НИШТА ОД ЧУДА: Партизан остао без Лиге конференција

31. 08. 2023. у 20:44 >> 23:00

ДЕШАВАЛА су се често у фудбалу велика чуда, али оно није виђено овог четвртка у Хумској, пошто је Партизан изгубио и у реваншу од Нордсјеланда са 1:0 и са укупних 6:0 елиминисан је из Европе.

Дански клуб ће први пут играти у неком европском такмичењу под окриљем УЕФА после 11 година и то потпуно заслужено, јер је надиграо црно-беле, посебно у пвој утакмици када је било 5:0.

Утакмица у Београду била је далеко слабијег интезитета од оне у Фаруму. Гости су од почетка утакмице узели лопту и они били ти који су кроз пас покушавали да дођу до гола.

Прва велика прилика виђена је у 26. минуту када је Ибрахим Осман изашао сам испред Александра Јовановића, али из изгледне позиције је погодио само спољни део мреже. Исти игреч је био доста прецизнији четири минута касније. Крунисао је сјајну акцију Нордсјеланда и довео свој тим до предности.

На одмор је могло да се оде и са 0:2, но голман Партизана је у 35. минуту успео да заустави Нигрена, па се на одмор отишло да минималном предношћу вицешампиона Данске.

Партизан је углавом покушавао ударцима из даљине, највише преко Бибарса Натха, али Андреас Хансен је код покушаја Израелца био добро постављен.

Друго полувреме било је са много мање узбуђења. Најбољу шансу имао је резервиста Алдо Калулу чији ударац искоса са десне стране је завршио преко гола данског тима.

Партизан се након елиминације из Европе окреће такмичењима у домаћим оквирима, Суперлиги Србије и Купу. Наредни меч у првенству игра у недељу од 20 сати против ИМТ-а.

Партизан - Нордсјеланд 0:1 (0:1)

Стадион: "Партизана". Гледалаца: око 4.000. Судија: Кевин Кланси (Шкотска). Стрелац: Осман у 30. минуту. Црвени картон: Николић 83. (Партизан).

Партизан (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић (од 60. Калулу), Илић, Марковић, Антић - Кануте (од 60. Шћекић), Белић - Северина, Натхо (од 46. Захид), Мениг (од 46. Трифуновић), Салдања (од 71. Николић).

Нордсјеланд (4-3-3): А. Хансен - Хеј, К. Хансен, Нагало, Фресе - Доргелес (од 85. Барслунд), Тверсков (од 46. Асконе), Свенсон (од 70. Сендемир) - Антман, Нигрен, Осман (од 46. Шандорф/од 61. Јенсен-Абе).

Друго полувреме: Партизан - Нордсјеланд 0:1

90+4' - Крај утакмице!

90' - Друго полувреме је продужено за четири минута.

83' - Немања Николић је ушао у игру у 71. минуту, а само 12 минута касније добио је црвени картон због тога што је удараио Доргелеса у главу.

74' - Добар напад Партизана. Калулу је умакао одбрани, шутирао искоса са десне стране, али пребацио је гол и није дошло до промене резултата.

73' - Први опоменути играч код гостију је Мартин Фресе који је зауставио младог Трифуновића.

63' - Нешто боље изгледа домаћин у овом делу меча, али још увек нема праве прилике за црно-беле.

60' - Нове промене у Партизану. Из игре су изашли Кануте и Северина, а уместо њих су се на терену нашли Александар Шћекић и Алдо Калулу.

53' - Нема много узбуђења на старту другог полувремена. Нордсјеланд држи лопту и чува предност коју је стекао у 30. минуту.

46' - Игор Дуљај је на старту другог дела направио две промене. На терену су Гајас Захид и Немања Трифуновић, а меч је завршен за Бибарса Натха и Квинсија Менига.

Прво полувреме: Партизан - Нордсјеланд 0:1

45+1' - Завршено је прво полувреме!

45' - Опет је шутирао Натхо са неких 20 метара и опет је Хансен добро стајао и без већих проблема зауставио покушај израелског везисте.

42' - Опасно је било пред голом гостију. Није добро интервенисао Хансен, лопта је дошла до Марковића, шутирао је из прве, но голман Нордсјеланда је успео добро да се постави и заустави покушај штопера црно-белих.

39' - Баш као и пре седам дана и овог четвртка Осман мучи одбрану Партизана. Опет се фудбалер из Гане нашао у дорбој прилици, но шутирао је високо преко гола.

35' - Умало да буде 0:2. Нигрен је умакао одбрани домаћег тима, изашао сам испред Јовановића, али је голман црно-белих добро реаговао и одбранио покушај нападача данског вицешампиона.

30' - Фантастичну акцију одиграли су фудбалери Нордсјеланда. Тверсков је утрчао по левој страни, није шутирао већ упослио Османа који је сада успео да затресе мрежу Партизана и доведе госте до предности.

26' - Доста среће имао је Партизан. Повукао је дански тим контру, Осам се ослободио Стојковића, изашао сам испред Јовановић, но шутирао је поред гол. Пре тога је и Партизан опасно запретио. Ударац Канутеа је био изблокиран.

24' - У бележници судије из Шкотске се нашао и Матеус Салдања који је желео да изнуди пенал, али главни арбитар је препознао да је симулирао, па је морао да покаже жути картон Бразилцу.

21' - Први жути картон на утакмици добио је везиста црно-белих Френк Кануте због оштрог старта на средини терена.

16' - Тражили су пенал фудбалери Партизана. Сигнализирали су главном судији Кевин Клансију да је Фресе играо руком. Ипак, након консултација са колегама из ВАР собе одлучено да не буде ништа од казненог ударца.

11' - Опасан је Нордсјеланд из контранапада. Одиграли су добру акцију, али ипак Јовановић је на крају успео да стигне до лопте пред Османа.

9' - Први ударац у оквир гола упуитио је Натхо. Опет је покушао из даљине, ипак то није урадио онако како уме, па је Андреас Хансен без проблема зауставио тај шут.

6' - Добар напад црно-белих. Лопта је дошла до Натха који је шутирао са неких 16 метара, но одбрана тима из Фарума је била добро постављена и изблокирала је покушај Израелца.

1' - Почела је утакмица у Хумској, одмах су гости имали опасан напад преко Османа, али је одбрана Партизана успела добро да реагује.

Уочи меча:

Црно-бели се практично налазе у немогућој мисији, пошто морају да надокнаде великих 5:0 колико је било на северу Европе.

Ипак, сигурно да би било каква победа значила тиму Игора Дуљаја, пре свега на пољу самопоуздања када је у питању Суперлига Србије.

Подсетимо, црно-бели су до дуела са вицешампионом Данске стигли тако што су елиминисали Сабах након бољег извођења пенала.

Састави тимова:

Партизан (4-3-3): Јовановић - Стојковић, Илић, Марковић, Антић - Кануте, Натхо, Белић - Северина, Салдања, Мениг.

Нордсјеланд (4-3-3): А. Хансен - Хеј, К. Хансен, Нагало, Фресе - Доргелес, Тверсков, Свенсон - Антман, Нигрен, Осман.

БОНУС ВИДЕО: Дуљај након победе Партизана: Знали смо да ће бити тешко

МИТРОВИЋЕВ ХЕТ ТРИК НАД КРИСТИЈАНОМ РОНАЛДОМ? Србин покорио Португалца у свим такмичењима ове сезоне

АЛЕКСАНДАР Митровић ће данас имати прилику да са Ал Хилалом освоји и трећи овосезонски домаћи трофеј када се ''плави'' талас у финалу Кинг купа буде састао са Ал Насром који предводи ванвременски Кристијано Роналдо (20.00).

31. 05. 2024. у 08:47

БРУКА КАКВУ РОЛАН ГАРОС НЕ ПАМТИ: Русија у шоку, нико не верује шта се дешава у Француској (ФОТО)

Француска и Русија немају баш најбоље најбоље односе откако је рат у Украјини почео у фебруару 2022. године, а то може да се види и на актуелном Ролан Гаросу, где се дешавају неке досад незабележене ствари.

29. 05. 2024. у 21:15