ПАРТИЗАН НОКАУТИРАН У БЕОГРАДУ! Држао Олимпијакос "у шаци" - па изгубио врло важан меч у Евролиги

Часлав Вуковић

28. 03. 2024. у 22:30

КОШАРКАШИ Партизана изгубили су од Олимпијакоса као домаћини у 32. колу Евролиге са 69:74 (22:17, 18:15, 19:14, 10:28).

ПАРТИЗАН НОКАУТИРАН У БЕОГРАДУ! Држао Олимпијакос у шаци - па изгубио врло важан меч у Евролиги

Поново су навијачи црно-белих напунили "Арену", али ни сада то није било довољно изабраницима Жељка Обрадовића да дођу до тријумфа који би им много значио у борби за плеј-ин.

Био је ово други везани пораз "парног ваљка" на свом паркету, а пети укупно ове сезоне. Меч је био изузетно важан за оба тима, Партизану у борби за плеј-ин, екипи из Пиреја за Топ 4.

Све је ишло ка томе да ће црно-бели доћи до победе, пошто су били бољи ривал после 30 минута кошарке. Екипа из Београда је у последњи квартал ушла са +13 - 59:46, а онда се десио велики пад.

Офанзивни скок  Партизана (посебно у првом полувремену) је одлично функционисао и правио је доста проблема грчком великану. Ипак, ни то није било довољно да се дође до победе.

Гости су последњу четвртину добили са 28:10, имали су у том периоду доста лаких поена из контранапада. Подигли су ниво агресивности у одбрани изабраници Јоргоса Барцокаса и домаћин за то није имао решење.

Колико је Олимпијакос био у подређеном положају током већег дела утакмице најбоље се огледа у томе да му је највећа предност била пет разлике и то је био коначан резултат.

Код гостију је најбољи био Најџел Вилијамс-Гос који је постигао 17 поена, пратио га је Костас Папаниколау са 13. У редовима Београђана највише се истакао Кевин Пантер са 19, док је Френк Камински додао 14.

Партизан је сада на учинку 14-18 и не зависи од себе, пошто Ефес има 15-17, док исти учинак као црно-бели имају Жалгирис, Армани и Валенсија. Тим из Пиреја је на 20-12.

Партизан - Олимпијакос 69:74 (22:17, 18:15, 19:14, 10:28)

Дворана: "Арена". Гледалаца: 20.186. Судије: Хуан Карлос Гарсија, Мехди Дифала, Карлос Кортес.

Партизан: Смит, Аврамовић, Копривица, Пантер 19, Смаилагић 3, Нанели, Трифуновић, Анђушић,  Доужер 12, Понитка 8, Камински 14, Кабокло 13.

Олимпијакос: Вокап 11, Вилијамс-Гос 17, Рајт 6, Кенан 10, Ларенцакис 3, Митру-Лонг, Фал 7, Папаниколау 13, Браздеикис, Питерс 3, Сикма.

Четврта четвртина: Партизан - Олимпијакос 69:74

40' - Тајм-аут је затражио Жељко Обрадовић на 13,4 секунде до краја меча. Нацртао се напад за Пантера, али је лопта изашла из коша након његовог шута. Фаулиран је након тога Фал и био је половичан са линије пенала.

40' - Погодио је Камински, али је на другој страни сам остао Фал и закуцао је. Потом је тројку промашио Камински, а након борбе за лопту Вилијамс-Гос је дошао до ње и успео је бишви играч Партизана да изнуди фаул за два слободна бацања. Оба пута је био прецизан.

39' - Подигао се Доужер на шут са полудистанце и погодио је као кап. Промашио је Вилијамс-Гос тројку на истеку напада, али на правом месту је био Ларенцакис који је ухватио лопту, потом га је фаулирао Пантер. Сада је половичан био крилни кошаркаш грчког великана.

39' - Украо је Вокап лопту Пантеру и поентирао је у контри. Доста лаких поена имали су гости у последњем кварталу. Фаулирао је Кабокло Ларенцакиса који се у стрелце уписао са линије пенала.

38' - Пробио је Кевин Пантер и дошао до лаких поена. Успео је капитен Партизана екипи да врати предност.

37' - Још једна украдена лопта тима из Пиреја и нови поени из контре. Сада ни Пантер није погодио шут са полудистанце. Вилијамс-Гос је фаулирао Пантера далеко од коша и омогућио му да дође до лаких поена.

36' - Заспала је одбрана Партизана и то је искористио Папаниколау и донао прво вођство гостима још од прве четвртине. Други тајм-аут у овој четвртини је затражио Жељко Обрадовић.

35' - Био је стрпљив Вилијамс-Гос и успео је да изађе као победник у дуелу са Алексом Аврамовићем.

34' - У великим проблемима је Партизан, нова изгубљена лопта. Тај поклон је прихватио Вокап који је поентирао под фаулом. Серија гостију је тренутно 12:0. Прве поене за домаће у последњем кварталу постигао је Понитка који је одлично истчрао контру.

33' - Домаћи још увек нису поентирали у четвртој четвртини. Вилијамс-Гос је погодио тројку од таблу на истеку напад преко руке.

32' - Украо је Олимпијакос лопту што је резултовало поенима Папаниколауа у контри. Ништа Обрадовић не жели да препусти случају и одмах је затражио тајм-аут. Заспала је одбрана црно-белих и до нових лаких поена је дошао Папаниколау.

31' - Последња четвртина почела је поенима Вокапа који је искористио рупу у рекету ривала. Доужер је промашио двојку у првом поседу домаћих у четвртом периоду.

Трећа четвртина: Партизан - Олимпијакос 59:46

30' - Није Олимпијакос успео да убаци лопту у терен за пет секунди. Партизан је тај поклон искористио и поенима Каминског је окончан трећи период.

29' - Сада је узвратио Пантер и то преко Фала. Високи центар гостију се ослободио Кабокла и закуцао је.

28' - Пантер је наскочио са полудистанце и то погађа у високим процентима. На истеку напада је тројку погодио Вилијамс-Гос.

27' - Сјајан потез Доужера, избацио је одличном финтом Фала и дошао до нових поена. На другој страни је Кенан погодио тројку, искористио је бек Олимпијакоса то што је остао сам на шуту.

26' - Кабокло је још једном закуцао и то је приморало Јоргоса Барцокаса да затражи минут одмора.

25' - Сада је поентирао и Камински за нову двоцифрену предност домаћег тима. Вокап је до нових поена дошао са линије пенала. Пантер је такође био прецизан са црте.

24' - Кабокло све хвата под кошем ривала. Црно-бели већ сада имају 11 офанзивних скокова. Центар црно-белих је дошао до нових поена и први је двоцифрен.

23' - Није желео Кабокло да избаци лопту ван рекета и успео је да поентира уз фаул, ипак Бразилац је промашио бацање. На другој страни тежак шут је погодио Кенан.

22' - Остало је доста простора за Вокапа који је поентирао и тек сада се уписао у стрелце репрезентативац Грчке.

21' - Партизан није реализовао први напад у другом полувремену. Питерс је натеран на тежак шут и није могао да га погоди преко Кабокла.

Друга четвртина: Партизан - Олимпијакос 40:32

20' - Баш као и на крају прве четвртине и сада се Вилијамс-Гос залетео од коша до коша и лако је поентирао. Он је уједно најефикаснији играч гостију у првом полувремену са седам поена.

20' - Везао је домаћин шест слободних бацања и то му је омогућило да први пут дође до двоцифрене предности - 40:30. Тајм-аут на осам секунди пре краја првог полувремена је затражио Јоргос Барцкоас.

20' - Добра ситуација за Партизан. Понитка је успео најпре да изнуди фаул за два бацања, да би га после свираног фаула зауставио Мекисик што су судије окарактерисале као неспортски фаул. Пољски репрезентативац је погодио сва четири слободна бацања.

19' - Мекисик је стигао до четири поена и сва четири је постигао са линије пенала. Доужер је сада био половичан са линије пенала.

18' - Погодио је Доужер тројку на истеку напада. Био је ово јако тежак шут Американца. Сјајно се снашао Камински и дошао је до нових поена. После тајм-аут домаћи су направили серију 5:0.

17' - Велике проблеме у нападу имају црно-бели у другој четвртини. Постигли су само шест поена за шест и по минута. Мекисик је реализовао оба слободна бацања.

16' - Ударио је Смаилагић рампу Рајту, а онда је на другој страни погодио тројку. Занимљиво сва три досадашња поготка ван линије 6,75 за домаће дело су високих играча. Нова изгубљена лопта за домаће. Рајт је кренуо у контру и изнудио је два бацања након фаула Балше Копривице. Сада је оба пута био прецизан.

15' - Погодио је флоутер Вилијамс-Гос, али кош није признат пошто је приликом продора фаулирао Пантера. Ушао је Партизан у серију изгубљених лопти. Од почетка меча је ово седми продати посед.

14' - Опет је Пантер погодио шут са полудистанце. Рајт је на другој страни био половичан са линије пенала. Украо је Вилијамс-Гос лопту Аврамовићу и лако поентирао. Морао је тајм-аутом да реагује Жељко Обрадовић.

12' - Изборио се Камински за два слободна бацања након што га је фаулирао Лук Сикма. Половинач је био Американац са линије пенала. Тројку је погодио Мозес Рајт коме је прва тројка у Евролиги ове сезоне.

11' - Обе екипе нису искористиле први напад у другом кварталу. Нанели је потом промашио отворену тројку.

Прва четвртина: Партизан - Олимпијакос 22:17

10' - Доужер није погодио тројку и Вилијамс-Гос је то искористио те успео да поентира тако што се залетео од свог коша.

10' - Још једном је са полудистанце прецизан био Пантер. Пробио је Камински одбрану ривала и снажно закуцао. Заборабили су потом Папаниколауа у одбрани који је дошао до лаких поена.

9' - Веома добро играју црно-бели. Одбрана одлично функционише, док се у нападу бирају добра решења. Фал је на другој страни успео да закуца.

8' - Прошао је Кенан поред Пантера и успео је да поентира. На другој страни Камински је био прецизан ван линије 6,75.

7' - Опет је домаћин поентирао после офанзивног скока. Олимпијакос за сада то не може да исконтролише. Погодио је са полудистнце Доужер.

5' - Кабокло је добро отворио утакмицу, сада је Бразилац снажно закуцао. Он је већ на седам поена.

4' - Питерс је погодио тројку под фаулом, реализовао је и додатно бацање. Пантер се уписао у стрелце. Партизан за сада доста проблема задаје ривалу на офанзивном скоку.

3' - Остао је сам Кенан и казнио је то поготком за три поена. Борили су се домаћи играчи и успели су после два офанзивна скока да дођу поена преко Кабокла.

2' - Тежак шут је погодио Папаниколау. Прве поене постигао је и Понитка који је лако поентирао после добре асистенције Каминског.

1' - Први напад гости нису искористили, тројку је промашио Кенан, док је на другој страни прецизан ван линије 6,75 био Кабокло.

Партизан меч почиње у саставу: Пи Џеј Доужер, Кевин Пантер, Матеуш Понитка, Бруно Кабокло, Френк Камински. Олимпијакос дуел креће у петорци: Томас Вокап, Ајзеа Кенан, Костас Папаниколау, Алек Питерс, Мустафа Фал.

Уочи меча:

Први мел у Пиреју био је веома узбудљив, а славио је тим Јоргоса Барцокаса после продужетка са 98:94. Тада су Београђани пропустили одличну прилику да направе брејк.

Партизан је прошле сезоне у престоници Србије убедљиво тријумфовао са 90:75. Тада грчку екипу због болести није предводио Барцокас.

Што се овог сусрета тиче, Зек Ледеј поново неће бити у саставу, док су са друге стране ван тима остали Михалис Лунцис, као и српски двојац Никола Милутинов и Филип Петрушев.

Црно-бели су тренутно на 11. месту на табели са учинком 14-17, колико имају Армани, Ефес и Валенсија. Олимпијакос је на петој позицији са 19-12.

БОНУС ВИДЕО: Улазак Жељка Обрадовића на финале Купа Радивоја Кораћа