Fudbaleri Liona pobedili su večeras u gostima Mančester siti sa 2:1, u utakmici prvog kola Grupe F Lige šampiona.

Šampion Premijer lige je na početku meča propustio dve dobre prilike preko Rahima Sterlinga, pa je u 26. minutu stigla kazna. Maksvel Korne je, posle centaršuta Nabila Fekira i loše intervencije odbrane Sitija, pogidio za 1:0.

Lion je na odmor otišao sa dva gola prednosti, pošto je Fekir u 43. minutu zatresao mrežu domaće ekipe. Fekir je iskoristio grešku Fernandinja i sa oko 18 metara poslao loptu iza leđa Edersona.

Bernardo Silva je u 67. minutu smanjio na 2:1. Silva se dobro izborio za prostor u šesnaestercu i primio pas koji mu je poslao Sane i potom pogodio mrežu francuskog tima.

Ekipa Pepa Gvardiole je do kraja meča jurila makar izjednačenje, ali nije u tome uspela.

Fudbaleri Šahtjora i Hofenhajma odigrali su ranije danas nerešeno 2:2.

U drugom kolu, 2. oktobra, Mančester siti gostuje Hofenhajmu, dok Lion dočekuje Šahtjor.

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u gostima ekipu Valensije sa 2:0, u utakmici prvog kola Grupe H Lige šampiona.

Oba pogotka za Juventus postigao je Miralem Pjanić i oba iz penala, u 45. i 51. minutu.

Juventus je bio bolji u prvih 45 minuta, imao je nekoliko dobrih prilika, ali je prvi deo meča u Valensiji obeležio direktni crveni karton koji je dobio Kristijano Ronaldo.

Nemački sudija Feliks Brih je Portugalcu pokazao crveni karton u 29. minutu zbog navodnog udaranja Džejsona Murilja. Ovo je prvi crveni karton koji je Ronaldo dobio u Ligi šampiona, na 154. utakmici u tom takmičenju.

Fudbaleri Juventusa su bili u šoku nakon izlaska Ronalda sa terena, ali su vrlo brzo uspostavili svoju igru. Žoao Konselo je u 43. minutu pogodio prečku, a samo dva minuta kasnije "stara dama" je stigla i do prednosti.

Dani Pareho je u kaznenom prostoru oborio Konsela, Brih je pokazao na belu tačku, a siguran izvođač bio je Pjanić.

Na samom početku drugog poluvremena Juventus je, sa igračem manje, praktično stavio tačku na ovaj meč. Muriljo je skrivio penal, Pjanić je ponovo preuzeo odgovornost i ponovo je bio bolji od Neta za 2:0 u 51. minutu.

Valensija je u 93. minutu mogla da ublaži poraz, ali Pareho nije iskoristio jedanaesterac.

U drugoj utakmici Grupe H, fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gostima Jang Bojs sa 2:0.

Dva gola za Junajted postigao je Pol Pogba, u 35. i 44. minutu iz jedanaesterca, a u strelce se upisao i Entoni Marsijal u 66. minutu.

U drugom kolu, 2. oktobra, Juventus dočekuje Jang Bojs, a Mančester junajted ekipu Valensije.

Fudbaleri Real Madrida pobedom su počeli odbranu titule u Ligi šampiona, pošto su večeras na svom terenu slavili protiv Rome sa 3:0, u prvom kolu Grupe G.

Golove za Real postigli su Isko u 45. i Garet Bejl u 58. i Marijano u 92. minutu.

Real je bio mnogo bolji tim u prvom poluvremenu, ali tu svoju nadmoć nije uspeo da materijalizuje sve do 45. minuta kada je mrežu italijanskog tima iz slobodnog udarca pogodio Isko.

Fudbaleri Reala su u 58. minutu odigrali munjeviti kontranapad koji je pogotkom završio Bejl.

Real je u 79. minutu propustio zicer preko Asensija, ali je do kraja meča ipak postigao i treći gol. Strelac je bio Marijano u 92. minutu.

U drugoj utakmici Grupe G, fudbaleri Viktorije Plzenj i moskovskog CSKA odigrali su nerešeno 2:2, nakon što je domaći tim vodio sa 2:0 nakon prvog poluvremena.

Oba pogotka za pobednički tim postigao je Mihael Krmenčik u 29. i 41. minutu, dok su strelci za CSKA bili Fjodor Čalov u 49. i Nikola Vlašić u 95. minutu iz penala.

U drugom kolu, 2. oktobra, fudbaleri Reala gostuju u Moskvi, dok Roma dočekuje Viktoriju.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras u gostima ekipu Benfike sa 2:0, u utakmici prvog kola Grupe E Lige šampiona.

Bajern je poveo već u desetom minutu golom Roberta Levandovskog. Bila je sobro izveden kontranapad Bajerna u kojem su učestovali Riberi, Sančes i Alaba, a završio ga Levandovski golom.

Konačan rezultat postavio je Renato Sančes u 54. minutu, nakon asistencije Hamesa Rodrigesa.

U istoj grupi, fudbaleri Ajaksa su ranije danas slavili protiv AEK-a sa 3:0.

U drugom kolu, 2. oktobra, Bajern dočekuje Ajaks, a AEK ekipu Benfike.