У СТАРТНИХ 11 БИЋЕ МЕСТА САМО ЗА ЈЕДНОГ СРБИНА: Фиорентина и Вест Хем за други европски трофеј

О. М.

07. 06. 2023. у 12:56 >> 12:56

У финалу УЕФА Лиге конференција састају се Фиорентина и Вест Хем. Утакмица је на програму у среду од 21 час на стадиону "Фортуна арена" у главном граду Чешке, Прагу.

Вест Хем се бори за свој други велики европски трофеј после Купа победника купова 1965, а Фиорентина је исто такмичење освајала 1961. године.

Виола је до борбе за трофеј стигла савладавши у полуфиналу Базел, док су "чекићари" били бољи од АЗ Алкмара.

Претходно је екипа наших Луке Јовића, Николе Миленковића и Алексе Терзића елиминисала Лех из Познања у четвртфиналу, турски Сиваспор у осмини финала и португалску Брагу у плеј-офу нокаут фазе. Фиорентина је морала да игра нокаут фазу јер је заузела друго место у групи, иза Башакшехира, због слабијег међусобног скора против турске екипе (2:1, 0:3).

Пре АЗ Алкмара, Вест Хем је елиминисао дански Виборг у плеј-офу, па освојио групу са максималним учинком, затим избацио АЕК из Ларнаке и Гент, а само су Белгијанци успели да остану непоражени у једној утакмици. Свих осталих 13 утакмица, рачунајући и квалификације, групну фазу и елиминациони део, "чекићари" су победили.

У последњем лигашком мечу Серије А, Фиорентина је у гостима савладала Сасуоло са 3:1. Прво полувреме протекло је без голова, а почетком другог гости су повели голом Артура Кабрала. Изједначење је уследило у 71. минуту голом са беле тачке, а нова предност гостију само осам минута касније голом Рикарда Сапонаре. У 83. минуту Николас Гонзалес је још једном затресао мрежу Сасуола за коначан резултат.

Сезону су завршили на осмом месту са 56 бодова, шест мање од Јувентуса, па ако не освоје титулу у Лиги конференција, неће учествовати ни у једном европском такмичењу следеће сезоне. У протекле четири утакмице у лиги уписали су две победе, по један реми и пораз.

Једини играч који неће бити на располагању тренеру Винченцу Италијану је голман Салваторе Сиригу, док би Николас Гонзалес требало да буде спреман, као и сви остали играчи. Италијански медији најављују састав у коме ће од првог минута бити места само за једног Србина, Николу Миленковића.

Вест Хем је у последњем колу Премијер лиге изгубио од Лестера у гостима са 2:1. Домаћин је повео у 34. минуту, а средином другог полувремена удвостручио резултат. Гости су једини гол на мечу постигли у 79. минуту преко Пабла Форналса, после чега нису могли да се у потпуности врате у игру.

Заузели су тек 14. место у шампионату, па је освајање трофеја, као и њиховом противнику у финалу, једино решење да се нађу у европском такмичењу следеће сезоне. У последње четири утакмице у свим такмичењима забележили су две победе и два пораза.

Само Ђанлука Скамака неће бити у конкуренцији за предстојећи меч због повреде, док ће сви остали играчи бити на располагању тренеру Дејвиду Мојесу.

Са повредом Скамаке, то значи да ће Михаил Антонио бити у стартној постави у нападу, док ће на голу бити Афонс Ареола.

Ово ће бити тек друго финале Лиге конференција у историји, а прошле године у инаугуралном издању трофеј је припао Роми која је у финалу савладала Фејенорд са 1:0, голом Заниола.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,85)

БРУКА КАКВУ РОЛАН ГАРОС НЕ ПАМТИ: Русија у шоку, нико не верује шта се дешава у Француској (ФОТО)

Француска и Русија немају баш најбоље најбоље односе откако је рат у Украјини почео у фебруару 2022. године, а то може да се види и на актуелном Ролан Гаросу, где се дешавају неке досад незабележене ствари.

29. 05. 2024. у 21:15

ОВО ЈЕ ИСТИНА О ТЕШКО БОЛЕСНОМ СИНУ: Не, није тачно да је Новак Ђоковић одбио да слави поене

Новак Ђоковић је на Ролан Гарос дошао са додатним теретом, какав га обично није пратио на путу ка великим тениским успесима. Не само да није освојио ниједну титулу у 2024, већ није одиграо ниједно финале. Падале су му и туђе металне флаше на главу, борио се са здравственим тегобама, а онда је неко решио да измисли једну "емотивну причу" која везе са истином нема.

29. 05. 2024. у 20:55

РУСИЈА ЈЕ ШОКИРАНА: Дејан Станковић преузео Спартак, али оно што је онда урадио син легенде СФРЈ фудбала - запањило је све у клубу

Досадашњи тренер Ференцвароша Дејан Станковић има нови клуб, након што је са поменутим освојио титулу првака Мађарске. Али нови почетак - није баш идеалан.

29. 05. 2024. у 14:48