Nemačke je četvrti put u istoriji šampion sveta!

U finalu 20. Mundijala "panceri" su u Rio De Žaneiru posle produžetaka pobedili Argentinu golom rezerviste Marija Gecea u 113. minutu.

20:28 - POČETNE POSTAVE

Nemačka: Nojer, Lam, Hevedes, Humels, Boateng, Kramer, Švajštajger, Ozil, Kros, Miler, Klose.

Atgentina: Romero, Garaj, Zabaleta, Demikelis, Roho, Maskerano, Bilja, Perez, Mesi, Iguain, Laveci.

20:55 - ŠAKIRA ZATVORILA MUNDIJAL

Atraktivna pevačica je otpevala jednu od himni šampionata "La, La, La", a osim nje nastupili su legendarni gitarista Karlos Santana i Vajklif Džin, koji su uz numeru "Naći ćemo put" oduševili publiku. Opširnije pročitajte OVDE.

21:01 - MEČ JE POČEO

Počelo je finale 20. Mundijala.

21:11 - PUNO TRČANjA, NEKOLIKO POLUPRILIKA U PRVIH 10 MINUTA

Prvih deset minuta finalnog meča proteklo je u veoma intenzivnoj igri s obe strane. I Nemci i Argentinci pokušavaju da iskoriste i najmanju pukotinu u odbrani rivala, ali osim nekoliko poluprilika na obe strane, nije bilo ozbiljnijih uzbuđenja.

21:21 - IGUAIN PROMAŠUJE VELIKU ŠANSU

Veliku priliku propustio je da u vođstvo Argentine pretvori Gonzalo Iguain. Napadač Napolija je dobio loptu na dvadesetak metara od gola Nemaca, posle greške jednog od nemačkih reprezentativaca, imao je otvoren put ka golu rivala. Ipak, iskusni centarfor je odlučio da šutira sa ivice kaznenog prostora po zemlji, ali je lopta otišla pored gola.

21:30 - ARGENTINI PONIŠTEN GOL ZBOG OFSAJDA

Na isteku pola sata igre zatresla se mreža prvi put na meču, ali je zbog ofsajda poništen gol koji je postigao Iguain. Poveli su Argentinci brzi kontranapad, Laveci je sa desne strane uputio loptu u kazneni prostor, gde je napadač Napolija odlično reagovao i šutem iz prve pogodio gol Nemaca, ali je italijanski sudija Ricoli ispravno poništio pogodak zbog nedozvoljene pozicije.

21:39 - PRINUDNA IZMENA KOD NEMACA

Joakim Lev bio je prinuđen da u 32. minutu umesto Kramera uvede Šurlea. Kramer je mesto u prvih 11 Nemaca zauzeo nekoliko minuta pre početka meča, jer se Semi Kedira povredio tokom zagrevanja. Ipak, i Kramer je, posle jednog sudara sa jednim od argentinskih fudbalera. Iako je nastavio meč, posle desetak minuta Lev je morao da ga izvede iz igre.

21:45 - DVA MINUTA ZAUSTAVNOG VREMENA, NEMCI POGAĐAJU STATIVU

Igraće se dva minuta nadokande vremena. Velika prilkika za Nemačku u poslednjim sekundama utakmice. Posle kornera sa desne strane Hevedes je odlično šutirao glavom, ali je lopta pogodila stativu.

22:04 - POČELO DRUGO POLUVREME

Drugo poluvreme je počelo napadom Argentine. Selektor "gaučosa" umesto Lavecija u igru je uveo Kuna Aguera.

22:06 - JOŠ JEDNA PROPUŠTENA ŠANSA ARGENTINE

U drugom minutu drugog poluvremena još jedna velika prilika za Argentinu. Mesi je dobio odličnu loptu u prazan prostor, ušao je iskosa sa leve strane u kazneni prostor Nemaca, šutirao je po zemlji sa osam, devet metara u kontra ugao Nojerovog gola, ali je lopta prošla nekoliko santimetara pored stative.

22:18 - MIRNIJI PERIOD; IGRA SE UGLAVNOM NA SREDINI TERENA

Posle nešto ofanzivnije početka Argentine, igra se sredinom drugog poluvremena odvija uglavnom na sredini terena, bez velikih uzbuđenja pred golom Nojera ili Romera.Zbog grubih startova, u razmaku od šezdesetak sekundi, žute kartone dobili su Maskerano i Aguero.

22:39 - PALASIO U IGRI

U 77. minutu umesto Gonzala Iguaina u igri je Rodrigo Palasio.

22:43

Do kraja regularnog toka meča još 4 minuta. Nemci se brane. U 86. minutu Argentinci prave posldnju izmenu, ulazi Gago, a izlazi Perez.

22:45 - GECE ULAZI UMESTO KLOSEA

Miroslav Klose u 88. minutu mesto ustupa mlađem Mariju Geceu.Neposredno pre ove izmene Argentinci su preko Mesija pripretili, ali dalje od šesnaesterca nisu mogli.

22:48 - TRI MINUTA SUDIJSKE NADOKNADE VREMENA

Sudija Ricoli je meč produžio za tri minuta. Argentinci i dalje napadaju, ali bez konkretnih šansi. Udarac je u 92. minutu oprobao i Gece, ali je Romero bio na mestu,

22:52 - PRODUŽECI U RIO DE ŽANEIRU

Produžeci u finalu Svetskog prvenstva. Posle regularnog dela meča rezultat je 0:0. Oba tima su imala nekoliko odličnih šansi, ali golova nije bilo. Očekuje nas dva puta po 15 minuta produžetka. Možda i penali...

23:02 - SJAJNA ŠANSA ZA ŠIRLEA

Prvi produžetak je počeo sjajnom šansom za Nemce. Širle je u 91. minutu odlično šutirao, ali je Romero bio na emstu.

23:04 - ZICER PALASIJA

U 97. minutu Palasio je imao zicer! Humels je "ispao" iz igre, Palasio je istao oči u oči sa Nojerom, lobovao ga je, ali je promašio gol.

23:09 - ZATIŠJE...

Ulazimo u finiš prvog produžetka. Oba tima su oprezna, ali ima još dovoljno vremena da se mreža zatrese.

23:14 - I DALjE BEZ GOLOVA

Završen je prvi produžetak i dalje je rezultat 0:0.

23:18 - BEZ UZBUĐENjA

U drugom produžetku još nema uzbuđenja. Ne bi trebalo da začudi da oba tima budu sve obazrivija kako se meč bliži kraju.

23:23 - POSEKOTINA ŠVAJNŠTAJGERA

Švajnštajger je zbog poslekotine na licu dva minuta bio van igre, ali Argentinci to nisu iskoristili. Nema šansi, a do kraja je još osam minuta.

23:24 - GECE........ 1:0!

MArio Gece je u 113. minutu doneo prednost Nemačkoj... Fenomenalan gol fudbalera Bajerna iz Minhena posle asistencije Širlea.

23:27 - JALOVA ARGENTINA

Argentinci pokušavaju, ali teško pronalaze put do gola "pancera". Sve je manje vremena za izjednačenje.

23:30 - NEMCI VEĆ SLAVE...

Počeo je poslednji minut. Nemačka vodi sa 1:0.

23:32 - DVA MINUTA NADOKNADE

U 121. minutu izlazi Ozil, a ulazi Mertezaker. Sudija je meč produžio za dva minuta.

23:34 - NEMAČKA JE PRVAK SVETA!

Mesi je u poslednjim trenutima meča izveo slobodan udarac sa 30-tak metara, ali loše, mnogo loše. Daleko preko gola. Nemačka je prvak sveta!