Sin voli starije

M. ADŽIĆ

18. 07. 2010. u 21:00

Tijana Dapčević o novom albumu ”Muzika”, koncertima, promenama koje donosi materinstvo, nasledniku Vuku

POSLE višegodišnje pauze koja je napravila po rođenju sina Vuka, pop pevačica Tijana Dapčević vratila se na muzičku scenu petim studijskim albumom “Muzika”. Jedna od našig najekstravagantnijih pevačica, koja iza sebe ima mnogobrojne hitove i pobede na domaćim festivalima, kaže da je reakcija obožavalaca na nove pesme fenomenalna i da dobija samo pozitivne komentare.

- Uglavnom mi kažu da zvučim zrelije i da je album mnogo pitkiji, drugačiji od svega što sam dosad radila. Svaka pohvala mi mnogo znači, jer dugo sam bila odsutna i temljeno sam radila na novim pesmama - započinje priču za “Novosti” Tijana Dapčević, koja je u više navrata bila prekidana veselom cikom njenog sina Vuka.

* Osim vašeg vernog saradnika Dragana Brajovića Braje, na albumu se kao autori izdvajaju dva veoma istaknuta muzička imena - Mlađan Dinkić i Kiki Lesandrić...

- Oni su novina u mojoj koncepciji, koju su prilično osvežili. Braja je i dalje većinski autor, a napisao je i tekstove na Mlađinu i Kikijevu melodiju. Do saradnje sa Kikijem došlo je kada sam mu pre nekoliko godina sa Leontinom Par pevala prateće vokale za album “Mesec na vratima”. Tada je on poželo da snimimo duet “Svet je lep kada sanjamo”, a zatim da mi uradi jednu pesmu za novi album. Mlađu sam upoznala preko Kikija i Lepe Brene i Bobe, na čijoj slavi smo, na obostrano zadovoljstvo, došli na ideju o saradnji.

* Kakav je ministar Dinkić kao saradnik?

- Odličan! Mlađa je divan čovek, veliki roker i poznavalac muzike. Od njega može svašta da se nauči, pošto se razume u gotovo sve muzičke stilove.

* Već mesec i po nam se smešite sa malog ekrana u spotu za pesmu “Gol”, koji je pobrao odlične kritike. Kako uspevate da, danas kada svako svakog kopira, ostanete originalni?

- To jesu moje ideje, ali ja sam, u suštini, samo “izvođač radova”. Glavni “mozak” operacije je Dejan Milićević, moj verni saradnik. Uvek sam insistirala na tome da imam prepoznatljiv pečat, da nikoga ne kopiram. Nisam jedna od onih koje imaju uzore kada je reč o stajlingu. Sigurna sam da bih bila smešna u koži, recimo, Ledi Gage. Ostavljam koleginicama da kopiraju svetske face, a ja ću nastaviti da furam svoj fazon.

* Planirate li možda turneju, koncert u Beogradu?

- Čekam da se album “zavrti”, pa ću onda da razmišljam o koncertnim aktivnostima. Planiram da krajem novembra ili početkom decembra napravim veliki koncert u Beograd. Još nisam odabrala prostor, ali to sigurno neće biti sportska ili koncertna dvorana. Pevaću isključivo u prostoru za stajanje, jer svoj koncert zamišljam kao dobru svirku. U Skoplju ću pevati najverovatnije u oktorbu.

* Koliko se promenio vaš odnos prema poslu, budući da ste novi album snimili kombinujući rad i obaveze koje nameće meterinstvo?

- U muzici sam se mnogo promenila. Većina novih pesama, čak deset, nastala je po Vukovom dolasku na svet, tako da one zvuče zrelije u odnosu na preostalih pet koje sam snimila na trudničkom bolovanju. Glas mi je takođe zreliji, i dočarava nežniji deo moje ličnosti. Privatno se nisam mnogo promenila, što znači da ne gledam na svet drugačijim očima, već su stvari oko mene dobile novi smisao. Sačuvala sam dete u sebi, tako da sam po pitanju toga ostala ona luda Tijana. I dalje sam Petar Pan, znam da odletim u Nedođiju, ali s povratnom kartom (smeh). “Njegovo visočanstvo” Vuk ipak je na prvom mestu.

* Čime vas sinčić uvek oduševi?

- Vuk više nije beba, tako da je iz sata u sat sve interesantniji. Malopre je, recimo, gledao Ivu Smiljanić u “Sitiju” i počeo da peva pesmu od “Vrapčića”: “Ti i ja, ti i ja, bas bi bili dobal pal.”. Svi u kući smo popadali od smeha. Sin mi je postao opasan, pravi šmeker. Inače, voli starije devojčice.

* Razmišljate li o tome da mu uskoro podarite batu ili seku?

- Da, čim stane na noge. Do tada ću mu se maskimalno posvetiti, ali i muzici. Ne želim da ostanem na jednom detetu. Što se tiče vaspitanja, primenjujem metode svojih roditelja. Oni su od mene i sestre stvorili prave ljude sa modernim shvatanjima. Najvažnije mi je da Vuk nauči da sam odgovara za svoje postupke.

RADNO I PARADNO NA HALKIDIKIJU

- Uskoro putujem na porodično letovanje u Grčku, na Halkidiki, gde nameravam da snimim spot. Dok mama bude radila, o Vuku će se brinuti “baka-servis”, iliti moja majka, koja ide s nama “u paketu” - kaže Tijana, otkrivajući da je malo falilo da otkažu letovanje zbog povrede njenog supruga. - Milan je nedavno u Somboru, gde ima porodičnu kuću, sa prijateljima iz detinjstva odigrao partiju tenisa tokom koje se ozbiljno povredio. Pokidao je ligamente noge, pa su morali da mu stave gips. Hvala bogu, u fazi je oporavka, tako da će i on s nama na more.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

milan

19.07.2010. 17:16

ma, strasna stvar ako je tvoj milan povredio nogu to je bas bitno za ovu naciju koja je dovedena do prosjackog stapa. jesi ti zeno corava kod ociju, zar ne vidis da je narod sve siromasniji, i da mu je mislis stalo do tvojih praznjikavih izjava??? eeeee, jesi vala tragikomicna tijanaaaa.....