ZRENjANIN - Razdragani osmesi više od 500 devojčica i dečaka ostavili su tačno u 18 časova njihove roditelje ispred Kristalne dvorane u Zrenjaninu, pomalo u čudu, ali i sa ponosom, jer su mališani krenuli kao podrška fudbalerima Partizana u prvom kolu Lige Evrope u duelu sa AZ Alkmarom.

Ne samo iz Zrenjanina, nego i Ečke, Karađorđeva, Srpske Crnje, Kikinde, Lukićeva i mnogih drugih mesta Banata, klinci su krenuli u svojevrsnu crno-belu avanturu, u kojoj će dečiji svet vladati tribinama stadiona u Humskoj.

- Idemo smeli i odvažni, mališani su jedva dočekali i nadamo se svi sjajnoj podršci i slici koja će obići fudbalsku planetu - rekao je za "Novosti" Darko Tošić, rođeni brat Zorana Bambija Tošića i direktor fudbalske akademije " Bambi" iz koje je danas put srpske prestonice krrnilo 150 mališana sa svojim trenerima.


foto B.Grujićfoto B.Grujić

NOVOSAĐANI ODUŠEVLjENINOVI SAD - Fudbaleri Partizana u meču sa holandskim Alkmarom, večeras će sa tribina bodriti i 83 dečaka, fudbalera iz Fudbalskog kluba „Prof. Bolesnikov“ iz Novog Sada.

Toliko njih je izrazilo želju da večeras budu na tribinama i da bez obzira na to koji im je klub na srcu, zajednički navijaju za beogradski crno-beli tim. Pre ulaska u autobus, radosni što će imati priliku da uživo gledaju utakmicu, „padale“ su i prognoze o rezultatu. Uzbuđenim glasom, dečaci su uzvikivali: „biće dva, nula, jedan nula..“, naravno za Partizan.

Siniša Simić iz FK „Prof. Bolesnikov“ kaže da su se rado odazvali pozivu Partizana, sa kojim, inače, imaju lepu saradnju, da dođu u Beograd, i budu deo, značajne publike. Prethodno su napravili anketu među decom ko želi da ide, i uz dozvolju roditelja su poveli 83 dečaka uzrasta od sedam do 14 godina.

Devetogodišnji Damjan Batak, koji fudbal trenira od četvrte godine, inače, navijač Partizana, kaže da je srećan što će moći sa tribina da bodri svoj klub, i prognozira da će rezultat biti najmanje jedan – nula za crno-bele.

Njegov pet godina stariji kolega iz kluba Luka Stanić, takođe navijač Partizana, raduje se što će biti na tribinama.

- I ranije sam odlazio na utakmice mog omiljenog kluba – veli ovaj mladi fudbaler. - Drago mi je što će na stadionu biti puno dece, i što ćemo svi zajedno podržati i navijati za naš tim na startu Lige Evrope.


Lj.P.

foto D.Dozet


SUBOTICA: OČEVI NAM SIGURNO ZAVIDE

SUBOTICA - Sa tribina stadiona u Humskoj meč između Partizana i AZ Alkmara posmatraće i 36 najmlađih igrača Spartaka iz Subotice.

Sa grbom plavih golubova na srcu i velikim željama da se crno-bela zastava pobednički vijori, mališani su, u pratnji trenera, već rano popodne krenuli sa severa Bačke.

- Deca su između 2006. i 2013. godišta i vlada velika euforija, jer Partizan igra u Ligi Evrope. Ova deca vole fudbal, jako su uzbuđeni što će jedan takav meč gledati uživo, što će na terenu videti neke od svojih idola, a među ovim dečacima ima i onih koji na trening dolaze u dresu partizana – kaže neposredno pred polazak trener Žika Savin. - Na ovaj način ih učimo sportskom i lepom ponašanju na tribinama, stvaramo im osećaj pripadnosti i da vide kako se putuje sa ekipom. Ovo je jako lepa kolegijalna stvar, naši prvi timovi jesu rivali u Superligi, ali ovo je situacija kada svi navijamo za jedan tim.

foto J.L.

Gotovo da nije bilo deteta koji nije znao da nabroji jedanaest najboljih crno-belih igrača koji će izaći na megdan Holanđanima.

- Jedva čakamo da vidimo Markovića, Japanca Naćoa, a tati je žao što uživo ne može da vidi Savu Miloševića. Mislim da nam odrasli zavide – kratko će Marko, žureći ka autobusu da bi zauzeo što bolje mesto. - Bićemo glasni, obećavamo.

J.L.

KRALjEVO SKANDIRA: HOĆEMO POBEDU

KRALjEVO – Uz glasno skandriranje „Hoćemo pobedu!“, u pravoj navijačkoj atmosferi, oko 200 mališana iz Kraljeva i okoline, polaznika ovdašnjih škola fudbala, organizovano je krenulo u četvrtak po podne za Beograd kako bi na stadionu Partizana u Humskoj, zajedno sa svojim vršnjacima iz gradova širom Srbije, pružili podršku crno-belima u prvoj utakmici grupne faze ovogodišnje Lige Evrope protv holandskog AZ Alkmara.

PROČITAJTE I: BILI SMO PRED VRATIMA PROLEĆA: Vulićević se priseća pobeda protiv Alkmara

- Samo pobeda dolazi u obzir, ništa drugo nas ne zanima! Nije važno kojim rezultatom. Pokazaćemo da smo bolji navijači od odraslih, navijaćemo iz sve snage svih 90 minuta – jasno i glasno su igračima Partizana poručili mladi Kraljevčani nestrpljivo očekujući polazak na utakmicu.

- Oduševljen sam što nam je Partizan omogućio da prisustvujemo utakmici protiv Alkmara. Protiv norveškog Moldea mladi navijači su crno-belima doneli sreću, nadam se da će i sada biti tako, iako je rival kvalitetniji od prethodnog – kaže trinaestogodišnji Aleksa Zdravković.

Vidno uzbuđeni slično govore i njegovi drugari i vršnjaci Vukašin Stošić i Nikola Lukić.

- Nestrpljiv sam da počne utakmica! Očekujem dobru atmosferu i pobedu Partizana 3:1. Ta tri boda na premijeri Lige Evrope imali bi ogroman značaj u nastavku takmičenja – kaže Vukašin, dok simpatični Nikola i još nekoliko dečaka iz Škole fudbala „Bubamara“ imaju zanimljiv predlog za upravu crno-belih:

- Ako Partizan pobedi Alkmar, apelujemo na upravu kluba da i kada bude gostovao Mančester junajted organizuje nešto slično. Pokazali smo protiv Norvežana da su najbolji najmlađi navijači, a ono što je najbolje - ne treba menjati!

Sa platoa pred novom halom sportova u Kraljevu, mališani iz ovdašnjih fudbalskih škola - „Bubamara“, „Titan“ i „Sloga“, uzrasta do 14 godina, obučeni u obeležja svojih klubova i u pratnji svojih trenera i fudbalskih učitelja, svojevrsnim mini karavanom od četiri autobusa uputili su se za Beograd. Svi su oduševljeni ovom akcijom trofejnog beogradskog kluba, koja bi kako rekoše, trebalo da preraste i u lepu tradiciju, bar kad su u pitanju mečevi na evropskoj sceni.

- Kada već zbog kazne evropske kuće fudbala ne može da ima podršku najvatrenijih, Partizan je napravio fantastičan potez i obezbedio sigurno još lepšu, verniju i svakako pristojniju podršku najmlađih navijača. Deci će svakako sve ovo ostati u lepoj uspomeni. Pesmom smo krenuli za Beograd, nadam se da ćemo se u istom raspoloženju i vratiti – kaže Dragan Tošić, predsednik Škole fudbala „Bubamara“.

Ističući još jednom da očekuju kvalitetnu fudbalsku predstavu, naročito od igrača Partizana, kao i trijumf crno-belih, pojedini mladi fudbaleri iz grada na Ibru za „Novosti“ su se upustili i u detaljnu analizu utakmice protiv holandskog predstavnika.

- Kada se začuje huk sa tribina iz bar 20.000 dečjih grla, neće Holanđanima biti lako. Dobra su ekipa, ali Partizan ih je 2015. oba puta pobedio u grupi LE, pa zašto to ne bi opet učinio – manirom iskusnog poznavaoca fudbalskih prilika pojašnjava trinaestogodišnji Uroš Marinković. - Ko bude bolji na sredini terena, bliži je osvajanju celog plena, znači dosta toga zavisi od učinka Zdjelara, Tošića i Natha u manevru, a posebni aduti mogu sa klupe da nam budu Lazar Marković i mladi Stevanović. Idemo da podržimo srpski klub i da na kraju zajedno slavimo važnu pobedu! G. Ć.

SRPSKA PEVA "NAPRED CRNO-BELI OOO..."

Fudbalski klub Partizan na utakmici sa Alkmarom, imaće podršku i 48 dečaka, članova Škole fudbala Leostars iz Trebinja, koji su u ranim jutarnjim časovima otputovali za glavni grad Srbije. Trener Igor Joksiomović, koji je svojevremeno nosio "crno-beli" dres u mlađim kategrijama i prvom timu kaže da su deca sa juga Republie Srpske s oduševljenjem primila vest da će Partizna bodriti u prvom meču Lige Evrope.

- Kada smo rekli našoj deci da idemo za Beograd ne samo da su bila oduševljeni već, kako kažu njihovi roditelji, ne spavaju nekoliko dana. Ovo svakako za sve njih znači mnogo, a imamo dečake od sedam od 13 godina. Inače, mi imamo odličnu saradanju sa Partizanom, već par godina redovno se družimo i takmičimo sa vršnjacima koji nose "crno-beli" dres, a ovaj put u Beograd i utakmica Lige Evrope nešto je što će svakako posebno značiti mališanima iz Trebinja kojima je već u ovim godinama fudbal najvažnija stvar - rekao je Joksimović.

Igor Spić jedna je od dečaka koji navija za Partizan, a koji će po prvi put svoje ljubimce imati priliku da gleda uživo i to u utakmici jednog od evropskih takmičenja.

- Presrećan sam što putujem u Beograd. Volim Partizan, a evo sada imam priliku da sa svojim drugarima gledam utakmicu. Očekejum naravno da pobedimo i da se svi radujemo još jednom uspehu našeg kluba - istakao je Spaić.

I Uroš Okuka s posebnim emocijama krenuo je na put za Beograd. Kaže po prvi put gledaće "crno-bele" uživo, a o tome mašta već dugi niz godina.

- Neki od mojih drugara bili su ranije na stadionu Partizana i jedva sam čekao da i ja odem na jednu od utakmica i navijam za svoj klub. Neću štedeti grlo i najviše bi volio da pobedimo - naglasio je Okuka.

Zajedno sa mladim trebinjskim fuidbalerima na put za Beograda otišla su i tri trenara. Od samog polaska u autobusu se krenule i navijačke pesme, a sve je počelo sa "napred crno beli ooo....".


EKSPEDICIJA IZ DOBOJA: SVIM SRCEM ZA PARTIZANDOBOJ – U četvrtak pre podne ekspedicija od 48 mladih igrača i četvorica članova Uprave FK Železničara iz Doboja krenuli su na prvu utakmicu predstavnika Srbije u ovogodišnje Ligi Evrope.

-Radujem se što idemo u Beograd, a iako sam vatreni navijač Zvezde svim snagama navijaću za Partizan i svakako bih volio da što više naših klubova u Ligi šampiona i Ligi Evrope – kaže nam Luka Marić (11), a sa njim se slaže i godinu dana stariji Nikola Matičić, koji dodaje da je oduševljen što je dobio priliku da prisustvom na stadionu Partizana potpomogne tom klubu i odsustvu vernih navijača zbog kažnjavanja od strane UEFE.

Predsednik kluba i ujedno trener dobojskog kluba Savo Mihajlović nam je pred polazak autobusa ispred prostorija i stadiona rekao da su dečaci oduševljeni činjenicom da će uživo gledati svoje idole.

-Želim da se zahvalim našim prijateljima iz Razvojnog centra za mlade iz Beograda, Sindikalno edukativnom centru iz Banja Luke i FK Partizan koji su im omogućili da dečaci i treneri budu gosti evroligaša iz Srbije na utakmici sa AZ Alkmarom – izjavio je Mihajlović za “Novosti”.

Dodaje da prenosi zahvalnost u ime kluba što deca iz RS, a posebno iz regije Doboj posećuju destinacije na kojima do sada nisu nikada bili.

-U prethodnom period smo već u dva navrata u okviru te podrške i saradnje boravili sa ekipom na Zlatiboru, a i naši treneri su imali priliku da da četiri dana budu gosti u Kući fudbala FS Srbije – rekao nam je Mihajlović neposredno pred polazak mališana navijača iz Doboja.

Decu su ispratili i njihovi roditelji, poželevšii m sretan put i povratak kućama, jer se radi o dečacima starosti od deset do 13 godina.

Lj.Đ.


VELIKA PODRŠKA PARTIZANU STIŽE IZ LAKTAŠAPodrška Fudbalskom klubu Partizan na utakmici sa Alkmarom stiže i sa Zapada Republike Srpske iz Krajine ! 85 dečaka i devojčica članova Škole fudbala “Mladost” iz Glamočana-Laktaši krenuli su jutros iz Laktaša za Beograd uz budno oko trenera.

Pored dece iz Laktaša u Beograd idu i deca sa njima u busu idu i deca iz Kotor Varoša. Dečaci i devojčice godišta 2015-2015 su bili veoma uzbuđeni dok su se spremali za put. Na polasku ze povela i pesma iz mladih grla, “Ajmo crno-beli”!!!

- Ima da gori stadion. “Ajmo crno beli, poveo je navijanje Nikola.

- Fudbalski to je hram, nastavlja se pesma dečaka i devojčica. Među njima ima onih koji su već bili na utakmicama ali većina ide prvi put da gleda Partizan.

- Pobedićemo. Znam da hoćemo! Ima da damo tri gola, prognozira Nemanja konačni ishod.

Milenko Petrović trener Škola fudbala “Mladost” Glamočani-Laktaši kaže za “Novosti” da su deca oduševljena što idu gledati Partizan.

- Već danima se samo priča o utakmici i odlasku u Beograd. Mnogi će po prvi put gledati Partizan i ne da su uzbuđeni nego nisu mogli da spavaju, kaže trener.


Foto: D. Pozderović


On kaže da ŠK Mladosti ima opdličnu saradnju sa FK Partizana

- Organizatori smo kampa Partizana u Republici Srpkoj tsaradnja tri godine. Igrali smo često utakmice mlađih kategorijama, kaže trener Petrović.

On dodaje da će deca imati pauzu u Etno selu Stanišić pa nastaviti put Beograda. Po dolasku u glavni grad Srbije planiran je i obilazak zološkog vrt u Beogradu pa onda pravac stadion.

S.M.