Istraga protiv Petre
22. 02. 2012. u 12:00
Voditeljka RTS u sredu saslušana u Prvom osnovnom sudu u Beogradu zbog saobraćajke. Optužena da je izazvala udes, u kojem je nastradao Slobodan Bajić
PROTIV Petre Cvijić, voditeljke Radio-televizije Srbije, istražni sudija Prvog osnovnog suda u Beogradu u sredu je pokrenuo istragu zbog sumnje da je počinila teško delo protiv bezbednosti saobraćaja sa smrtnom posledicom.
Tužilaštvo tvrdi da je Cvijićeva, 9. januara oko 16.40 sati, krećući se "opel korsom" iz Vodovodske prema Trgovačkoj ulici, brzinom većom od propisane (50 kilometara na sat) izazvala udes u kojem je nastradao Slobodan Bajić (73). Voditeljka je udarila Bajića dok je pokušavao da pređe pešački prelaz.
Rešenje o pokretanju krivičnog postupka doneto je pošto je Cvijićeva, uz prisustvo advokata, u sredu iznela odbranu. Prema nezvaničnim informacijama, voditeljka je pred istražnim sudijom rekla da joj je žao zbog svega što se desilo. Ispričala je da je bilo mračno i da nije videla Bajića da prelazi ulicu. Pokušala je da zakoči, ali je bilo kasno.
Cvijićeva je na saslušanje u Palatu pravde stigla sat vremena pre zakazanog saslušanja, kako bi izbegla fotoreportere. Posle jednog sata provedenih u kancelariji istražnog sudije, izašla je bleda i uznemirena. Na pitanje novinara da li bi htela da da izjavu, pogledala je u advokata koji joj je rekao da je bolje da ništa ne govori. Dok su išli hodnikom upitao ju je kako se oseća, na šta mu je odgovorila "nisam dobro".
Pošto je uspela da izbegne fotoreportere prilikom dolaska, Cvijićeva je probala da to uradi i kad je izlazila. Da je ne bi prepoznali obmotala je šal oko glave i tako napustila zgradu suda.
Prema onome što se navodi u zahtevu za sprovođenje istrage, od siline udarca Bajić je najpre pao na šoferšajbnu automobila, a potom je odleteo na ulicu. Pešak je zadobio povredu glave i prelom osam rebara, od kojih je posle nekoliko sati preminuo u Urgentnom centru. Prema tvrdnjama očevidaca, Petra Cvijić je pokušala da mu pomogne.
Marko
22.02.2012. 12:23
Steta.Ovo moze svakome da se desi.Ne razumijem ljude koji osudjuju ovu zenu,kao da su oni bez gresaka.Na kraju krajeva,zrtva je sama kriva,jer je prelazio cestu gde ne treba i time izazvao nesrecu.Izdrzi Petro!
@Marko - Kako svakom?Pesacki prelazi su obelezeni i prema tome sluze samo za pesake. Vozila mogu bez zaustavljanja proci samo ukoliko nema nikoga na trotoarima sa obe strane puta. Ali u Srbiji voze i kupljenim vozackim dozvolama.
@Marko - marko, pročitaj ponovo, čovek je prelazio na pešačkom! to da može svakom da se desi - može! nažalost.
@Marko - Kako to mislis prelazio je cestu gde netreba a gde treba da je prelazi ako ne na pesackom prelazu?
@Marko - Jeste, ovo moze svakome da se desi, ali ima tu jos pitanja a to je da li je na primer pricala na mobilni dok je vozila jer to radi 90% mladih. ne skidaju se sa mobilnog za vreme voznje. A cim si na mobilnom nema paznje.
Komentari (60)