Ovaj Liverpul je šampionski. U direktnom duelu sa najvećim konkurentom za titulu, izabranici Jirgena Klopa savladali su Mančester siti pred svojim navijačima 3:1 (2:0) i napravili ogroman korak ka trofeju koji se na “Enfildu” čeka od 1990. godine.

Evropski šampion je furiozno počeo derbi koji se s nestrpljenjem čekao u skoro celoj fudbalskoj Evropi. Posle 13 minuta igre na semaforu je već bilo 2:0. Fabinjo (6. minut) i Salah bacili su velikog rivala u nokdaun, da bi na otvaranju drugog poluvremena engleskog prvaka dodukao Mene (51. minut).

Krenuo je Siti tada na sve ili ništa, stvarali su “grđani” prilike pred golom Alisona, ali je samo Bernardo Silva, u 78. minutu, pogodio mrežu “crvenih” i tako, ispostavilo se na kraju samo ublažio poraz Mančestera.

Siti je u 12. kola Premijer lige već upisao tri poraza, Serhio Aguero ni na 10. meču na “Enfildu” nije uspeo da zatrese mrežu Liverpula, koji sada izabranicima Pepa Gvardiole beži devet bodova.