Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas Mladost iz Lučana 4:1 (1:0) u prvom meču polufinala Kupa Srbije i skoro obezbedili plasman u finale.

Strelci za šampiona bili su Dejan Joveljić u 11, Nemanja Milunović u 57, MIlan Pavkov u 60. i Mirko Ivanić u 68. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Stefan Dimić u 53. minutu.

Revanš je na programu 15. maja u Lučanima.

U drugom polufinalu sutra se sastaju Partizan - Radnički Niš.

16:46 - SASTAVI

CRVENA ZVEZDA: (4-4-2): Borjan – Gobeljić, Milunović, Babić, Rodić – Ben, Čaušič, Vulić, Marin – Pavkov, Joveljić

MLADOST (4-1-4-1): Zečević – Pešić, Milošević, Šatara, Sinđić, Jevremović, Ristić, Markoski, Pavlović, Dimić, L. Jovanović.

17:10 - POČEO MEČ NA "MARAKANI"

Lopta od početka u Zvezdinim nogama, domaći strpljivo pokušavaju da izgrade napad, ali je svenula polukontra Mladosti i Pešić je iznudio faul za skraćeni korner. Jovanović je očajno iveo slobodan udarac, ali je Jevremović uspeo da iznudi korner. Međutim, bez opasnosti za Zvezdu.

17:17 - JOVELjIĆ ZA PREDNOST ZVEZDE

GOL! JOVELjIĆ! 1:0! Videlo se da je Zvezda preuzela konce igre u svoje ruke i iz treće šanse na meču dolazi do vođstva preko mladog Dejana Joveljića. Talentovani napadač je postigao treći pogodak u Kupu Srbije tako što je sačekao odličan pas Milana Pavkova posle auta, a potom je izdržao duel s dvojicom igrača, sačuvao loptu i plasirao je u mrežu Zečevića.

17:22 - VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU

Umalo 2:0! Ben je povukao i proigrao Marina na levoj strani, a omaleni ofanzivac sjajno proigrao Joveljića i lansirao ga u šansu. Pokušao je mladi napadač iskosa da prebaci Zečevića, ali je iskusni golman prozreo njegovu nameru. U nastavku se lopta odbila do Marina koji je gađao prazan gol, ali se isprečio Sinđić

17:30 - DOMINACIJA ZVEZDE I SREĆA NA STRANI MLADOSTI

Mladost je pokušavala da igra petnaesteak minuta i dobro se držala, ali sada potpuna dominacija Crvene zvezde. Drugi gol je pitanje momenta. Milunović je krenuo napred, odigrao dupli pas sa Pavkovom, ali je izblokiran. Marin je odlično centrirao iz kornera, Babić gađao nogom pod prečku, ali je Zečević bio na visini zadatka.

17:40 - MILUNOVIĆ SA GOL LINIJE

Prva šansa za Mladost posle velike greške u odbrani Zvezde! Desni bek Pešić je poslao dubinsku loptu u šesnaesterac, Borjan istrčao, a Milunović se nije snašao. Lopta ih je prošla i delovalo je da bi Jovanović  mogao da je šutne u prazan gol, ali je Milunović stigao na vreme da se ispravi i ispuca.

17:49 - POLUVREME

Pad tempa, Zvezda je jedno vreme bila blizu drugog gola, ali u ovom trenutku se igra samo na sredini terena bez šansi. Bez nadoknade prvog poluvremena, Zvezda odlazi na pauzu s zasluženim vođstvom.

18:16 - ŠOK NA MARAKANI, MLADOST DOLAZI DO IZJEDNAČENjA

GOL! 1:1! DIMIĆ! Malo toga smo videli od početka poluvremena - i onda gol! Strašnu je kontru istrčao Lazar Jovanović i na kraju iskoristio "širok prostor" da bi prošao Nemanju Milunovića, a onda nesebično dodao Stefanu Dimiću na drugoj stativi kome nije bilo teško da matira Borjana.

18:23 - MILUNOVIĆ VRAĆA PREDNOST ZVEZDI

GOL! Ponovo vodi Crvena zvezda, ovoga puta strelac je Nemanja Milunović, koji je glavom sačekao centaršut Marka Marina z slobodnog udarca, nadvisio Šataru i savladao Zečevića, pa se iskupio za malopređašnji kiks. Ovo je prvenac zimskog novajlije iz BATE Borisova u crveno-belom dresu.

18:25 - POGAĐA I PAVKOV - 3:1

GOL! PAVKOV! 3:1!Odmah reaguje Milan Pavkov i Zvezdi donosi "plus dva" na semaforu. Odličan je to bio centaršut Bena sa desne strane i lagana egzekucija Pavkova na drugoj stativi nakon što je neometan primio loptu, a potom je zakucao u mrežu za prvi njegov gol u Kupu Srbije ove sezone.

18:30 - ŠANSA ZA PAVKOVA

Posle dva brza gola oseća Zvezda da može da dokrajči goste. Centrirao je Marin, glavom tukao Pavkov, Zečević je ovo, ipak, ukrotio.

18:33 - PRELEPA AKCIJA I NOVI POGODAK ZVEZDE

GOL! IVANIĆ! 4:1! Lepa kombinacija igrača Zvezde i velika odbrana Zečevića posle šuta Pavkova, ali sve to je pratio rezervista Ivanić i prosledio loptu u praznu mrežu. Zastali su svi i očekivali ofsajd, ali je Ivanić bio u regularnom položaju.

18:53 - KRAJ I VELIKI TRIJUMF ZVEZDE

Crvena zvezda je ubedljivo savladala Mladost iz Lučana 4:1 i napravila veliki korak pred revanš meč. Gosti su pružili bolji otpor nego što rezultat pokazuje.