НОВОСТИ УЖИВО ИЗБОРИ 2024 СА ЛИЦА МЕСТА

ШОК У ДЕНВЕРУ! Никола Јокић завршио сезону, и то како...

20. 05. 2024. у 05:08

Кошаркаши Минесоте пласирали су се у финале Западне конференције НБА плеј-офа, пошто су у седмој утакмици савладали као гости Денвер нагетсе 98:90.

Гости су направила историјски преокрет када су у питању седме утакмице. До сада се нико није вратио из минуса од 20 поена и већег минуса од 11 поена на полувремену, али ето, успели су вукови и пласирали се у финале Запада.

Денверу није помогла ни још једна монструоза партија Јокића, који је дуел завршио са 34 поена, 19 скокова и седам асистенција, Џамал Мари је додао 35, али осталих није било. Портер је био најефикаснији од остатка екипе са само седам поена.

У редовима Минесоте чак шесторица двоцифрених. Мекденијелс на крају најефикаснији са 23 поена, Таунс имао дабл-дабл од 23 поена и 12 скокова. Едвардс је убацио 16 поена, имао осам скокова и седам асистенција, а поред дефанзивних рола солидан нападачки учинак имали су Руди Гобер са 13 поена и девет скокова, као и Рид са 11 поена.

Што се тиче тока меча, попут већине утакмица у овогодишњем плеј-офу, шампион је кренуо успорено. Минесота је повела 12:5, али су од тада Нагетси одиграли готово савршено прво полувреме. Посебно у одбрани. У прве две четвртине Денвер је примио само 38 поена и на полувремену имао +15 – 53:38.

Слично је било и на почетку треће деонице, када су Нагетси имали +20 – 58:38. А онда, сасвим друга прича. Улоге су се обрнуле. Минесота је погађала, а истовремено и закључала кош. Само у тих 12 минута анулирала је разлику, добила четвртину 28:14 и у последњи квартал ушла са поеном заостатка – 67:66.

Серија је настављена почетком последње четвртине и вукови су после дуже времена водили – 70:66. Денвер се много мучио, посебно у одбрани. Јокић јесте држао тим изнад воде са три тројке, али гости су имали много расположених играча. Гобер је имао невероватан погодак на истеку напада за 79:75, Таунс и Мекденијелс су у другом делу имали фантастичне кошгетерске роле, а у финишу је тихи херој био Дез Рид. Имао је две блокаде над Јокићем, закуцавање и асистенцију Едвардсу за тројку и +10 (92:82) три минута пре краја, када је било јасно да ће Нагетсима бити скинута шампионска круна.

Минесота ће у финалу Запада играти против Даласа и имати предност домаћег терена, а Никола Јокић иде на паузу после још једне индивидуално сјајне сезоне и полако креће са припремама, надамо се за Олимпијске игре.

МОЖДА САМ ПОРЕКЛОМ И СРБИН Де Ниро о Београду, бомбардовању 99, Нолету, Хрватима и Бошњацима

"МОЖДА САМ ПОРЕКЛОМ И СРБИН" Де Ниро о Београду, бомбардовању '99, Нолету, Хрватима и Бошњацима

ПРОСЛАВЉЕНИ холивудски глумац Роберт Де Ниро, који је последњих дана у центру пажње јер је у 80. години седми пут постао отац, својевремено је посећивао нашу земљу, а симпатије према српском народу није скривао ни у својим изјавама.

02. 06. 2024. у 11:40