvog poluvremena pošto su crveno-beli na pauzu otišli sa ogromnih 57:33. U nastavku je jedina dilema bila kojim rezultatom će meč biti završen.

U pobedničkom timu su čak šestorica igrača imala dvocifren učinak, a istakli su se Boriša Simanić i Majkl Odžo sa po 14 poena i sedam odnosno devet skokova. Na drugoj strani je najbolji bio Nikola Mišković sa 15 poena.

Ujedno su i poznati parovi polufinala plej-ofa, pa će Zvezda igrati protiv Partizana, a Cedevita protiv Budućnosti.

19:10 - PRVA ČETVRTINA

Mega je znatno bolje započela meč, Atić je dao dve trojke, na drugoj strnai se samo Faje upisao posle skoro tri minuta igre. Prekinuo je to Odžo snažnim zakucavanjem (5:8).

Ašćerić i Nikolić su uvećali razliku, ali je onda Beron "vezao" pet poena u nizu i smanjio zaostatak. Uz to je Lazić dobio dve lčne posle svega šest minuta igre (10:12).

Gosti su uzvratili sjajnim zakucavanjem Atića, Simanić je pogodio trojku, da bi posle toga raspoloženi Atić dao pet poena u nizu. Njegovu seriju je prekinuo Perperoglu, posle čega je Simanić ukrao loptu i položio. Posle prvih 10 minuta Mega vodi - 20:23.

19:48 - DRUGA ČETVRTINA

Druga deonica počinje poenima Marjanovića, da bi Perperoglu i Simanić posle par promašaja uspeli da dođu do poena. Na parketu je i Rivers (24:25).

Rivers pogađa prvu trojku za crveno-bele u dvorani "Aleksandar Nikolić". Cirbes potom pravi drugu ličnu (27:27).

Davidovac i Odžo sigurno izvode penale, posle čega Davidovac daje trojku i kompletira seriju 7:0 za tajm-aut Milojevića (34:27).

Mega je ušla u seriju promašaja na jednoj strani, dok na drugoj ostavljaju Riversu previše prostora što on koristi i kreira novu seriju od 6:2 za još jedan tajm-aut Milojevića (40:29).

Igrači Zvezde se šetaju kroz reket Mege, na razne načine dolaze do poena, a kada se na to dodaju i promašaji koji se ređaju u redovima gostiju, rezultat u 18. minutu nije iznenađujući - 50:31.

Zvezdino poigravanje se nastavlja. Kako igraju gosti videlo se i po tome što su napravili grešku prilikom ubacivanja lopte pod svojim košem. Posle prvog poluvremena crveno-beli imaju ubedljivu prednost - 57:33.

20:16 - TREĆA ČETVRTINA

Mega odlično započinje drugo poluvreme. Prave seriju 10:0 u kojoj je Faje napravio i nesportsku ličnu. Sve to je primoralo Tomića da posle nešto više od minuta igre već zatraži tajm-aut (57:43).

Zvezda je preko Reglanda i Berona uspela koliko-toliko da odgovori na seriju protivnika (62:47).

Ašćerić održava Megu u igri, dok Rivers na drugoj strani nastavlja tamo gde je stao u prvom poluvremenu, uz to je asistirao Laziću za trojku kojom se crveno-beli ponovo "odlepljuju" (69:50).

Crveno-beli nastavljaju da pogađaju, Mega počinje da promašuje, a uz sve to oba tima izvode veliki broj slobodnih bacanja (76:57).

Pepreroglu završava treću četvrtinu poenima za ogromnu prednost pred poslednjih 10 minuta - 82:58.

20:47 - ČETVRTA ČETVRTINA

Mega znatno agresivnije započinje poslednji kvartal. Davidovac ulazi u seriju grešaka što gosti koriste da malo umanje zaostatak (86:67).

Pitanje pobednika u ovom duelu je odavno rešeno, samo se čeka konačan rezultat u ovom susretu (95:72).

Fantastična blokada Simanića, pa trojka Dobrića i tajm-aut Milojevića. Na tri minuta pre kraja Zvezda je na dva poena od "stotke" - 98:75.

Kraj u dvorani "Aleksandar Nikolić". Ubedljiva pobeda Zvezde - 100:76.