ТРИ ГОДИНЕ БЕЗ "КЕЦА" У ОВОМ ДУЕЛУ: Гетеборг тражи прву победу код куће у овој сезони

О. М.

21. 05. 2024. у 09:29

ГЕТЕБОРГ дочекује екипу Мјалбија у десетом колу шведске Алсвенскан лиге.

ТРИ ГОДИНЕ БЕЗ КЕЦА У ОВОМ ДУЕЛУ: Гетеборг тражи прву победу код куће у овој сезони

Некадашњи гигант европског фудбала је претпоследњи на табели, а још не зна за победу код куће, док је Мјалби у гостима половичан, што му је, уз добре резултате код куће, донело пласман на четврто место.

Гетеборг је покушао да се искупи за непријатан пораз од Малмеа прошлог викенда. Играли су у гостима против Сиријуса и ремизирали 2:2. Сиријус је два пута водио, али су гости успевали да стигну заостатак. У самој завршници Гетеборг је напустила и срећа јер су испустили неколико добрих прилика за победу.

Играли су раније код куће против Малмеа и изгубили 3:0. Овај меч остаће упамћен по томе што у 90+ минута нису упутили ниједан шут према голу.

Гетеборг је ову сезону почео онако како је завршио прошлу. Још је рано причати о њиховој форми, али већ сада видимо да ће бити у најбољем случају екипа за средину табеле, а можда ће се борити и за опстанак у лиги. После девет одиграних утакмица налазе се на 15. месту са две победе и пет пораза.

Раније су гостовали у ГАИС-у и изгубили са 2:1. Играли су боље од домаћег тима, имали скоро 70 одсто поседа лопте, али су били веома лоши у нападу. Домаћин је искористио две прилике за погодак и тај резултат одржавао до самог краја меча. Нападач Гетеборга Абрахам успео је да постигне гол у 94. минуту, али више од тога нису могли.

Победе у гостима остварили су против Бромапојкарне и Калмара, обе без примљеног гола.

Против Бромапојкарне била је то отворена утакмица на обе стране и ривали су имали једнаке шансе за победу. Ипак, Гетеборг је погодио у петом минуту, а потом је у другом полувремену још два пута био прецизан. Гетеборг је у овој утакмици добро одбранио гол од напада домаће екипе.

Фудбалери Мјалбија добро су започели нову сезону. До сада имају пет победа, два пораза и реми. Налазе се на четвртом месту са 17 бодова и имају низ од четири меча без пораза. То је бољи почетак сезоне него прошле године када су завршили на средини табеле са упола мање бодова од шампиона Малмеа.

Победили су код куће у прошлом колу Хамарби резултатом 3:0. За само два минута постигли су два гола. У 24. минуту прецизан је био Виктор Густафсон, а одмах потом и Имам Јагне. До краја полувремена већ је било 3:0, а у другом делу меча рутински су привели меч крају.

Пре тога су у гостима победили Халмстад са 3:1. Утакмицу су почели силовито, пре 14. минута постигли два гола и до краја полувремена водили са 3:0. И у другом полувремену гости су једном погодили, али је тако било до краја меча.

Занимљиво је да је шест последњих међусобних сусрета ове две екипе завршено без победе домаћина. Четири пута, укључујући и три последња окршаја, побеђивали су гости, а два пута је било нерешено.

НАШ ПРЕДЛОГ: 3+ (квота 1,98)

КАКАВ ЧОВЕК! Ево у чему је Душан Влаховић дошао на припреме фудбалске репрезентације Србије за ЕУРО 2024 (ФОТО)

Фудбалска репрезентација Србије почела је припреме за Европско првенство чији је домаћин ове, 2024. године, Немачка, а саиграчима се прикључио и Душан Влаховић.

02. 06. 2024. у 20:06

ТАЈНИ САСТОЈАК: Ово нико није очекивао! Ево како је, заправо, Новак Ђоковић ноћу направио подвиг на Ролан Гаросу о коме сада прича цео свет

​Новак Ђоковић је, изнова, опчинио све који воле тенис. Ролан Гарос му није био наклоњен што се термина тиче, али је он невероватну одлуку организатора, потом и значајно вођство ривала, преокренуо у тријумф. Ево и како.

02. 06. 2024. у 19:34