Fudbaleri Partizana pobedili su velikog rivala Crvenu zvezdu 2:0 (0:0) u 161. večitom derbiju u okviru 9. kola Superlige Srbije.

Trijumf crno-belima doneli su najskuplje plaćeni igrač u istoriji kluba Sejduba Suma odličnim udarcem sa ivice kaznenog prostora u 83, samo 19 minuta posle ulaska u igru, i još jedan rezervista Zoran Tošić u samom finišu.

Partizan je potpuno nadigrao aktuelnog prvaka, stvorio puno šansi preko Filipa Stevanovića, Umara Sadika i Takume Asana, pre nego što je dotukao Zvezdu u finišu i kaznio previše defanzivnu taktiku trenera gostiju Vladana Milojevića.

Zvezda je bez Matea Garsije, Tomanea i Hosea Kanjasa, što je "iznenađenje" koje je spremio Milojević, uglavnom bila u podređenom položaju, a Partizan, kao što je najavio trener Savo Milošević, napadačkom igrom došao do velika tri boda, pre svega za samopouzdanje u trci za titulom.

Partizan je naneo Zvezdi prvi poraz u Superligi i prišao joj na bod sa pete pozicije, ali uz dve utakmice manje za oba tima u odnosu na vodeće TSC i Vojvodinu.

17:22 - SASTAVI TIMOVA

Treneri dveju ekipa Savo Milošević i Vladan Milojević su napravili određene promene u sastavima za derbi.

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Pavlović, Ostojić,Urošević - Šćekić, Zdjelar - Natho, Stevanović, Asano - Sadik

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Pankov, Degenek, Milunović, Žander - Vulić, Jovančić, Marin, Van la Para - Boaći

17:28 - LOŠA UVERTIRA ZA DERBI

Loša uvertira u meč. Nekoliko sati pre meča je došlo do sukoba navijača Zvezde i Partizana kod naplatne rampe u Vrčinu. Više o tome pročitajte OVDE.

17:56 - INCIDENTI NA STADIONU

Novi incidenti. Na stadionu u Humskoj je došlo do sukoba između pristalica Crvene zvezde i Žandarmerije. Više o tome možete pročitati OVDE.

18:03 - PRVA ŠANSA ZA PARTIZAN

Prvu priliku na startu meča je imao mladi Stevanović. Dobro je prošao, namestio se, šutirao je pored gola.

18:11 - INICIJATIVA PARTIZANA

U prvih desetak mintua meča Partizan ima inicijativu. Imaju posed lopte, bolje organizovane napade, ali ne uspevaju ozbiljnije da priprete Borjanu.

18:15 - KRATAK PREKID ZBOG PETARDE

Ostojić je izblokirao udarac Marina, a dok se kapiten Zvezde pripremao da izvede korner u njegovoj blizini je pala petarda. Došlo je do kratkog prekida dok je Marko signalizirao sudiji da ne čuje ništa i da mu je potrebno malo vremena da dođe k sebe. Lekarska ekipa je brzo došla do njega, meč se nastavio. Opasnosti posle kornera nije bilo.

18:18 - GREŠKA ASANA, NIŠTA OD DOBRE PRILIKE

Prošao je Sadik dobro po strani u 18. minutu, pokušao da uposli Asana, ali je Japanac pogrešio, nije uspeo da uputi šut.

18:21 - VULIĆ I ŠĆEKIĆ "POŽUTELI"

Posle nešto oštrijeg starta Vulića na Zdjelaru u 19. minutu Vulić je dobio žuti karton. Nedugo zatim je Šćekić u skoku laktom odgurnuo Vulića, pa je arbitar i njemu pokazao javnu opomenu.

18:25 - ŠANSE NA OBE STRANE

Zvezda se oslobodila pritiska protivnika, ali nije uspela da napravi ozbiljnije prilike. Na drugoj strani je Partizan pokušao preko Stevanovića koji je šutirao pravo u Borjana. Za sada je Žander u centru pažnje na obe strane terena. Upravo je posle njegove loše intervencije Stevanović imao spomenutu šansu.

18:31 - TEMPO OPAO, MILOJEVIĆ LjUT

Tempo meča je opao u prethodnih nekoliko minuta. Lopta je uglavnom na sredini terena i nema prilika. I dalje je Žander u centru pažnje, odradio je par odličnih poteza, prošao sa loptom, a onda se saopleo i pao. Milojević je ljut na njega i traži da znatno brže upošljava saigrače.

18:35 - JOŠ JEDAN POKUŠAJ STEVANOVIĆA

Imao je mladi Stevanović još jedan pokušaj iz daljine, ali je udarac bio preslab. Lak posao za Borjana.

18:41 - POKUŠAJI ZVEZDE IZ KORNERA, BEZ OPASNOSTI

Izborio se Žander za korner, došlo je do kratke kombinacije Marina i Boaćija posle čega je usledio slabiji centaršut tako da nije bilo opasnosti.

18:44 - ASANOV POKUŠAJ, PA KONTRA ZVEZDE

Pokušao je Asano iz solidne pozicije, Zvezda se odbranila, krenula u brzu kontru, Marin je ostavio za Vulića koji je imao dovoljno vremena i prostora, ali je loptu poslao daleko preko gola.

18:47 - POLUVREME

Poluvreme u Humskoj. Poslednju šansu pred pauzu je imao Partizan. Natho je izveo slobodan udarac, Miletić "produžio", ali Ostojić nije stigao da uputi udarac ka golu.

18:52 - PODRŠKA I OD KOŠARKAŠA

Fudbaleri Partizana na utakmici imaju podršku i od košarkaške sekcije kluba.

19:05 - POČELO DRUGO POLUVREME

Utakmica je nastavljena. Nema izmena na poluvremenu.

19:11 - VELIKA ŠANSA ZA SADIKA

Imao je Partizan najbolju šansu u 52. minutu. Sadik je izašao oči u oči sa Borjanom, ali je čuvar mreže Zvezde izašao iz te situacije kao pobednik.

19:15 - VAN LA PARA DOBIO OPOMENU, PA IZMENU

Zakasnio je Van la Para i oštro startovao na Pavloviću. Sudija mu je odmah pokazao žuti karton, a Milojevi ćga potom izveo iz igre, ušao je Vukanović.

19:20 - LOŠ UDARAC MILETIĆA, ŽUTI I ZA BOAĆIJA

Imao je Miletić pokušaj, šutirao je veoma loše pored gola. Nedugo zatim je Boaći dobio žuti karton i dugo je protestovao zbog takve odluke arbitra.

19:25 - SUMA U IGRI, ASANO U OFSAJDU

Napravio je i Milošević prvu promenu. Umesto Sadika je ušao Suma. Potom je Partizan imao šansu, ali je Asano bio u ofsajdu.

19:30 - PONIŠTEN GOL ZVEZDE

Konačno se zatresla mreža u Humskoj, Milunović je postigao pogodak, ali je sudija pokazao daj e Žander pre toga napravio faul na Stojkoviću i poništio je pogodak. Milojević je ubrzo posle toga izveo Boaćija i uveo Pavkova.

19:36 - TOŠIĆ MENjA POVREĐENOG NATHA

Problem za Miloševića u 77. minutu. Natho se povredio. Umesto njega je u igru ušao Tošić.

19:40 - PREKID U HUMSKOJ

Usled skandiranja sa tribina i transparenta na Jugu sudija Jovanović je na kratko prekinuo meč. Posle intervencije redara i ljudi iz obezbeđenja je sporni transparent sklonjen, pa je utakmica nastavljena.

19:42 - SUMA ZA VOĐSTVO PARTIZANA

GOOOOOL - Partizan vodi. Milunović je napravio veliku grešku, Asano uspeo da prosledi do Sume koji majstorski postiže pogodak.

Posle gola su Suma i Borjan dobili po žuti karton.

19:45 - MILOJEVIĆ UVEO SIMIĆA

Napravio je Milojević i poslednju promenu na meču. U igru je ušao Simić umesto Degeneka. Uz to je i Urošević dobio žuti karton zbog nešto oštrijeg starta.

19:49 - SJAJNA ŠANSA ZA MARINA

Mogao je Marin da donese izjednačenje Zvezdi, odlično je prevario nekoliko igrača Partizana, namestio se, ali je šutirao daleko preko gola.

19:50 - VULIĆ ISKLjUČEN

Izgubio je VUlić loptu, Zdjelar je krenuo u napad, on ga je povukao da spreči kontru, a sudija mu je pokazao drugi žuti karton

19:51 - TOŠIĆ STAVLjA TAČKU

GOOOOOL - Samo što je Vulić isključen stigla je kazna. Brežančić je odlčino centrirao, Tošić bio na pravom mestu na drugoj stativi i smestio loptu u gol.

19:56 - KRAJ U HUMSKOJ

Meč je završen. Golovima Sume i Tošića crno-beli su došli do tri boda.