НОВОСТИ УЖИВО ИЗБОРИ 2024 СА ЛИЦА МЕСТА

ТРИ БОДА ЗА ОПСТАНАК: Верона гостује отписаној Салернитани

О. М.

20. 05. 2024. у 09:04

ВЕРОНА гостује Салернитани у последњој утакмици 37. кола италијанске Серије А. Утакмица се игра од 18 часова и 30 минута на стадиону "Ареки" у Салерну.

Резултати осталих тимова који се боре за опстанак ишли су наруку "мастифима" (Емполи није победио Удинезе) што значи да екипа из Града љубави има прилику да победом данас обезбеди опстанак.

С друге стране, домаћин је одавно изгубио све шансе за опстанак и данас игра само за понос.

Да неће у овај дуел ући без намере да се боре, играчи Салернитане су најавили утакмицом у прошлом колу, када су били на прагу сензационалне победе над Јувентусом, али је у надокнади времена примила гол за изједначење и меч је завршен резултатом 1:1 на "Алијанц стадиону".

Николо Пјероци је постигао погодак за "гранату" три минута пре краја првог полувремена, а чинило се да ће узети сва три бода све док Адријен Рабио није постигао погодак за Јувентус у првом минуту надокнаде.

Међутим, тај резултат није имао велики значај за тим Стефана Колантуона, пошто су још у априлу извадили визу са Серију Б, па сада играју само за понос. Салернитана заостаје 13 бодова за претпоследњим Сасуолом, који је недељним поразом од Каљарија (0:2) на свом терену такође изгубио статус прволигаша.

Занимљивост уочи овог сусрета је да је Салернитана управо против Вероне остварила последњу победу у првенству, а то се десило још у децембру. Била је то уједно и једина победа "гранате" у гостима.

Ако победе у понедељак, биће то тек други пут у историји клуба да остваре дуплу победу над неком екипом. То су до сада остварили само против Венеције у сезони 2021/22. С друге стране, уколико ремизирају, биће то први пут од августа прошле године да су спојили две нерешене утакмице у првенству. Тада су успели да остану непоражени против Роме и Удинезеа.

Навијачи Вероне могли су већ сада да се радују опстанку, да су њихови љубимци задржали предност против Торина у прошлом колу, уместо тога, "бикови" су преокренули са 0:1 на 2:1 на стадиону "Бентегоди".

Ипак, од марта, "ђалоблуи" су покупили 14 поена од доступних 30, што им је помогло да се извуку из опасне зоне, али и даље су веома близу ивице, са 34 бода из 36 утакмица, само два бода испред 18. Емполија.

Верона ће се надати да ће наставити тренд као у последњих девет утакмица, јер никада у том периоду нису везали исти резултат. Али Верона је без победе у своја два претходна гостовања у Серији А против Салернитане. Ако изгубе у понедељак, то ће бити први пут да су изгубили узастопне утакмице од када су изгубили од Салернитане и шампиона Интера у узастопним утакмицама између децембра и јануара.

Верона ће морати да игра без Томаса Хенрија, који је искључен у надокнади времена против Торина и суспендован. Хуан Круз је такође ван терена због повреде бутине, због чега би требало да остане ван терена до краја овог месеца.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: ГГ&3+ (квота 2,37)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

КАКАВ ЧОВЕК! Ево у чему је Душан Влаховић дошао на припреме фудбалске репрезентације Србије за ЕУРО 2024 (ФОТО)

Фудбалска репрезентација Србије почела је припреме за Европско првенство чији је домаћин ове, 2024. године, Немачка, а саиграчима се прикључио и Душан Влаховић.

02. 06. 2024. у 20:06

ТАЈНИ САСТОЈАК: Ово нико није очекивао! Ево како је, заправо, Новак Ђоковић ноћу направио подвиг на Ролан Гаросу о коме сада прича цео свет

​Новак Ђоковић је, изнова, опчинио све који воле тенис. Ролан Гарос му није био наклоњен што се термина тиче, али је он невероватну одлуку организатора, потом и значајно вођство ривала, преокренуо у тријумф. Ево и како.

02. 06. 2024. у 19:34