"Orlovi" su vratili nadu za EP. U Litvaniji su fudbaleri Srbije savladali domaćina sa 2:1 zahvaljujući dva gola Aleksandra Mitrovića.

Sa ova tri boda i pobedom Ukrajine protiv Portugalije (2:1) su puleni Ljubiše Tumbakovića prišli na bod zaostatka za Portugalcima.

Ipak, sudbinu i dalje u svojim rukama drže Kristijano Ronaldo i Kompanija koji imaju dva meča, sa Litvanijom i Luksemburgom. Srbija sa druge strane dočekuje Luksemburg i Ukrajinu u preostala dva kola.

20:18 - SASTAVI TIMOVA

LITVANIJA: Cerniauskas - Barvikas, Klimavičijus, Girdivainis, Mikoliunas - Golubickas, Simikus, Vorbjovas - Verbickas, Lasickas - Matulevičijus

SRBIJA: Dmitrović - Miletić, Milenković, Kolarov, Mladenović - Masimović, Milivojević - Radonjić, Ljajić, Kostić - Mitrović.

20:46 - MEČ JE POČEO

Utakmica u Litvaniji je počela.

20:50 - DVE ŠANSE ZA SRBIJU

Imala je Srbija već na startu prilik uda povede. Prvo je Radonjić odlično uposlio Mitrovića, ali je golman domaćina dobro reagovao. Usledio je korner, Ljajić je odlično petom poslao loptu u peterac, stvorila se gužva, Ljajić je to iskoristio, bio sam ispred golmana koji je sjajno intervenisao. Kostić je došao do lopte, ali su se on i Adem spetljali.

20:52 - POIGRAVANjE DMITROVIĆA

Dmitrovićevo poigravanje je moglo da košta Srbiju. Čekao je golman predugo da izbije loptu, onda je to veoma loše uradio i dodao je loptu protivniku. Srećom, Kolarov je bio na pravom mestu i sprečio da lopta završi u praznoj mreži.

20:58 - LITVANCI SE OSLOBODILI PRITISKA

Litvanija se oslobodila početnog pritiska "orlova". Lopta je za sada više u njihovom posedu i stvaraju šanse. Bez veće opasnosti za Dmitrovića.

21:04 - KOLAROV PROBAO DA IZNENADI GOLMANA

Pokušao je Aleksandar Kolarov u 18. minutu da iz slobodnog udarca, sa desne strane iskosa, iznenadi golmana Cerniauskasa, ali je pogodio spoljni deo mreže.

21:14 - SRBIJA PONOVO PREUZELA INICIJATIVU

Preuzela je Srbija ponovo inicijativu. Napadi uglavnom idu po strani, preko Radonjića. Posle još jednog brzog napada je Mitrovićev udarac glavom odbranio golman Litvanije. Ljajić je izveo korner, ali je napad prekinut zbog povrede jednog od igrača domaćina.

21:21 - DMITROVIĆ OSUJETIO POKUŠAJ VERBICKASA

Ljajić je izgubio loptu,  ona je došla do Verbickaasa koji je "iz kolena" šutirao, pravo u Dmitrovića. Potom je Matulevičijus poslao za nijansu viši centaršut, pa Lasickas nije uspeo glavom bolje da odreaguje.

21:26 - TEMPO JE OPAO

U prethodnih nekoliko minuta je tempo opao. Kako se bliži odlazak na pauzu u svlačionicu tako igrači sve manje rizikuju.

21:32 - POLUVREME

Kolarov jep okušao iz velike udaljenosti, šutirao je veoma snažno, ali nedovoljno precizno. Na poluvreme ekipe odlaze sa mirnim mrežama.

21:47 - MEČ JE NASTAVLjEN

Utakmica je nastavljena. Već na startu drugog dela su Litvanci pripretili. Tumbaković je odlučio da napravi izmenu, ušao je Gaćinović umesto Kostića.

21:51 - SRBIJA VODI

GOOOOOOL - Srbija vodi od 49. minuta. Ljajić je prošao odlično po strani, uposlio Mitrovića koji je iz peterca, nogom zatresao mrežu.

21:56 - MITROVIĆ DUPLIRAO PREDNOST

GOOOOOOL - Radonjić je prosledio do Ljajića koji je ponovo pronašao Mitrovića. Drugi put se Aleksandar upisao u strelce.

22:05 - SRBIJA DIKTIRA TEMPO

Nije Srbija pala posle drugog pogotka. Nastavila je da drži posed, čuva loptu i da nastavlja sa napadima.

22:12 - DVE PRILIKE ZA SRBIJU

Imala je Srbija dve dobre šanse. Prvo je Radonjić krenuo u prodor, otišao je previše u stranu, lako za golmana Litvanije. Potom je Maksimović poslao dobru loptu za Radonjića koji je vratio u peterac, ali je odbrana rivala reagovala.

22:16 - LUKIĆ ZAMENIO MILIVOJEVIĆA

Napravio je Tumbaković drugu promenu. Umesto Milivojevića je u igru ušao Lukić.

22:22 - LITVANIJA SMANjILA ZAOSTATAK

GOOOOL - Litvanci smanjuju zaostatak. Kazlauskas, koji je ušao u igru u 73. minutu je šest minuta kasnije zatresao mrežu. Prošao je odlično po strani, prevario Miletića i šutirao u bliži ugao golmana Dmitrovića.

22:27 - LITVANCI TRAŽE PENAL, GUDELj U IGRI

Baravikas je pao u kaznenom prostoru posle kontakta sa Milenkovićem. Litvanci su tražili penal, poljski sudija Račkovski je samo odmahnuo rukom. Tumbaković je zatim napravio i treću promenu. Umesto Ljajića je ušao Gudelj.

22:30 - VELIKI PROMAŠAJ MITROVIĆA

Imao je Mitrović priliku da stavi tačku na meč. Ostao je sam ne petercu, šutirao glavom pravo u golmana.

22:33 - IGRAĆE SE JOŠ ČETIRI MINUTA

Utakmica u Litvaniji je produžena za još četiri minuta.

22:35 - NEVEROVATAN PROMAŠAJ LITVANACA

Velika šansa za Litvance u drugom minutu nadoknade. Velika greška Lukića, Zulpa je promašio loptu, Laukzemis je stigao i poslao loptu tik pored stative.

22:37 - KRAJ UTAKMICE

Srbija je pobedila Litvaniju. Tri boda za Srbiju, koja je posle pobede Ukrajine protiv Portugalije približila "orlove" na bod zaostatka.