АРСЕНАЛ РАЗБИО ТИМ ОД МИЛИЈАРДУ ЕВРА! Невиђено понижење у дербију Премијер лиге (ВИДЕО)

23. 04. 2024. у 22:54

Арсенал је избио на прво место табеле Премијер лиге после фантастичног издања у дербију 34. кола енглеског шампионата у фудбалу.

У градском дербију Лондона, против тима у који је у последње две и по године уложено преко милијарду евра за појачања, Арсенал је декласирао Челси са чак 5:0 (1:0). Да Србин на голу поражене екипе, Ђорђе Петровић, није остварио пет одбрана шутева који су ишли у мету, дебакл би био још већи...

А да се лоше пише "плавцима" најавио је Тросар, који је већ уи 4. минуту с левог крила постигао водећи гол за "тобџије" (ВИДЕО).

Челси се некако држао до великог предаха, истина без шута у оквир гола ривала, а онда је кренуо његов потоп. Уосталом, два гола му је дао дефанзивац супарника...

Бен Вајт је први од та два поготка постигао у 52. минуту (ВИДЕО), после кратке акције након корнера и срећног одбитка пред њега.

Затим је на сцену ступио Каи Хаверц.

Свој први гол Хаверц је Челсију дао у изврсној контри (ВИДЕО), само пет минута после Вајтовог поготка, а други погодак после Сакиног додавања с десне стране, па шутирања у ближи, десни угао гола "плаваца" (ВИДЕО).

Пет минута касније, у 70, Вајт је искористио другу асистенцију Мартина Одегарда на овом мечу да постави коначних 5:0 (ВИДЕО).

Табела Премијер лиге

После ове победе, водећи Арсенал има 77 бодова, али и меч више од другопласираног Ливерпула (74 бода), а две утакмице више од Манчестер ситија који, услед чињенице да је сакупио 73 бода, може да се врати на чело табеле ако оствари те две победе.

Челси је девети, са 47 бодова.

Табела Премијер лиге / Фото: Printscreen / Flashscore

Распоред утакмица - ко с ким игра до краја Премијер лиге?

До краја првенства Арсенал игра са својим највећим ривалом, Тотенхемом (за пет дана, у гостима), па са Борнмутом, потом гостује Манчестер јунајтеду и дочекује Евертон.

Ливерпул најпре у среду игра градски дерби, гост је Евертона, а онда га чекају гостовање Вест Хему, па мечеви са Тотенхемом, Астон Вилом и Вулверхемптоном.

Манчестер сити прва двапут гостује, Брајтону и Нотингему, потом ће дочекати Вулвсе, ићи у госте Фуламу и Тотенхему, па на крају првенства угоститти Вест Хем. Потом ће играти и финале ФА купа, против градског такмаца, Јунајтеда.

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и славље "орлова" - Србија је на ЕУРО након 24 године