ОД "НАЈВЕЋЕГ ПРОМАШАЈА, ДО ЉУБИМЦА "ДЕЛИЈА": Шериф Ендијае ушао у историју Црвене звезде

21. 04. 2024. у 17:53

НАПАДАЧ Црвене звезде Шериф Ендијае био је стрелац у 173. вечитом дербију, у победи црвено-белих над Партизаном (3:2). Он је на тај начин ушао у историју клуба са "Маракане".

ОД НАЈВЕЋЕГ ПРОМАШАЈА, ДО ЉУБИМЦА ДЕЛИЈА: Шериф Ендијае ушао у историју Црвене звезде

Наиме, Сенегалац је постао први играч овог клуба који је постигао три поготка на исто толико првенствених дуела са црно-белима у једној сезони.

Играо се 90. минут када је Ендијај успео да савлада Милоша Крунића и тако се на трећем дербију ове сезоне упише у стрелце.

Он је најпре погодио на дербију у Хумској у поразу Црвене звезде од 2:1, а био је стрелац и на "Маракани" у мечу који је завршен без победника - 2:2.

Занимљиво сваки гол је постигао у другом полувремену. "Деветка" црвено-белих је после поготка против Партизана стигао осмог првенственог поготка.

Ендијај ће серију голова против вечитог ривала имати прилику да настави у среду када Звезда такође на стадиону "Рајко Митић" игра против црно-белих полуфинале Купа Србије.

БОНУС ВИДЕО: ДЕЛИРИЈУМ НА МАРАКАНИ У 89. МИНУТУ: Гол којим је Звезда шокирала Партизан у 173. дербију