NI penal, ni vođstvo, ni igrač više 45 minuta nisu bili dovoljni fudbalerima Crvene zvezde da se s Vračara vrate kao pobednici i tako ukrase 68. rođendan kluba. Naprotiv! Igrom nedostojnom slavnog imena, sporo, bez ideje i koncepcije, još su i dobro prošli s remijem protiv Rada, ekipe sastavljene mahom od 20-godišnjaka skromnog iskustva čak i za srpsku superligašku scenu - 1:1 (0:1).

Da u Zvezdinom timu mnogo toga ne štima videlo se i na prolećnoj premijeri protiv Javora, kada se ekipa Aleksandra Jankovića "upalila" tek posle rezultatskog minusa i uspela da preokrene. Ovaj put, ni primljeni gol nije označio buđenje, već je tek tada sve počelo da puca po šavovima i prelazi u stihiju koja je odnela dva boda, a bledu nadu da je Partizan dostižan svela na teoriju.

Pokušavajući da opravda ekipu, Aleksandar Janković je naveo da je reč o mladom timu, što u duelu s Radom nikako ne pije vodu (prosečna starost na meču bila je 22,85:20,85 u korist Zvezde). Dobro upakovani vrtić "građevinara" od prvog minuta nije hteo sporednu ulogu, pa je već u uvodu dvaput izigrao odbranu gostiju, ali su Adamović i Đurđević bili neprecizni iz povoljnih prilika.

Na drugoj strani, Zvezda je uporno udarala po levom boku, računajući da će jedva punoletni Vico biti slaba karika. Sve do 40. minuta bilo je - suprotno! Dečkić sa Banjice do tada je potpuno umirio Kasalicu. Međutim, drugi uspešan beg Zvezdinog krila bio je koban po nominalnog domaćina. Nesporazum Vica i golmana Kljajića završen je penalom za crveno-bele i prestrogim isključenjem čuvara mreže Rada, koji je srušio Kasalicu u naletu ka mreži.

Očekivalo se da će Milijašev pogodak s 11 metara doneti Zvezdinim igračima sigurnost, tečniju igru i šanse. Umesto toga, dodavanjima "ja tebi - ti meni" samo su pojačavali utisak sopstvene nemoći u kojoj je odskakao Darko Lazović. Umesto da bude lider, drugi put zaredom igrao je ispod očekivanja, kretao se kao statista, izbegavao duele i delovao inferiorno kraj raspoloženog Nikole Lekovića.

Da sve bude gore za Zvezdu, šef struke je odlučio da izvede Garida i od tada je njegov tim izgubio kakvu-takvu sigurnost u pasu i mirnoću u igri, pa se sve svalilo na leđa kapitena Milijaša. Ekspresno je usledila kazna: defanzivac Ćirković je lukavom, visokom loptom prebacio odbranu rivala, a mladi centarfor Uroš Đurđević umakao pažnji Vešovića, ušao iza Pantića i rutinski matirao nemoćnog Bajkovića.

Do kraja, Zvezda je delovala sve žalosnije, a njeni fudbaleri jedino su s nekoliko pokušaja iz daljine uspeli da razbrane i rezervnog golmana "građevinara" Jovanovića...

RAD - CRVENA ZVEZDA 1:1 (0:1)
STRELCI: Đurđević u 65. za Rad, a Milijaš u 45. iz penala za Crvenu zvezdu. Stadion Obilića na Vračaru. Gledalaca: 3.500. Sudija: Milenko Vukadinović (Beograd) 6. Crveni karton: Kljajić (Rad) u 42. minutu.
RAD: Kljajić 5 - Vico 6 (od 45. Jagodić 7), Vitas 7, Ćirković 7, Leković 7,5 - Pršo 6 (od 45. Jovanović 7), Raspopović 7, Gnjatić 7 - Perović 7 (od 75. Stanojević -), Adamović 6,5, Đurđević 7,5.
CRVENA ZVEZDA: Bajković 6,5 - Mikić 6 (od 54. Vešović 5,5), Pantić 5,5, Petković 6, Mladenović 5 - Garido 6,5 (od 61. Savićević -), Milivojević 5,5, Milijaš 6,5, Lazović 5, Kasalica 6 (od 75. Milunović -) - Mudrinski 6.
IGRAČ utakmice: Uroš Đurđević (Rad).

MALER
KLJAJIĆ
GOLMAN Rada Filip Kljajić mogao je da bude apsolutni tragičar meča. Mladi čuvar mreže ne samo da je skrivio penal i dobio crveni karton, već je i na licu zaradio "uspomenu" na meč protiv Zvezde. Kljajiću je pukla arkada u sudaru glavama sa saigračem Ćirkovićem, pa je doktor Miodrag Mladenović morao da ga ušiva na licu mesta...