Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na svom terenu Kristal Palas sa 4:3 u 23. kolu Premijer lige.

Palas je na gostovanju vodio na poluvremenu golom Androsa Tauzenda u 34. minutu, ali je ekipa Luke Milivojevića u drugom poluvremenu ispustila prednost, pa je lider šampionata uspeo da dođe do važna tri boda.

Liverpul je mnogo ozbiljnije ušao u nastavak i za šest minuta je došao do preokreta. Mohamed Salah je u 47. minutu doneo izjednačenje klubu sa Enfilda, dok je Roberto Firmino u 53. preokrenu rezultat.

Gostu su preko Džejmsa Tomkinsa u 65. došli do izjednačenja, a asistent je bio Luka Milivojević.

Deset minuta kasnije Liverpul je došao do nove prednosti, a ponovo je strelac bio Salah, da bi u Sadio Mane u 93. povisio na 4:2, a konačan rezultat postavio je Maks Mejer u 95.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Brajton rezultatom 2:1. Nemanja Matić odigrao je svih devedeset minuta, a golove za "crvene đavole" postigli su Pol Pogba u 27. minutu iz jedanaesterca i Markus Rašford u 42, dok je jedini strelac za goste bio Paskal Gros u 72. minutu.

U ostalim mečevima Bornmut je pobedio Vest Hem sa 2:0, Njukasl je sa 3:0 bio bolji od Kardifa, dok je Sautempton sa 2:1 slavio protiv Evertona, a Votford i Barnli igrali su nerešeno bez golova.

Fudbaleri Arsenala pobedili su na svom terenu Čelsi sa 2:0 u velikom derbiju 23. kola.

Arsenal je do pobede nad gradskim rivalom došao najviše zahvaljujući odličnoj igri u prvih 45 minuta kada su rešili pitanje pobednika.

Vodeći pogodak za "tobdžije" postigao je Aleksandar Lakazet u 14. minutu na asistenciju Ektora Beljarina, da bi pitanje pobednika rešio Loran Košćelni u 39, a asistenciju je upisao Sokratis Papastatopulos.

Čelsi je u drugom deli meča bio bolji rival, imao je nekoliko prilika da dođe do gola, ali je mreća Bernarda Lena ostala netaknuta.

Arsenal je posle današnje pobede peti sa 44 boda, tri manje od četvrtoplasiranog Čelsija.