ФУДБАЛСКА МАГИЈА: Бразил прегазио ривала! Јужна Кореја осетила силину кариока - нека се спреми Хрватска

В.М.П.

05. 12. 2022. у 22:07

ФУДБАЛЕРИ Бразила пласирали су се у четвртфинале Мундијала у Катару, где их чека Хрватска. Кариоке су са убедљивих 4:1 савладале Јужну кореју и направиле још један корак на свом путу ка планетарном врху.

Тешко да је постојао меч осмине финала у који је нека од репрезентација ушла, а да јој нису даване готово никакве шансе. Такав је данас био случај са Јужном Корејом, за коју се очекивало да ће бити лак плен за предаторе из земље у којој се игра најлепши фудбал.

Тако је и било, фудбалска планета остала је ускраћена за ону, и најмању дозу неизвесности, али је зато могла да ужива у магији коју у ногама крију Бразилци.

Играо се 7. минут када је капитулирала одбрана Јужне Кореје. Винисијус је дочекао лопту на другој стативи, и прецизним ударцем начео мрежу Азијата. На трибинама делиријум темпераментних Јужноамериканаца, на терену њихови изабраници тек су најавили бродолом ривала.

Само седам минута касније, несмотрен старт, мали контакт, довољан да Нејмар падне, али и да Турпан покаже на белу тачку.

Нејмар и преузима одговорност, остао је Ким укопан на црти, а један од најбољих фудбалера данашњице стиже до 7. гола на Мундијалима.

Кариоке су наставиле да плешу по терену. Играо се 29. минут, правовремени пас Тијага Силве, утрчавање Ришарлисона и рутинска завршница левицом у угао голмана Кима.

Седам минута касније, Лукас Пакета крунише прелепу акцију својих сабораца, Винисијус му је послао сјајну лопту, а везиста Вест Хема доноси огромних 4:0.

Тешко је било и замислити, како је то бити у кожи Азијата у том тренутку. Више од 50 минута морали су да проведу на травнатој површини, и боре се да избегну епску катастрофу на Мундијалима.

Највећа је дошла средином прошлог века, када је Мађарска прегазили Кореју са огромних 9:0.

Лако је могао да се деси сличан сценарио и у Катару ове године, али су нестварни рефлекси голмана Кима спречили тоталан крах Сона и дружине.

Потом је и Алисон у неколико наврата фантастичним интервенцијама спречио ривала да дође до утешног поготка, али у 76. минуту једноставно није могао ништа.

Био је то један од најлпеших погодака шампионата, тренутак који ће вечито памтити Кореја. Сунг Хо Пек је натрчао на једну одбијену лопту, и послао пројектил у мрежу Алисона за коначних 4:1.

БРАЗИЛ - ЈУЖНА КОРЕЈА 4:1

СТАДИОН: "Стадион 974"

СУДИЈА: Клемон Турпан (Француска)

САСТАВИ:

Бразил: Алисон - Данило, Маркињос, Силва, Милитао - Каземиро, Нејмар, Пакета, Винисијус, Рафиња - Ричарлисон

Јужна Кореја: Ким - Ким, Ким, Ким, Ким - Ли, Јунг, Хванг, Хванг - Чо, Сон

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ!

90 +3 - Турпан свира крај меча! Бразил је у четврфиналу Мундијала у Катару.

88. минут - Дани Алвес је сада покушао из полуволеја. Ушао је са клупе легендарни десни бек кариока, и лако је могао сада до спектакуларног поготка, којим би се одужио Титеу на указаном поверењу.

76. минут - Какав гооооолоооол! Мајсторија! Сунг Хо Пек је натрчао на једну одбијену лопту, и послао пројектил у мрежу Алисона! Каква радост на лицима корејских навијача. Бразилци су их декласирали данас, али колико емоција на лицима Азијата. Снимак овог предивног поготка можете видети кликом ОВДЕ.

68. минут - Поново Алисон спашава Бразилце! Хванг је шутирао, а рефлексна одбрана чувара мреже кариока оставља његову мрежу нетакнутом. Друго полувреме протиче у знаку фантастичних интервенција голмана на обе стране.

62. минут - Размахао се Ким! Рафињу неће гол, поново је његов ударац са неких пет метара скинуо голмана Кореје.

54. минут - Пар прелепих лажњака Рафиње, као на малом фудбалу, добар ударац, али још једном рефлекси Кима спашавају његове саборце. "Петарда" још није пукла, али делује да је само питање тренутка у коме ће.

47. минут - Феноменална одбрана Алисона! Сон је био у стопостотној прилици, али голман кариока скида чист гол звезди Јужне Кореје.

46. минут - Рапиња је одмах запретио, ипак сигурна одрбана Кима још једном. Уколико Бразилци желе да нанесу најтежи пораз противнику у историји, за то ће им бити потребно још 6 голова. Најтежи пораз Кореји нанела је селекција Мађарске, која их је средином прошлог века савладала са великих 9:0.

21.01 - Ово не смете да пропустите: ОВИ СУ ПОБЕГЛИ ИЗ ВИДЕО-ИГРИЦЕ! Бразил у трансу, акција мајстора током које ривали из Јужне Кореје нису знали где да иду (ВИДЕО)

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 5 - Турпан свира крај првог полувремена! Демонстрација силе и разлике у класи. Страшни Бразил одржао је фудбалски час "азијским тигровима".

45 +3 - Голман Јужне Кореје не зна шта га је снашли, бомбардују његов гол Бразилци, сада је и Ришарлисон изашао као губитник из ситуације 1 на 1 са Кимом, остаје 4:0, две велике прилике у финишу за кариоке.

45. минут - Велика шанса за Бразил поново. Лукас Пакета је имао ситуацију 1 на 1 са голманом, шутирао са свега 6,7 метара, али прва одбрана Кима на данашњем мечу. Морао је стрелац последњег гола много боље у овој ситуацији.

36. минут - Гооооооол, гол, гоооооооол! Лукас Пакета крунише прелепу акцију својих сабораца, Винисијус му је послао сјајну лопту, а везиста Вест Хема доноси огромних 4:0. Сада је тешко бити у кожи Азијата, више од 50 минута мораће да проведу на травнатој површини, и боре се да избегну епску катастрофу на Мундијалима. Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

29. минут - Гооооол! 3:0, фудбалска расподија кариока! Ришарлисон се сада уписује у листу стрелаца на данашњем мечу, игра мачке и миша. Правовремени пас Тијага Силве, утрчавање Ришарлисона и рутинска завршница левицом у угао голмана Кима. Снимак гола можете видет кликом ОВДЕ.

26. минут - Период игре у коме је Јужна Кореја консолидовала своје редове. Сада Бентови изабраници успевају да исконтролишу посед, Хванг је још једном опробао шут са дистанце, али још једном одличан Алисон.

17. минут - Ух каква шанса за "азијске тигрове" да узврате ударац Бразилу. Хванг Хи Чан је послао пројектил у рашље гола који чува Алисон, али члан Ливерпула показује зашто га многи сматрају најбољим голманом на планети. Спасао је сада Алисон нешто, што би ретко који голман на свету успео.

13. минут - Гол! Нејмар непогрешив са креча, остао је Ким укупан на црти, а Нејмар стиже до 7. гола на Мундијалима. Сад му је потребан само још један поготак како би се изједначио са легендарним Пелеом, на вечној листи стрелаца кариока.

11. минут - Пенал за Бразил! Несмотрен старт, мали контакт, довољан да Нејмар падне, али и да Турпан покаже на белу тачку.

7. минут - Гол, гол, гоооооооол! Бразил води, делиријум на трибинама, одмах је капитулирала одбрана Јужне Кореје. Винисијус је дочекао лопту на другој стативи, и прецизним ударцем начео мрежу Азијата. Снимак поготка можете видети кликом ОВДЕ.

1. минут - Меч је почео! Судар сурове фудбалске магије и азијског фанатизма.

19:15 - Познати су и састави за данашњи меч! Какво изненађење, Нејмар се регенерисао упркос страховитој повреди коју је доживео против Србије . Нападач Бразила стартоваће за петоструког шампиона, након опоравка од повреде скочног зглоба. Бек Данило је такође добио дозволу за игру и стартоваће са леве стране одбране, пошто су и Алекс Сандро и Алекс Телес искључени због повреда. И Нејмар и Данило су задобили повреде скочног зглоба у првој победи Бразила над Србијом од 2:0, што је значило да су пропустили победу од 1>0 над Швајцарском и пораз од 1>0 од Камеруна, када је тренер Тите ротирао свој тим како би задржао већину својих кључних играча свежим.

У истој улози против Јужне Кореје играће центар бек Едер Милитао, који је заменио Данила на десном беку против Швајцарске. Селектор Јужне Кореје Пауло Бенто направио је две промене у својих почетних 11, заменивши Квона Кјунг-вона и Ли Кангина дефанзивцем Ким Мин-Јаеом и нападачем Хванг Хи Чаном, који је био херој њихове победе од 2:1 против Португала.

УОЧИ МЕЧА

Пре самог почетка првенства сви светски букмејкери су издвојили репрезентацију Бразила као највећег фаворита за освајање шесте по реду титуле првака света.

Бразил се нашао у групи "Г" са Србијом, Швајцарском и Камеруном. Већ на отварању првенства пружили су одличну партију против Србије где су славили резултатом 2:0, а стрелац оба гола био је сјајни нападач Тотенхема Ришарлисон.

Оно што је тада забринуло селектора Титеа је повреда једног од најбољих играча и кандидата за првог стрелца репрезентације у историји Нејмара који ће на срећу свих навијача Бразила бити у саставу већ вечерас.

Наиме, фудбалер Париз Сен Жермена је до сада постигао 75 голова за национални тим, док је први на листи непоновљиви Пеле са два више, а верујемо да ће Нејмар дати све од себе да тај рекорд обори баш на овом шампионату.

У другом колу Бразилци су "играли за Србију" и победили Швајцарску минималним резултатом, а стрелац јединог гола био је везни играч Манчестер јунајтеда Каземиро.

Трећи меч против селекције Камеруна је за Бразилце био формалност и селектор Тите је извео комплетно другу поставу. "Кариоке" су и са другим тимом биле опасније, али је Камерун у надокнади времена голом Абубакара обезбедио историјски победу.

Што се тиче Јужне Кореје, она је играла у групи "Х" где су јој ривали били Португал, Уругвај и Гана. У првом колу су се састали са селекцијом Уругваја, у једном од најдосаднијих мечева на овогодишњем Мундијалу видели смо три прилике за гол, али је меч завршен без погодака.

У другом колу смо видели тотално другачији меч у односу на онај са Уругвајцима. Гана је водила на полувремену са 2:0, али је улазак у игру младог фудбалера Мајорке Ли Канг Ина донео велику промену у игру "азијских тигрова" који су головима Чоа стигли до изједначења, али на њихову жалост нису успели да стигну до преокрета већ су поражени са 3:2.

Одлучујући меч за пулене селектора Бента био је онај у трећем колу када су се састали са Португалом који је већ обезбедио прво место и неке од најважнијих играча могао је да одмори селектор Сантос. Уследила је херојска победа и пласман у осмину финала, где их данас чека моћни Бразил.

Ове две репрезентације су се до сада састале пет пута у пријатељским мечевима, а Бразил је славио четири пута, док је Јужна Кореја забележила једну победу давне 1999. године.