Mobilni > Vesti > Aktuelno

SON I KEJN NEDOSTIŽNI: Raspoloženi Totenhem ubedljiv protiv Zvezde u Londonu

Z. Ćorović | 22. oktobar 2019. 22:53

Vicešampion Evrope je sav bes zbog loših rezultata iskalio na crveno-belima u meču trećeg kola Lige šampiona - 5:0

RANjENI „pevci“ su se podigli, razleteli i demolirali srpskog prvaka. Svu frustraciju i bes zbog krize i loših rezultata u prethodnom periodu, vicešampion Evrope iskalio je na crveno-belima u 3. kolu LŠ : Totenhem – C. zvezda -5:0 (3:0 ).

Kada ih krene, Kejn, Son, Lamela i ostala Poketinova družina igraju na atomski pogon, što je previsoko i nedostžno za Zvezdine standarde. Večeras ih je sve htelo, nisu znali za milost.

Igrači srpskog prvaka mogu samo da se nadaju da će biti bolje 6. novembra kada u sledećem kolu dočekuju ekipu iz Severnog Londona. Na „Marakani“ je uvek druga priča...

OKO 300 NAVIJAČA UZ CRVENO-BELE UPRKOS kazni UEFA, oko 300 navijača Crvene zvezde došlo je na Totenhemov stadion u svojoj režiji da bodri svoje ljubimce. Bili su smešteni na vrhu severne tribine odakle su se odlično čuli. Oni su navijali u istom ritmu svih 90 minuta, za razliku od domaćih, koji su sporadično dizali buku. Na 1:0 odlično se čulo „Svi u napad, `ajmo, ajde“, „UEFA mafija, Kosovo je Srbija“. Kad je domaćin poveo 2:0 stizalo je bodrenje „Igraj i bori se“. I kasnije, kada je njihov tim posustajao, oni nisu.

Lavina u belom sručila se na Milana Borjana od starta i već u 16 minutu je bilo 2:0. Posle toga je Milojevićev tom zaigrao bolje otresitije, ali čim se otvorio prostor za brze kontre, domaćin je pred kraj prvog poluvremena stigao i do trećeg gola. Posle toga samo se čekalo koliko će golova završiti u Zvezdinoj mreži.

U bajkovitim uslovima, u staklenoj kupoli od stadiona, vrednog preko milijardu funti, gde imate osećaj kao da ste stigli na neku drugu planetu, jer je sve blještavo, savršeno i moderno, beogradski crveno-beli nisu uspeli da se najbolje snađu. Dozvolili su da ih protivnik kazni već posle prve greške. I to iz prekida, segmenta igre gde su uvek bili jaki. U 9. minutu, kod kornera je napravljen „košarkaški“ blok za Harija Kejna, a on je neometan glavom sa peterca matirao Borjana – 1:0.

Rano vođstvo je podiglo samopouzdanje Poketinovom timu, sve je u igri njegovog tima bilo brzo, snažno, precizno i ubojito. Goste je na muke počeo da stavlja Son. Proigravao je Koreanac saigrače, ali još više se istakao turbo ubacivanjima koja seku rivala na sitne komade. U 16. minutu pretvorio je asistenciju Lamele u svoj prvi gol, a da je brz kao munja, videlo se i u 44. minutu kada ni lasom nisu mogli da uhvate u kontri. Sam ispred Borjana lagano je poentirao.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević, u elegantnom kaputu, pokušavao je savetima i gestikulacijama da malo razmrda ekipu, podigne igrače. Oni su pokušavali kako-tako da uzvrate, napravili su nekoliko solidnih akcija, Marin je uputio i dva opasna udarca. Međutim, počasnog gola nije bilo, a ni leka protiv rastrčanih „pevaca“. Argentinac Lamela je u 57. najavio Zvezdinu katastrofu, a kada je Hari Kejn postigao svoj drugi gol u 72. minutu za 5:0, zapretio je i najteži poraz Crvene zvezde u Evropu, gori nego protiv Pari Sen Žermena u Parizu prošle godine.

Ipak, do njega nije došlo. Zvezdina odbrana je izdržala iako je Kejn „grizao“ kao da je 0:0. Ostalo je 5:0, domaći navijači su otpevali svoju himnu u ritmu pesme „Kad sveci marširaju“.

Fudbaleri Crvene zvezde sportski su na sredini terena čestitali mnogo boljem protivniku. Nisu mogli ni malo da im naude. Sigurno će pokušati za dve nedelje.

STRELCI: Kejn u 9. i 72, Son u 16. i 44. minutu. i Lamela u 57. minutu Stadion Totenhema. Gledalaca: 51.743. Sudija: Marko Guida (Italija) 7.

TOTENHEM: Gazaniga - – Orije 7, Sančez 7, Vertongen 7, Dejvis 7 – Ndombele 7, Sisoko 7,5 – Lamela 7,5, Son 8 (od 68. Dajer), Ali 7 (od 79. Lo Selso) – Kejn 7,5.

C. ZVEZDA: Borjan 5 – Gobeljić 5,5, Degenek 5, Milunović 5, Rodić 5,5 – Kanjas 5 (od 62. Petrović ), Vulić 5 – Garsija 5, La Para 5 (od 82. Vukanović -), Marin 6 – Tomane 5 (od 62. Pavkov).

IGRAČ UTAKMICE: Son (Totenhem).