НА крилима првог евролигашког тријумфа, забележеног неколико дана раније, подгоричка Будућност сломила је отпор Партизана у дербију 8. кола регионалног такмичења – 75:71. Шампион АБА лиге је оправдао улогу фаворита и попео се на другу позицију табеле, одмах иза водеће Црвене звезде.

Партизан је храбро изашао на црту евролигашу, одиграо неколико одличних минута, али онда потпуно препустио контролу игре противнику. Џикићев тим је већ крајем прве четвртине имао “плус 12”, углавном ослањајући се у нападу на расположеног Кларка.

Црно-бели су у наставку смањивали заостатак преко Гагића, који је добро користио нешто већу минутажу, у односу на претходне утакмице. Првим поготком Радета Загорца, који је играо са маском на лицу, у 16. минуту, гости су потпуно вратили неизвесност. Међутим, шокантна тројка за ТВ шпице некадашње узданице Партизана, Немање Гордића, са удаљености од три четвртине терена у последњој секунди првог полувремена, поново је донела домаћима двоцифрено вођство (40:30).

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Будућност - Партизан 75:71

По повратку са паузе, Београђани су наметнули свој ритам, одиграли одличну трећу деоницу и захваљујући Стефану Јанковићу, све време ишли у корак са Подгоричанима. Баш кад су пришли на само кош заостатка (56:54), после незгодног покрета, најрасположенији играч Партизана доживео је повреду скочног зглоба и морао је да напусти терен у 32. минуту.

Знатно су од тог тренутка били ослабљени црно-бели, али се нису предавали. Загорац и Маринковић су тројкама остављали наду за преокрет, али у одбрани нису имали решења за Кларка, који је погађао одакле је хтео. Кад год је Партизан запретио, Будућност је убацивала у онај тројкашки “мод” из меча са Басконијом (рекорд Евролиге од 21 тројке) и тако на крају кошевима из даљине решила питање победника.

Партизан је сад на скору 4-4, баш као и ФМП и Цедевита, а у наредном колу пред двонедељну репрезентативну паузу, дочекаће Црвену звезду.

БУДУЋНОСТ – ПАРТИЗАН 75:71
Дворана: “Морача”. Гледалаца: 4950. Судије: Хордов, Мрдак, Краљ.
БУДУЋНОСТ: Џексон 11, Ивановић 5, Суад Шеховић 3, Кларк 20 (6ск), Баровић 8, Тејлор, Сеад Шеховић, Старовлах, Гордић 10 (6ас), Омић 7, Поповић, Николић 11.