ПАНАТИНАИКОС СЕ ИЗБОРИО ЗА ПЕТИ МЕЧ: "Зелени" победили Макаби, у Атини пада одлука о путнику у Берлин

Танјуг

02. 05. 2024. у 23:06

КОШАРКАШИ Панатинаикоса победили су Макаби у Београду резултатом 88:95 (29:26, 21:23, 19:25, 19:21) и тако изједначили на 2:2 у четвртфиналној серији плеј-офа Евролиге, па ће одлука о учеснику Фајнал фора пасти у "мајсторици" која ће се играти у Атини.

ПАНАТИНАИКОС СЕ ИЗБОРИО ЗА ПЕТИ МЕЧ: Зелени победили Макаби, у Атини пада одлука о путнику у Берлин

Атињани су боље отворили меч и водили су 20:12 пред крај прве деонице, али је Макаби успео да проекрене и на полувреме оде са плус један (50:49).

Гости су били бољи у трећој четвртини и у последњих 10 минута ушли су са плус пет (74:69). "Понос Израела" је преузео вођство серијом 9:0 на старту четврте деонице, а шест минута пре краја било је 82:75 за екипу Одеда Каташа.

После вођства Макабија 88:85 на три минута до краја уследила је серија Панатинаикоса 10:0, а израелски клуб није поентирао у последња три минута.

Лоренцо Браун је био најефикаснији у Макабију са 17 поена, Тамир Блат и Бонзи Колсон су дали по 14, Џош Нибо 12 а Џон Дибартоломео 10. Повратник у тим, опорављени Вејд Болдвин, дао је три поена за нешто више од седам минута на терену.

Код "зелених" Кендрик Нан је био најбољи са 27 поена, Костас Слукас је дао 20, Матијас Лесор 17, а Контантинос Митоглу 13.

Утакмицу у београдској дворани "Александар Николић" посматрао је и тренер Партизана Жељко Обрадовић који је са Панатинаикосом пет пута освајао Евролигу.

На званичном сајту Евролиге пише да се пети, одлучујући меч, игра у недељу у Атини. Фајнал фор се игра у Берлину од 24. до 26. маја, а за сад је само бранилац титуле Реал обезбедио учешће у завршници Евролиге.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету

ИТАЛИЈА У ШОКУ: Ево због кога је Јаник Синер оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који почиње за мање од десет дана, то му неће гарантовати останак на врх. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

16. 05. 2024. у 19:52