Fudbaleri Partizana pobedili su i u Humskoj ekipu Nordjselanda i plasirali su se u 4. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope - 3:2. Crno-beli su prvi meč u Danskoj dobili sa 2:1, tako da su, rezultatski gledano, rutinski izborili prolaz dalje.

Međutim, po igri u drugom poluvremenu beogradskog duela, bilo je to daleko od egzibicije, jer se u poslednjih pola sata igralo ispred šesnaesterca srpskog tima, a Dancio su promašili kolosalnu šansu 10 minuta pre kraja za izjednačenje, da meč uvedu u totalnu dramu.

Nordsjalend je čak poveo u Humskoj, ali je vođstvo imao kraće od 120 sekundi, pošto je Nemanja Miletić izjednačio udarcem glavom posle kornera. Period posle toga pa do poluvremena je bio najbolji u igri Partizana, koji je stvorio nekoliko odličnih prilika, a postigao i dva gola, preko Jankovića i Markovića.

Partizan će imati težak zadatak u 4. kolu, pošto će mu rival biti turski velikan Bešiktaš, koji je golom u poslednjem minutu u Lincu eliminisao austrijski LASK (2:1).

Fudbaleri Spartaka iz Subotice poraženi su 2:1 na gostovanju protiv danskog Brondbija u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Izabranici trenera Gaćinovića u prvom duelu poraženi su od Danaca sa 2:0 i čekao je ih je gotovo nemoguć zadatak.

Olakšavajuća okolnost za Spartak došla je u 11 minutu kada je Kabongo isključen i Brondbi je ostao sa igračem manje. Subotičani su pokušali to da iskoriste, imali su inicijativu, ali nisu uspeli da postignu pogodak u prvih 45 minuta igre. U nastavku meča domaći igrači stigli su prvi do gola i tu je otklonjena svaka sumnja.

Spartak je uspeo da postigne gol u 80. minutu i izjednači, ali nažalost nisu uspeli da izbegnu poraz. Konačnih 2:1 postavio je Vilček u nadoknadi vremena.

Brondbi će u plej-ofu za plasman u grupnu fazu Lige Evrope igraće protiv Genka ili Leha (2:0).

19:00 - BRONDBI - SPARTAK (SASTAVI)

Fudbaleri Spartaka igraju revanš 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Brondbija u Danskoj. Subotičanisanjaju čudo, pošto su u prvom meču na "Marakani" izgubili sa 2:0.

Samim tim, "plavi golubovi" imaju male šanse da naprave iznenađenje u Danskoj, ali su uoči utakmice poručili da se neće unapred predati. Spartak zbog velikog broja povređenih igrača moraće da znatno izmeni tim u odnosu na prvi meč u Beogradu.

Stadion: Brondbija. Sudija: Husein Geček (Turska).

BRONDBI: Švabe, Gamelbi, Arađuri, Kabongo, Jung, Kajzer, Radošević, Kristensen, Muktar, Ure, Erceg.

SPARTAK: Perić, Dunđerski, Tekijaški, Šimura, Milošević, Čečarić, Đuričin, Marcić, Glavčić, Vukčević, Đenić.

19:26 - PARTIZAN - NORDSJELAND (SASTAVI)

Fudbaleri Partizana igraju sa Nordsjelandom u Humskoj revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Stadion: Partizana. Sudija: Kristo Tohver (Estonija).

PARTIZAN: Stojković, Miletić, Marković, Valijente, Miletić, Zdjelar, Kosović Pantić, Janković, Zakarić, Rikardo.

NORDSJELAND: Larsen, Bartolec, Mumin, Skovgard, Andersen, Damsgard, Kristensen, Pedersen, Olsen, Kudus, Donjoh.

20:02 - STARTOVAO DUEL U DANSKOJ

Počeo je meč između Brondbija i Spartaka. Danski tim je apsolutni favorit i sve osim prolaza domaćina bilo bi ravno senzaciji s obzirom na rezultat prvog meča u Srbiji.

20:19 - CRVENI KARTON BRONDBI

Crveni karton za Brondbi u 11. minutu. Kabongo iz posle starta nad Đenićempre vremena morao u svlačionicu. Đuričin je šutirao iz slobodnog udarca, ali je promašio. I odmah izmena kod domaćih, napadača Ercega zamenio je defanzivniji igrač od njega Hermanson.

20:30 - KRENULO I U HUMSKOJ

Krenuo je i duel u Beogradu. Još jedan meč srpskog i danskog predstavnika u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Partizan i Nordsjeland će odmeriti snage.

20:35 - CRNO-BELI BOLjI RIVAL OD STARTA

Partizan napada od samog starta. Crno-beli ne žele ništa da prepuste slučaju. U trećem minutu Pantić šutira sa 18 metara, ali lopta odlazi visoko preko prečke. Navijači to pozdravljaju aplauzom, kao što su učini pred početak meča na dočeku Zorana Mirkovića.

20:44 - HLADAN TUŠ ZA PARTIZAN

Nordsjeland od devetog minuta vodi u Humskoj. Dubinska lopta kroz odbranu crno-belih Donijoh je proigrao Olsena, a on je šutirao nisko, po zemlji i savladao Stojkovića.

20:45 - MILETIĆ ANULIRAO PREDNOST NORDSJELANDA

Crno-beli su u 11. minutu anulirali prednost Danaca. Miletić je brzo vratio Partizan u meč. Posle kornera glavom je poslao loptu u mrežu. Asistent je bio Janković.

20:51 - POLUVREME U DANSKOJ

Nijeda nije bilo zanimljivo u prvih 45 minuta igre u Danskoj. Spartak je imao čak osam udaraca ka golu, ali je samo jedan završio u okviru. Sa druge strane Brendbi je imao dva šuta.

20:57 - JANKOVIĆ POGODIO ZA PREDNOST PARTIZANA

Partizan ima 2:1 od 30. minuta. Rikardo je odlično "spustio" loptu Danilu Pantiću, on se probio kroz trojicu igrača Nordsjelanda i asistirao Jankoviću. Trk Crnogorca po desnoj strani, udarac i lopta ulazi u gol uz "pomoć" Pedersena.

21:08 - OPET KORNER - MARKOVIĆ 3:1

Ponovo je korner bio uvod u gol crno-belih! Centrirao je Danilo Pantić, lopta je pala u peterac, odbila se od Kristensena i došla do mladog štopera Partizana. Za treći gol! Izuzetno zaslužan za ovaj gol je i Nemanja R. Miletić, jer je požrtvovanom igrom ni iz čega izborio korner za domaće.

21:16 - ODLIČNO POLUVREME PARTIZANA

Igrač su aplauzom ispraćeni u svlačionicu. Partizan nije dobro počeo, ali je kasnije preuzeo kontrolu i bio neuporedivo konretniji.

21:31 - BRONDBI VODI U DANSKOJ

Nema više dileme. Brondi sigurno ide dalje, Danci golom Kaizera vode i u drugom meču i to sa igračem manje.

21:39 - BEŠIKTAŠ ČEKA BEOGRADSKE CRNO-BELE

Bešiktaš definitivno ide u baraž, kraj u Lincu: Lask - Bešiktaš 2:1. Negredo je pogodio u sudijskoj nadoknadi, ali i dobio crveni karton pa neče igrati sigurno prvi meč protiv Partizana

21:41 - RIKARDO DVA PUTA PRETI

Velika šansa za Rikarda posle greške Larsona, ali se golman Danaca iskupio odbranom. Zakarić je posle kornera ostao sam, šutirao volej udarcem i pogodio jednog defanzivca gostiju u glavu. Ponovo preti Rikardo! Ušao je među trojicu čuvara, odlično se izborio za poziciju i za malo bio neprecizan.

21:43 - POČASNI POGODAK SUBOTIČANA

Spartak je izjednačio! Strelac je Glavčić. Možda deluje teško dostižno da se dođe do još dva gola, ali makar su Subotičani na ivici remija.

21:49 - SPARTAK ELIMINISAN

Subotičani su izgubili i u Danskoj od Brondbija 2:1 i završili takmičenje u Evropi.

22:06 - NORDSJELAND SMANjUJE PREDNOST PARTIZANA

Nordsjeland dolazi do pogotka - 3:2! Šutirao je Olsen, Stojković je odbio loptu, pravo na nogu Amonu, kojem nije bilo teško da sa peterca pogodi prazan gol.

22:16 - PARTIZAN U PLEJ-OFU LIGE EVROPE

Partizan je uspeo da pobedi Nordsjeland i u Humskoj, pa tako obezbedi plasman u plej of Lige Evrope gde će snage odmeriti sa Bešiktašom.