Oslabljeni, ali veoma motivisani, fudbaleri Crvene zvezde otputovali su na revanš danskom Kopenhagenu u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Rezultat iz Beograda (1:1) više je odgovarao domaćinu koji je na stadionu "Rajko Mitić", bez prave šanse, izvukao nerešen ishod sa bele tačke.

Ipak, ni "desetkovanom" šampionu Srbije, koji je u 54. minutu zbog drugog žutog kartona ostao bez Milunovića, Danci nisu uspeli da pomrse konce na putu do plej-ofa za plasman u elitu.

Regularnih 90 minuta završeno je identičnim rezultatom kao i prvi meč, pa se otišlo u produžetke. Zvezda je uspešno odolevala pritisku domaćina uprkos lošijem brojčanom stanju i odvela revanš u penal završnicu.

Loš teren, neverovatni promašaji, ali i sigurno izvedeni udarci sa bele tačke doprineli su uzbudljivom finišu meča u kojem je zablistao Milan Borjan. Golman Crvene zvezde stavio je tačku na ovaj duel posle 11 serija, odbranivši šut Vinda.

Crveno-beli su tako obezbedili plej-of za plasman u grupnu fazu Lige šampiona gde ih čeka Jang Bojs.

19:30 - SASTAVI TIMOVA

Evo za koje su se sastave opredelili treneri pred večerašnji duel na stadionu "Parken".

KOPENHAGEN (4-4-2): Gritebust – Varela, Papajanopulos, Nelson, Bengtson – Holse, Zeka, Stage, Fišer – Vind, Ndoje.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić - Kanjas, Jovančić - Vukanović, Marin, Ivanić - Boaći.

Glavni arbitar na meču je Gediminas Mažejka iz Litvanije.

20:02 - UTAKMICA JE POČELA

Počeo je revanš trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona na stadionu u Kopenhagenu. Fudbaleri Crvene zvezde su krenuli sa centra, odmah je upućen centaršut za Vukanovića, ali je jedan od igrača domaćeg tima intervenisao.

Otvorena i napadačka igra oba tima obeležila je uvodnih pet minuta igre, a ni start utakmice nije prošao bez sporne situacije. Zeka je u svom kaznenom prostoru nagazio na stopalo Ivanića, ali glavni arbitar smatra da to nije bilo dovoljno za jedanaesterac. Da li je šampion Srbije oštećen, procenite i sami na osnovu video snimka.

Žuti karton već u šestom minutu - opomenut je Milunović posle udarca u lice Ndojea.

Prva dobra šansa za goste zabeležena je u desetom minutu. Ivanić je oprobao šut, a odbijenu loptu dočekao je Jovančić, koji je šutirao snažno preko prečke.

20:17 - ZVEZDA VODI OD 17. MINUTA

Magija u nogama Marina! Kapiten Crvene zvezde uputio je fenomenalan centaršut ka Boaćiju, koji se ušunjao u šesnaesterac rivala, izbegao ofsajd zamku i zatresao mrežu Kopenhagena. Zvezda vodi 1:0 od 17 minuta.

20:27 - ŽUTI KARTON ZA NDOJEA, OPOMENUT I BORJAN

Frustriran je napadač Kopenhagena jer njegovom timu ništa ne polazi za rukom. Izuzetno je oštar u duelima, a njegov prekršaj i udarac laktom u vazdušnom duelu sa Degenekom nije prošao nekažnjeno. Fudbaler Crvene zvezde je neko vreme proveo na travi.

Tri minuta kasnije opomenut je i Borjan, zbog protesta.

I u nastavku se Gediminas Mažejka lako hvatao za džep sa kartonima. U 38. minutu žuti je dobio Jovančić. To je već treći karton za nekog od Zvezdinih fudbalera u dosadašnjem toku prvog poluvremena.

20:39 - KOPENHAGEN JOŠ UVEK BEZ PRAVE ŠANSE

Traže domaći priliku da priprete golu Borjana. Traži se Ndoje, Fišer se takođe bori za poziciju za šut, ali defanzivci Vladana Milojevića za sada uspešno odbijaju pokušaje Danaca.

20:46 - NDOJE PORAVNAO REZULTAT, KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Na centaršut Bengtsoa koji je ostao zaboravljen u kaznenom prostoru Borjana, Ndoje je dobio vazdušni duel sa Rodićem i glavom zatresao mrežu Zvezde u 45. minutu.

Bila je to prva prava šansa za Dance, pa su crveno-beli olako ispustili prednost. Bilo je to sve od prvog poluvremena.

21:02 - POČELO JE DRUGO POLUVREME

Novih 45 minuta igre je pred fudbalerima Crvene zvezde i Kopenhagena. Evo i prve izmene večeras. Vladan Milojević je uveo Žandera dok će Rodić na klupu.

Nova opomena za crveno-bele - Boaći je zbog prigovora arbitru dobio žuti karton u 50. minutu.

21:09 - MNOGO SREĆE ZA ZVEZDU, NDOJE PONOVO U ŠANSI

Malo je nedostajalo da Ndoje postane dvostruki strelac u 52. minutu.

21:11 - VELIKI PEH ZA SRPSKOG ŠAMPIONA - CRVENI KARTON ZA MILUNOVIĆA, PONIŠTEN GOL VUKANOVIĆA

Igrao se 53. minut kada je Marin iz prekida još jednim magičnim potezom mogao da postane dvostruki asistent. Uputio je sjajnu loptu za Vukanovića, ali je Zvezdin fudbaler bio u ofsajdu i pogodak je odmah poništen.

Svega minut kasnije, novi peh za crveno-bele. Milunović je ponovo u vazdušnom duelu udario laktom Ndojea u lice i tako dobio drugi žuti karton, ujedno i isključenje.

Ostao je u šoku Vladan Milojević, ali je odmah odreagovao izmenom. Na terenu je Pankov, umesto Kanjasa.

21:31 - PRVA PRILIKA ZA KOPENHAGEN OD ISKLjUČENjA ZVEZDINOG ŠTOPERA

Odlična šansa ukazala se domaćim igračima u 74. minutu. Bengtson je uposlio Fišera, koji se dobro snašao pored Pankova, ali je šutirao tik uz levu stativu.

Kopenhagen je u drugom poluvremenu napravio dve promene u sastavu. Najpre je Falk zamenio Stagea, dok je Mas ušao u igru umesto Holsea.

Povećao se i broj opomenutih igrača u redovima danskog tima. Varela je dobio žuti karton zbog zadržavanja igre.

21:36 - TOTALNA INICIJATIVA DANACA

Preuzeli su fudbaleri Kopenhagena inicijativu u napadu. Vrše pritisak na odbranu Crvene zvezde, a Vladan Milojević je napravio i poslednju promenu u sastavu. Simić je na terenu umesto Boaćija.

Kod Danaca izlazi Varela, a u igri je Bartolec.

21:47 - ČETIRI MINUTA NADOKNADE

Još toliko deli nas od kraja regularnog dela igre. Ukoliko ne bude promene rezultata gledaćemo produžetke.

Imala je Zvezda šansu u drugom minutu nadoknade. Marin je centrirao za Pankova iz prekida, ovaj spustio loptu do Jovančića, čiji šut je završio preko gola.

21:51 - KRAJ REGULARNOG DELA IGRE - GLEDAĆEMO PRODUŽETKE

21:56 - PRVI PRODUŽETAK

Iskoristio je Vladan Milojević odmah na startu prvog produžetka svoje pravo na još jednu izmenu - Jevtović je u igri umesto Vukanovića.

Iako desetkovana, Zvezda se odlično brani. Mas se našao u dobroj šansi, ali je Simić klizećim startom intervenisao u petercu.

Nova šansa za Masa svega par minuta kasnije! Ovoga puta odlično je reagovao Borjan. Ipak, ni posle prvog produžetka nema promene rezultata.

22:14 - DRUGI PRODUŽETAK

Počeo je i drugi produžetak. Fišer je u 107. minutu pokušao šutem iz velike daljine, ali je izblokiran.

Novi žuti karton - opomenut je Ivanić zbog prigovora glavnom arbitru. A već u 110. minutu i Marin je "požuteo", stajao je preblizu kada su fudbaleri Kopenhagena izvodili korner.

KOPENHAGEN OSTAJE SA IGRAČEM MANjE! Drugi žuti karton za Masa, zbog starta sa leđa nad Žanderom. Solbaken sprema izmenu.

U igru je ušao Kipranin Sotiriu, koji se odmah našao u šansi. Izveden je korner za njega, ali je Borjan odbranio taj šut.

Posle 60 sekundi nadoknade, odsviran je kraj drugog produžetka. Gledaćemo penale na "Parkenu".

22:35 - PENALI

PRVA SERIJA: Marin pogodio prečku, Vind savladao Borjana.

DRUGA SERIJA: Ivanić siguran, Fišer maši. Rezultat je 1:1.

TREĆA SERIJA: Katastrofalan penal Jevtovića, Soteriu nadmudrio Borjana (2:1).

ČETVRTA SERIJA: Rutinska realizacija Žandera, Borjan brani šut Bengtsona (2:2).

PETA SERIJA: Pankov više nego siguran za 3:2, ali pogađa i Zeka (3:3).

ŠESTA SERIJA: Neverovatan promašaj Jovančića, Borjan zaustavlja šut Ndojea (3:3).

SEDMA SERIJA: Simić preko gola, Bartolec maši na isti način. Ostaje 3:3 u penal seriji.

OSMA SERIJA: Degenek siguran u jako važnom trenutku, dvadesetogodišnjak Nelson takođe (4:4).

DEVETA SERIJA: Gobeljić precizan, ali Papajanopulos smireno produžava penal seriju (5:5).

DESETA SERIJA: Borjan i Gritebust za primer saigračima (6:6).

JEDANAESTA SERIJA: Kreće se od početka sa izvođačima penala. Pankov još jednom siguran, a Borjan brani šut Vinda za pobedu Zvezde! Crveno-beli idu u plej-of za Ligu šampiona!