МАКС ФЕРШТАПЕН СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ: Дупло славље Ред Була у Џеди

10. 03. 2024. у 11:41

Возач Ред Була, Макс Верстапен победио је у трци Формуле 1 за Велику награду Саудијске Арабије.

У другој трци у сезони, троструки светски шампион је остварио другу победу, пошто је био најбржи и прошле суботе у Бахреину. Он је кренуо са пол позиције, водио је током читаве трке и остварио девету узастопну победу, односно 56. у каријери.

Холандски возач победио је резултатом сат, 20 минута, 43,273 секунде.

Друго место заузео је његов тимски колега Серхио Перес са 13,643 секунде заостатка, а трећи је био возач Ферарија Шарл Леклер са 18,639 секунди заостатка, а освојио је и бод за најбржи круг трке.

Возач Мекларена Оскар Пјастри био је четврти, пето место заузео је Фернандо Алонсо из Астон Мартина, а шести је био Џорџ Расел из Мерцедеса.

Млади британски возач Оливер Берман, који је у Ферарију заменио Карлоса Саинца који је оперисао слепо црево, на свом дебију у Формули 1 заузео је седмо место.

Возач Мекларена Ландо Норис заузео је осмо место, девети је био Луис Хамилтон из Мерцедеса, а 10. место заузео је Нико Хулкенберг из Хаса.

Верстапен је добро стартовао и задржао прво место, а Леклер се одбранио од напада Переса и задржао друго место. Пјастри је затим претекао Алонса за четврто, а Перес је у четвртом кругу напао и претекао Леклера за друго место.

У седмом кругу возач Астон Мартина Ленс Строл ударио је у зид и на стазу је изашло возило безбедности. То су искористили бројни возачи и отишли на замену гума, међу којима Верстапен, Перес, Расел и Леклер, који се задржао нешто дуже у боксу. Прво место преузео је Норис, испред Верстапена, Хамилтона, Переса, Леклера и Пјастрија.

Трка је настављена летећим стартом у 10. кругу, а Норис је стекао секунд предности над актуелним светским шампионом. Верстапен је био најбржи на стази, смањивао је заостатак и у 13. кругу преузео вођство, док је Перес претекао Хамилтона за треће место.

Два круга касније Хамилтона је претекао и Леклер, а после тога и Пјастри, али му је убрзо вратио позицију јер је приликом обилажења изашао са стазе. У 18. кругу Перес је претекао Нориса и преузео друго место иза тимског колеге.

Млади возач Ферарија Берман је у 21. кругу претекао Хулкенберга за девето место, а у тим тренуцима Хамилтон се на старим гумама добро бранио против Пјастрија.

Верстапен је до 27. круга стекао седам секунди предности, а Леклер је претекао Нориса за треће место.

У 35. кругу Пјастри је на кратко претекао Хамилтона, али је направио грешку па се седмоструки светски шампион вратио испред њега. Хамилтон је у 37. кругу први пут отишао назамену гума и на стазу се вратио као девети. Круг касније на прву замену је отишао и Норис и вратио се испред Хамилтона, на осмо место, а испред њих је био седмопласирани Берман.

Норис и Хамилтон су сустизали 18-годишњег британског возача, али је он сигурном вожњом успео да сачува седмо место. Џоу се задржао дуже у боксу, што је искористио Хулкенберг и преузео 10. место.

Перес је до краја кажњен додавањем пет секунди на резултат, али то није угрозило његову позицију, па је Ред Бул остварио 30. двоструку победу. Леклер је у последњем кругу преотео од Хамилтона бод за најбржи круг трке.

Наредна трка у шампионату вози се 24. марта за Велику награду Аустралије.

Бонус видео КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ: Како је то све изгледало некада

МИТРОВИЋЕВ ХЕТ ТРИК НАД КРИСТИЈАНОМ РОНАЛДОМ? Србин покорио Португалца у свим такмичењима ове сезоне

АЛЕКСАНДАР Митровић ће данас имати прилику да са Ал Хилалом освоји и трећи овосезонски домаћи трофеј када се ''плави'' талас у финалу Кинг купа буде састао са Ал Насром који предводи ванвременски Кристијано Роналдо (20.00).

31. 05. 2024. у 08:47

БРУКА КАКВУ РОЛАН ГАРОС НЕ ПАМТИ: Русија у шоку, нико не верује шта се дешава у Француској (ФОТО)

Француска и Русија немају баш најбоље најбоље односе откако је рат у Украјини почео у фебруару 2022. године, а то може да се види и на актуелном Ролан Гаросу, где се дешавају неке досад незабележене ствари.

29. 05. 2024. у 21:15