ХЛАДАН ТУШ ЗА ЈАПАНЦЕ: Невероватним голом Костарика освојила три бода и - обрадовала Немце

27. 11. 2022. у 10:47 >> 13:05

ОДЕ маст у пропаст! Све што су фудбалери Јапана добили победом у првом колу над Немачком, просули су ненаданим поразом од Костарике. Један "поштен" напад Костариек резултирао је голом и то после наизглед траљавог ударца Фулера који је ипак пронашао пут до мреже Гондуа.

Костариак се овом победом бодовно изједначила са Јапаном, као и са Шпанијом која има утакмицу мање.

Ако Немачка победи Шпанију у дербију дана на Мундијалу, све четири екипе у овој групи у треће коло улазе са по три бода. У том случају Костарики ова победа не зачи много јер има убедљиво најгору гол-разллику, а на мундијалима она одлучује, а не међусобни сусрети.

У сваком случају, овај резултат погодује Немцима, који би да је Јапан победио, били на ивици елиминације јер би има играла само победа против Шпаније.

Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу уживо на порталу "Новости.рс":

Јапан - Костарика 0:1

90+3' - Опет покушава Митомо на исти начин да дође до гола али је сада одбрана Коистариек била опрезнија. Остаје утисак да би Јапан много боље прошао у овом мечу да су Митомо и Минамино играли од почетка.

88' - Какав сада карамбол пред голом Костарике. Шутирао је Камада после продора Митоме по левом крилу, лопта је прошла кроз кишу ногу али је на крају сигурно интервенисао Навас.

87' - Пада пред голом Костарике Минамино, али нема ни говора о пеналу.

81' - ШОК ЗА ЈАПАНЦЕ!! Кејшер Фулер је матирао Шуичија Гонду и Костарика на изненађење свих на стадиону води. Јељцин Техеда је асистент.

80' - Сумњива одлука Оливера да свира офсајд на интервенцију помоћника. Кембел је био у изгледној прилици, а по новим правилима требало је да сачекају крај акције.

77' - Сада центрира Ито са десног крила. Лепо је пронашао Камаду, али је овај био прекратак у скоку.

76' - Прејак центаршут Соме са десног крила, лопта је прешла до супротне корнер заставице.

74' - Трађе Костариакнци пенал после контакта Вотсона и Енда, али не оглашавају се ни Оливер ни ВАР соба.

72' - Опет словбодан удареац за Јапан, са готово истог места као пре неколико минута. Сада је покушао Камада, али је погодио живи зид.

69' - Шанса за Костарику. Изгубили су Јапанци лопту на својој трећини, уследио је центаршут Брендона Агиљера са десног крила али лопта није стигла до Котрераса.

63'- Тукао је Сома, стрелац првог гола против Немачке. Упутио је снажан, али непрецизан ударац преко гола.

61' - Ево прилике за Јапан. Селсо Борхес је рушио Енда на ивици казненог простора, у такозваној "зони шута".

60' - Јапан појачава напад, уместо бека улази шпиц.

51' - Покушао је и Ватару Ендо али је погодио Јељцина Техеда који је пао и морала је да му се укаже помоћ због јачине ударца који је добио.

49' - Корнер за Јапан са леве стране и опет је опасан по гол Наваса био фудбалер Спортинга из Лисабона Морита.

Види се одмах да ће у наставку Јапанци кренути офанзивније. Уследио је и први ударац у оквир гола, упутио га је искоса са леве стране Морита, али добро је испратио акцију Кејлор Навас.

46' - Почело је друго полуврема, а од старта другог дела у плавом дресу Јапана играће Такума Асано.

Крај првог полувремена

45' - Крај првог полувремена. Мајкл оливер је звуком пиштаљке прекинуо агонију играча и гледалаца, бар до почетка другог дела утакмице.

39' - Коначно и један покушај шута Јапанаца, Енда је блокирао Техеда.

38' - Иако се на терену не догађа бог-зна-шта, на тибинама је врло ужарена атмосфера. Костариканци су бучнији, а Јапанци су успешнији у кореографији.

37' - Преузели су Костариканци посед лопте, тачније, чини се да им је Јапан то свесно препустио.

35' - Коначно мало узбуђења! Приредио га је Џоел Кембел ударцем изван казненог простора, али отишла је лопта далеко од гола.

32' - Прошло је више од пола часа игра, а ништа значајније нису приказали играчи обеју екипа. Јапанци имају нешто већи посед лопте и за нијансу организопваније делују у нападу, али то за сада не даје резултате.

19' - Нова офанзива плавих самураја коју је отклони Клемпбел испуцавањем лопте у ату. Јапан има већи посед од почетка утакмице, а сада је, како изгледа, кренуо по гол.

6' - Слободан ударац за Костарику извео је Селсо Борхес, рекордер ове средњоамеричке селекције у броју наступа - сакупио их је чак 158, рачунајући и овај.

18' - Озбиљно је припретио Јапан, али и даље нема ударца на гол.

5' - Костариканци највише нападају по левом крилу где доминира Џоел Кемпбел. Јапанци су га три пута заустављали прекршајима.

1' - Почео је меч. Први напад има Јапан и одмах је изборен корнер.

Екипе излазе на терен стадиона Ахмад бин Али и меч ће скоро почети. Биће то четврти сусрет ових двеју екипа на мундијалима. Јапан има једну победу а два сусрета завршена су нерешеним исходом.

Селектори су одредили саставе. Бивши играч Партизана Такума Асано пресудио је Немачкој уласком са клупе, а и овај меч почеће као резерва.

Јапан - Костарика 0:0

Стадион: Ахмад Бин Али

Судија: Мајкл Оливер (Енглеска)

ЈАПАН (4-2-3-1): Гонда – Нагатомо, Итакура, Јошида, Јамане – Морита, Ендо – Доан, Камада, Сома – Уеда

КОСТАРИКА (4-4-2): Навас – Вотсон, Дуарте, Калво, Овиједо – Фулер, Борхес, Техеда, Торес – Кемпбел, Контрерас .

УОЧИ МЕЧА

Јапан у утакмицу улази после сензационалног тријумфа над фаворизованом Немачком, па би изабраницима Хаџимеа Моријасуа нова победа широм отворила врата другог круга, где је Јапан играо три пута - 2002, 2010. и 2018.

- Победили смо на првој утакмици велику силу у фудбалу са 2:1. То је био успех за Јапан, играчи су били сјајни и веома сам поносан на то, али та победа није гаранција успеха за нас сутра. То је кључна утакмица за нас и за Костарику. Њихов најбољи резултат (на Светском првенству) је четвртфинале 2014. године, тако да морамо да будемо спремни да нам се супротставе свом снагом - рекао је јапански селектор Хаџима Моријасу.

Ово је шесто учешће за Костарику на мундијалима, а два пута су прошли даље из групне фазе. први пут на дебију 1990. у Италији кад их је с клупе предводио "мистер Мундијал" Бора Милутиновић.

Тада су "триколори" у групи са Бразилом, Шведском и Шкотском сензационалном игром и победама над европским екипама заузели друго место у групи.

У 21. веку пропустили су само Мунддијал у Јужној Африци 2010. године, али су групу прошли само 2014. у Бразилу (прво место испред Уругваја, Италије и Енглеске) када су стигли чак до четвртфинала где их је тек после пенала елиминисала Холандија.

Блистао је тада голман Кејлор Навас који је савладан само два пута, од чега једном са беле тачке.

Четири године касније у Русији, завршили су на последњем месту у групи са Србијом, Швајцарском и Бразилом.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01