Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању Андори у осмом колу Еврокупа - 91:80 (25:20, 21:27, 25:15, 20:18).

Црвено-бели су продубили кризу на европској сцени и уписали трећи пораз у низу, после Улма и Монака.

20:00 - ПРВА ЧЕТВРТИНА

За први напад на мечу изборио се београдски тим, а лаке поене уписао је Цирбес. На другој страни домаћин је узвратио преко Витингтона, али ни Регленд није пропустио прилику да поентира за два (2:4). Изузетно је расположен Витингтон на старту овог сусрета, убацио је свих осам поена и донео Андори предност 8:7. Регленд је још једном поентирао и вратио вођство црвено-белима, а потом додао још два поена на полагању. Албиси и Витали су започели шутерску рапсодију домаћина – обојица су погодили ван линије 6,75. Енис је вратио Звезди резултатски прикључак (16:15).

Андора је убрзо први пут на мечу дошла до плус четири (19:15), али је Оџо смањио предност. Испромашивали су се Звездини играчи - најпре Енис, потом Човић за три, а онда и Добрић који није реализовао чист зицер. Јелинек и Луз то кажњавају - 23:17. Слаба четвртина црвено-белих, на крају прве четвртине плус пет за домаће - 25:20

20:19 - ДРУГА ЧЕТВРТИНА

На старту другог квартала Оџо је био прецизан оба пута са линије пенала, али на другој страни одмах узвраћа Стевић за два. Звезда покушава да наметне свој ритам и заустави налет ривала. После Човићевог продора успела је да се приближи на само поен заостатка - 27:26. Боља одбрана црвено-белих у односу на прву четвртину, али Андора доминира у офанзивним скоковима. Апшоу погађа за два.

Стевић је добио техничку, а Добрић промашио бацање. Уследила је казна на другој страни. Албиси је погодио за три о таблу - 32:28. Лоше граде под својим кошем црвено-бели, а Албиси то још једном користи. Андора је на плус шест 35:29. Лош низ Звезде без поена из игре прекинуо је Берон погодивши за три. Апшоу је поентирао упркос фаулу и убацио додатно бацање, али је Фаје узвратио тројком - 38:35.

Београђани држе прикључак, углавном заостају кош за ривалом. Међутим, није дуго трајао благи пад у игри Андоре. Албиси је погодио нову тројку (42:37). Успела је Звезда преко Перпероглуа и Фајеа да се поново приближи, али је Витингтон додао још два поена на свој конто (44:40). Милан Томић је затражио тајм-аут. После краће паузе, Перпероглу је прошао полагање, а Цирбес се побринуо за прво изједначење после дужег времена - 44:44 на 30 секунди до краја полувремена. После првих 20 минута игре Звезда ипак има минималну предност - 46:47. У самој завршници Албиси је оба пута био прецизан са линије за слободна бацања, али је Перпероглу погодио тројку уз звук сирене.

21:02 - ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Почело је друго полувреме, али је први минут протекао без постигнутог коша. Серију промашаја прекинуо је Цирбес, погодивши уз фаул (46:50). Витали је узвратио убацивши за два поена. Нова лоша серија на обе стране. Најпре је Цирбес промашио оба слободна бацања, а онда и Шурна шут за три. Регленд је у наставку погодио за 48:52, али је расположени Албиси узвратио на исти начин. Нови пост оба тима прекида Регленд уз фаул, а онда погађа и додатно слободно бацање.

Андора се приближила преко Јелинека (53:55), а у наставку је домаћин успео и да поведе после поготка Шурне уз звук сирене - 60:57. Томић је затражио тајм-аут, а црвено-бели су искористили предах да поравнају резултат, погодио је Регленд уз фаул. Звезда има проблем у одбрани, Јелинек је уз фаул успео да убаци тројку. На другој страни покушао је да врати Човић, али није му пошло за руком. Потом је украо лопту и погодио за два - 64:62.

Црвено-бели су још једном фаулирали Јелинека при шуту за три, а кошаркаш Андоре је потом убацио сва три слободна бацања. У финишу треће четвртине домаћи су ушли у серију и пред последњих десет минута имају највећу предност у досадашњем току меча - 71:62.

21:27 - ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Почео је последњи квартал, али попут старта треће четвртине, први минут игре прошао је без постигнутог коша. Серију промашаја прекинуо је Берон из контранапада, али је и Енис био прецизан - 73:64. Регленд је био половичан са линије пенала, а Берон је убацио тројку и казнио неколико промашених шутева ривала (73:68). Црвено-бели врше притисак, Перпероглу је приближио Звезду на четири поена заостатка, али је узвратио Јелинек (75:70).

Витали је погодио за три и поново донео Андори осетно вођство - плус осам. Томић је морао да затражи тајм-аут, али овога пута то није уродило плодом. Берон је промашио тројку, Регленд направио грешку у корацима и тако поклонио домаћину нови напад. Срећом, и Витали је промашио ван линије 6,75.

Регленд је погодио за три и вратио црвено-белима наду у преокрет. Међутим, Албиси је био прецизан за два, а Витали је после фаула Оџа био успешан са линије пенала - 82:73. Лоша игра црвено-белих довела је Томићев тим на праг трећег пораза. Шурна је погодио под кошем за 84:73. Оџо је прекинуо лошу серију Звезде, али је Стевић лако поентирао за два (86:75). Није београдски тим успео да избегне пораз, Андора се реванширала црвено-белима за меч у Београду. По истеку 40. минута резултат је 91:80.