ДЕРБИ ВЕЧИТИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Грчка је на ногама, прошли дуел завршен је неславно већ у 55. минуту

О. М.

10. 01. 2024. у 14:51 >> 14:51

ОСМИНА финала грчког Купа доноси нам "дерби вечитих непријатеља", Панатинаикоса и Олимпијакоса.

Утакмица се игра ове среде на стадиону „Апостолос Николаидис“, дому фудбалера Панатинаикоса, од 20 часова и 30 минута, без присуства публике. Реванш је за седам дана на „Караискакију“.

Мало је, ако их уопште има, ривалстава у свету фудбала, спорта уопште, где влада толики анимозитет међу навијачима, па чак и играчима. Претходни дерби, одигран у оквиру грчке Суперлиге на стадиону олимпијакоса, „Караискакију“, разлог је зашто на данашњем дербију неће бити гледалаца.

Завршен је већ у 55. минуту када је судија Мареска из Италије (да, ово ривалство је такво да дербије суде страни делиоци правде) одсвирао крај пошто је „извршен атентат“ на дефанзивца гостујуће екипе Хуана Карлоса Перез Лопеза поред кога је експлодирао топовски удар док се загревао поред терена.

Епилог је био службених 3:0 за Панатинаикос и одузимање једног бода Олимпијакосу, после чега су кола кренула низбрдо за црвено-беле. Не само да су изгубили лидерску позицију него су покварили до тада врло добру форму и у међувремену пали на четврто место, са тренутних осам бодова заостатка за Панатинаикосом и по шест за ПАОК-ом и АЕК-ом.

У последњих десет кола Пирејци су освојили 14 бодова, десет мање од водеће тројке. Изгубили су у међувремену и од АЕК-а и од ПАОК-а, па чак и од Ламије у претпрошлом колу.

У данашњи дуел улазе обесхрабрени поразом 1:2 од шампиона АЕК-а и то је била трећа узастопна утакмица црвено-белих без победе.

С друге стране, Панатинаикос је у серији од три победе. „Зелени“ су остварили осам победа и два пораза у последњих десет кола. Кикснули су недавно против Атромитоса (2:3) и против Ариса (0:2). Панатинаикос је код куће победио све осим две утакмице. Изгубио је са 2:1 од АЕК-а и одиграо 2:2 против ПАОК-а.

Ово је иначе први сусрет „вечитих непријатеља“ у Купу још од сезоне 2007/08 када су се састали такође у осмини финала. Тада се играла само једна утакмица а Олимпијакос је на путу до трофеја славио са 4:0 као домаћин.

На последњих десет сусрета у свим такмичењима скор је 4:2 за Панатинаикос, уз четири неодлучене. Олимпијакосова последња победа на „Николаидису“ и није толико давна, из маја 2021. године.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 2,05)

ЂОКОВИЋ - СЕРУНДОЛО: Ово уопште не ваља! Уопште! Новак игра теже повређен, каква драма...

Новак Ђоковић и Франсиско Серундоло играју осмину финала на гренд слем турниру "Ролан Гарос 2024" а данас овај меч можете уживо да пратите уз пренос на порталу "Новости".

03. 06. 2024. у 15:16 >> 17:41

ХАОС НА РОЛАН ГАРОСУ! Полиција проверавала торбу на тренингу Новака Ђоковића, сумњало се на бомбу

Новак Ђоковић неће пре 16 часова изаћи на терен како би играо меч са Франсиском Серундалом, а виђена је несвакидашња ситуација уочи меча, када се сумњало да је бомба остављена на терену где тренира управо наш тенисер.

03. 06. 2024. у 14:44