Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na svom terenu u Londonu Hadersfild sa 4:0, u utakmici 34. kola Premijer lige i preuzeli treće mesto na tabeli.

Totenhem je poveo u 24. minutu golom Viktora Vanjame, a posle njega tri gola postigao je Lukas, u 27, 87. i trećem minutu nadoknade vremena.

U ekipi nije bilo povređenih Harija Kejna i Dele Alija.

Londonski klub je posle druge uzastopne pobede, ukupno 22. u prvenstvu, treći na tabeli sa 67 bodova i ima bod više od Čelsija na četvrtom mestu. Arsenal je peti sa 63 boda, ali je odigrao utakmicu manje od Totenhema i Čelsija.

Hadersfild, koji je ranije ispao iz lige, je poslednji sa 14 bodova.

Fudbaleri Sautemptona i Barnlija ostvarili su važne pobede u borbi za opstanak u Premijer ligi.

Sautempton je sa 3:1 pobedio Vulverhempton, dok je Barnli rezultatom 2:0 bio bolji od Kardifa.

Takođe, Bornmut je sa 5:0 pobedio Brajton.

Kardif je na 18. mestu koje vodi u drugu ligu sa 28 bodova.

Brajton ima pet bodova više, Sautempton osam, a iznad su Njukasl sa 38, Barnli i Kristal Palas sa 39 i Bornmut sa 41.

Fulam je sa 2:0 pobedio Everton u utakmici bez rezultatskog značaja.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Vest Hem sa 2:1.

Oba gola je iz penala dao Pol Pogba, dok je strelac za Vest Hem bio Felipe Anderson.

Junajted je peti sa 64 boda, dok Vest Hem ima 42 i zauzima 11. mesto na tabeli engleskog prvenstva.