Fudbaleri Bolonje i Đenove odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici 23. kola italijanske Serije A.

Bolonja je povela u 17. minutu golom Matije Destra, a izjadnačenje i bod Đenovi doneo je Lukas Lerager u 33. minutu.

Nakon 23 odigrana kola, Đenova je na 13. mestu na tabeli sa 25 osvojenih bodova, dok je Bolonja 17. sa sedam bodova manje.

Ekipa Siniše Mihajlovića u narednom kolu gostuje Romi, a Đenova na svom terenu dočekuje ekipu Lacija.

Fudbaleri Atalante pobedili su na svom terenu SPAL sa 2:1, u utakmici 23. kola italijanske Serije A.

SPAL je poveo već u osmom minutu golom Andree Petanje, ali je Atalanta u drugom poluvremenu preokrenula rezultat. Strelci za pobednički bili su Josip Iličić u 57. i asistent kod prvog pogotka, Duvan Zapata u 79. minutu.

Atalanta je upisala 11. pobedu od početka šampionata i četvrta je na tabeli sa 38 bodova, dok je SPAL na 14. poziciji sa 22.

Fudbaleri Frosinonea upisali su treću pobedu u sezoni, pošto su u gostima bili bolji od Sampdorije sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Danijel Čiofani u 25. minutu.

Sampdorija je deveta na tabeli sa 33 boda, dok je Frosinone pretposlednji sa 16.

Istim rezultatom slavio je i Torino na svom terenu protiv Udinezea posle 101. minuta igre. Gol, vredan tri boda, postigao je Ola Aina u 31. minutu.

Udineze je u drugom poluvremenu imao veliki priliku da izjednači, ali Rodrigo De Paul nije iskoristio jedanaesterac u 74. minutu dosuđen nakon što je sudija pogledao video snimak.

Do kraja meča VAR je bio još jednom u prvom planu. Stefano Okaka je pogodio mrežu Torina, ali je slavlje gostujućih igrača kratko trajalo, pošto je nakon pregledanog snimka sudija poništio pogodak zbog ofsajda.

Torino je trenutno osmi na tabeli Serije A sa 34 boda, dok je Udineze na 16. mestu sa 19.

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u gostima Sasuolo sa 3:0 u 23. kolu italijanske Serije A.

Šampion Italije poveo je golom Samija Kedire u 23. minutu, da bi Kristijano Ronaldo u 70. na asistenciju Miralema Pjanića povisio na 2:0.

U finišu meča, odnosno u 86. minutu Ronaldo je upisao asistenciju, a gol je postigao Emre Džan.

Torinski tim je prvi na tabeli italijanskog prvenstva sa 63 boda, dok je Sasuolo 11. sa 30.

Fudbaleri Milana pobedili su na svom terenu Kaljari sa 3:0 u poslednjoj utakmici 23. kola italijanske Serije A.

Milan je poveo autogolom Luke Kepitelija u 13. minutu, da bi devet minuta kasnije Lukas Paketa povisio na 2:0.

Konačan rezultat postavio Kšištof Pjontek u 62. minutu svojim drugim golom u dresu "rosonera".

Milan je posle kompletnog 23. kola na četvrtom mestu Serije A sa 39 bodova, dok je Kaljari 15. sa 21.