АЕК НА ПУТУ ДА ОДБРАНИ ТИТУЛУ: Пирејци предуго славили пласман у финале Лиге конференција

О. М.

15. 05. 2024. у 09:26

АЕК гостује Олимпијакосу у једном од два дербија 35. кола грчке Суперлиге. Утакмица се игра на стадиону "Јоргос Караискакис" од 19 часова.

Шампион је у претходном колу изгубио од ПАОК-а са 3:2, али је задржао лидерску позицију са 75 бодова. Утакмица на "Тумби" обиловала је преокретима. Домаћи су повели у четвртом минуту, а већ у деветом је било 1:1. АЕК је повео са 2:1 у 75. минуту, али су "црно-бели" у последњих десет минута са два гола дошли до новог преокрета, чиме су смањили заостатак за лидером на само један бод.

С друге стране, Олимпијакос је пре три дана такође изгубио од ПАОК-а у заосталој утакмици 31. кола. Српски репрезентативац Андрија Живковић је голом и асистенцијом спустио на земљу Пирејце који су очигледно мало дуже славили пласман у финале Лиге конференција, три дана раније после победе у двомечу са Астон вилом.

Два кола пре краја још увек сва четири грчка великана имају шансе да освоје шампионски наслов, с тим што Олимпијакосу овде игра само победа. АЕК-у би у зависности од резултата сусрета између ПАОК-а и Панатинаикоса можда и бод био довољан јер у последњем колу имају лаган посао против Ламије на својој "Аја Софији". Међутим, у случају да из другог дербија домаћи ПАОК изађе као победник, жуто-црнима би бод овде мало значио јер би ПАОК тада преузео чело табеле, а у последњем колу екипа наших Андрије и Живка Живковића игра градски дерби на стадиону Ариса, где додуше никад није фаворит.

У претходном мечу између ових клубова АЕК је победио са 1:0 на стадиону "Аја Софија" у марту. Једини гол за АЕК постигао је Никлас Елијасон у 91. минуту.

АЕК је у последње време бољи од Олимпијакоса у међусобним сусретима. Црно-жути су без пораза у последњих пет мечева Суперлиге 1 (три победе, две нерешене). Олимпијакос тражи своју прву лигашку победу у мечевима између две екипе од марта 2023. године када је победио са 3:1 у гостима. У Пиреју су последњу првенствену победу остварили у фебруару 2022. године, а у међувремену имају једну Пирову победу (2:1) у реваншу полуфинала Купа прошле сезоне када је АЕК прошао даље због победе од 3:0 у првом мечу.

Главна ударна снага АЕК-а, двојац Езекиел Понсе и Леви Гарсија заједно су постигли 27 голова и обојица су у конуренцији за првог стрелца лиге са Ел Кабијем из Олимпијакоса и нашим Огњеном Ожеговићем.

Олимпијакос је ове сезоне одиграо пет дербија код куће и изгубио четири, победивши само ПАОК у плеј-офу. С друге стране, АЕК у гостима има скор од по две победе и два пораза уз један реми. Олимпијакос има низ од три победе код куће који почиње 3. априла против Ариса. АЕК има две победе и два пораза на гостовањима од почетка плеј-офа.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,55)

ПОГЛЕДАЈТЕ НОВУ ЕПИЗОДУ ЕМИСИЈЕ "КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ"