НБА ЛИГА: Минесота почистила Финикс, Милвоки на прагу елиминације (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

29. 04. 2024. у 08:20

МАЛО је пре почетка серије између Минесоте и Финикса очекивао да ће бити одигране само четири утакмице. Ипак, Тимбервулвси су почистили Сансе са 4:0 и постали први четвртфиналиста НБА лиге.

"Сунца" су доживела и други пораз на домаћем терену - 122:116, те су тако већ у осмини финала окончали сезону у најјачој лиги на свету.

Имао је тим Франка Вогела предност након првог полувремена - 61:56. Ипак, гости су одиграли одлично друго полувреме и после преокрета успели да се домогну наредне фазе.

Минесоту је до победе предводио Ентони Едвардс са 40 поен, Карл Ентони Таунс је забележио дабл-дабл од 28 поена и 10 скокова. Финиксу није помогла ни одлична партија Девина Букера који је бројао до 49, њега је пратио Кевин Дурент са 33. Они су били једини двоцифрени играчи у тиму из Аризоне.

Тимбервулвси ће у четвртфиналу играти против победника Денвер - ЛА Лејкерс (3:1).

Милвоки је добио први меч против Индијане у серији, али Пејсерси су одговорили са три везана тријумфа и само их једна победа дели од проласка у наредну фазу плеј-офа НБА лиге.

Изабраници Рика Карлајла су у четвртој утакмици били бољи са 126:113. Трећа четвртина коју је домаћин добио са 31:21 била је пресудна за исход овог сусрета.

Занимљиво, Бакси нису добили ниједну четвртину на овој утакмици и потребан им је велики преокрет како би продужили сезону.

Најефикаснији код победника био је Мајлс Тарнер са 29 поена, док је Тајрис Халибартон додао 24. На другој страни најбољи је био Брук Лопез са 27, Крис Мидлтон је забележио дабл-дабл од 25 поена и 10 ухваћених лопти.

Победник ове серије играће у наредној фази са бољим из окршаја Њујорк - Филаделфија (3:1).

БОНУС ВИДЕО: Кад је у халу ушао војни оркестар, и "делије" и "гробари" загрмели као један!

ПРОРОЧАНСТВО СЕ ИСПУНИЛО: Нека се Запад спреми! Он је нови руски министар спорта - жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар

Недуго након што је председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта.

14. 05. 2024. у 20:28