Naručivanje
Če Gevara
Borislav Lalić
Biblioteka:Posebna izdanja
Format:165 x 235 mm
Povez:Broš
Broj strana: 307
Godina izdanja: 2011.
ISBN:9788674461891
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _O knjizi
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _Knjiga o Čeu je roman iz života i roman iz novinarskog pera. Ernesto Gevara, nesuđeni lekar, romantični revolucionar, buntovnik sa razlogom, žrtva po sopstvenom izboru, postao je ikona mladih XX veka.
Cena 100,00 din.
Kliknite na dugme ispod ako želite da pročitate odlomak iz knjige. Pročitajte odlomak iz knjige
O AUTORU
Borislav Lalić, novinar i publicista, rođen je 1936. godine u Vinickoj kraj Berana.
Završio je pravni fakultet na Beogradskom univerzitetu, a novinarstvo je njegova profesija od studentskih dana.
Počeo je kao saradnik u "Studentu" i reporter u agenciji "Tanjug", da bi potkraj šezdesetih godina prošlog veka započeo karijeru dopisnika iz inostranstva. Punih dvadeset godina izveštavao je za jugoslovensku štampu, radio i televiziju iz Meksika, sa Kube, iz Španije, SAD i Ujedinjenih nacija.
U bogatoj novinarskoj karijeri objavio je knjige: "Čudo u Španiji", "Putnici bez povratne karte", "Če Gevara - život, smrt, legenda", "Fidel Kastro - jedan čovek, jedna revolucija", "Čovek od krompira" i monografiju "Kuba".
Dobitnik je nagrade za životno delo Saveza novinara Jugoslavije (2000) i novinarske nagrade "Svetozar Marković" Udruženje novinara Srbije (1995). Član je udruženja književnika Srbije.










