БОЛОЊА ГАЗИ У СЕРИЈИ А: Пала и Аталанта за шесту победу у низу

Часлав Вуковић

03. 03. 2024. у 20:59

ФУДБАЛЕРИ Болоње газе у првенству Италије. Они су 27. колу Серије А победили Аталанту у гостима са 2:1 и тако наставили са одличним резултатима.

Био је ово шести везани тријумф за изабранике Тијага Моте у шампионату, а до њега су дошли после великог преокрета.

"Богиња провинције" стигла је до вођства у 28. минуту преко Адемоле Лукмана. То је уједно био резултат првог полувремена.

Чинило се након 45 минута игре да ће серија тима са "Ренато Дел'Ара" стадиона бити прекинута, али гости који су одиграли четири ураганска минута нису тако мислили.

Најпре је у 57. минуту Џошуа Зиркзе са беле тачке донео изједначење свом тиму, да би у 61. Луис Фергусон погодио за преокрет црвено-плавих.

До краја утакмице резултат се није мењао, па је Болоња наставила невероватан низ у којем је редом побеђивала Сасуоло (4:2), Леће (4:0), Фиорентину (2:0), Лацио (2:1), Верону (2:0) и Аталанту (2:1).

Клуб из Емилио Ромање је четврти на табели са 51 бодом, има четири више од Роме. Екипа из Бергама је на шестој позицији са 46.

БОНУС ВИДЕО: ЕКСПРЕСАН ОДГОВОР ШАМПИОНА: Букари распаметио "делије" против ТСЦ-а